Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundesenger som ikke er hundesenger


Blondiemamma

Recommended Posts

Skrevet

Blondie har fin og flott Bia bed her, men bruker hun den?? Neeida. .Her er barnas lenestol favoritten.. Hun får nesten ikke plass oppi der lenger, men hun krøller rumpa oppi :twisted:

Gamle hunden min elsket å legge seg oppi treningsbagen min

Har deres hunder noen favoritt soveseteder som ikke er et opplagt sovested for hund??

080520081348YhXiV7MbLVesNP9zhG.JPG

(Her var hun yngre. .Den er enda trangere nå.. :icon_confused: )

Guest LeenaM
Skrevet

Tja, vi har prøvd hundeseng, men den ville hun visst ikke ha, den ødela hun helt. Tok ut skumgummien inni og sånt :icon_confused: Men hun får lov til å ligge i en 2-seters skinnsofa, for den bruker vi ikke så ofte uansett. Vi har også en sofa på verandaen som hun får lov til å ligge i når hun er ute. Hun er nok veldig glad for å ha skinnsofaen, der ligger hun ofte. Hvis hun er i rampehumør hopper hun i den andre sofaen vår også da, for hun vet at hun ikke får lov :twisted:

Skrevet

Kan vel ikke kalles favorittstedet, for det eksisterer ikke så ofte, iom det er en utømt koffert :twisted: Men da jeg og Casper nettopp hadde flyttet inn ett sted, hadde han ingen seng, bortsett fra madrass i buret, så da fant han ut at han bare kunne legge seg i kofferten. Veldig søtt :icon_confused: (5-6mnd gammel)

img_48bab5af55f37.jpg

Skrevet

Sist julaften, etter at alle gaver var åpnet og roa senket seg i stua, la Sita seg til rette i senga si i stua med griseøret hun hadde fått. Svigermor var dårlig i ryggen, og henta seg en krakk hun satte seg på, rett foran Sita med ryggen til henne. Det tok ikke ett minutt før et fortvila lite ansikt dukka opp bak svigermor, der følte hun seg avvist og ekskludert gitt! Hun plukka med seg griseøret og krøp oppi plastposen med gavepapir som sto midt på gulvet, det var mer enn bra nok så lenge hun ikke ble utelatt fra noe :icon_confused:

(nå har hun jo ikke for vane å gjøre det, men var jo litt artig lell :twisted: )

Elendig bilde, men det får gå:

PC240567.jpg

Skrevet

Gulvrot er den beste seng. Så fort noe er på gulvet som ikke hører hjemme der finner Rex veien frem dit og undersøker mulighetene for ny soveplass. Skittentøyshaugen er vel på topp (den kommer jo tross alt med skitne sokker og undertøy som egner seg som snacks:P), men permer og særskilt skolebøker er også populære soveplasser.

Han har fått en egen stol å ligge i og er det ikke rot på gulvet så bor han i den:)

Skrevet

Birk tar ofte en Casper :blink:

Om vi har vært ute å reist og det står utømte bagger/kofferter på gulvet legger han seg oppi de å sover.

Labbisen lager seg gjerne reder av nyvaskede sammenbrettede klær som ligger (lå!) i pene bunker på sengen...

De blir ikke glemt så ofte nå lenger :getlost:

Skrevet

Hundeseng?? Ganzie har aldri brukt kurven sin, hun :getlost: Hun sover kun i sofaen, og i sengen mellom oss om natten :blink: Bortskjemt?? Næh :lol:

Skrevet

Hun foretrekker sofa og seng. Har jo et pledd som er beregnet for hund, hun har blitt flink til å bruke det.

Haha, lille Blondie i den enda mindre stolen!

Skrevet

Ebbe hadde sin favoritt soveplass i en barnestol- lik til den Blondie sover i. Trodde jeg hadde bilde av han, men det finner jeg ikke...

Supra sover midt på gulvet eller i hundesengen sin, men da hun var liten så var dette hennes favoritt soveplass :)

DSCF2997.jpg

Skrevet

Hjørnesofaen.. (alle 3, 90% av tiden)

Stresslessene... (tollerne)

Spisestuestolene... (vixen)

Dobbeltsenga... (alle 3, men ikke samtidig, da er det ikke plass til oss...)

Alle steder på gulvet...

Å av og til sover Vixen og Buster i hundesengene som står rundt omkring... (5%)

Såå, tja... Her er det ikke så mange regler angående ligging... :)

wjy.jpg

Skrevet

Oscar bruker stort sett senga si nede i gangen, men når vi drar bort løper han opp trappa, hopper elegant over barnegrina og legger seg godt til rette i skinnsoffan og trøster seg der "stakkars". Hopper ut igjen når han hører vi kommer da..men er liksom ikke så vanskelig å se på en soffa at en 70-80 kg GD har kost seg der noen timer... :)

Skrevet

Hadde det ikke vært for at Chessea ikke får lov til å være i møblene så hadde hun nok ligget i sofaen store deler av døgnet. Men hun bruker biabeden sin med pute oppi - ligger nesten ikke andre steder. Så det er jo greit. Men hun foretrekker ofte alt mulig rot på gulvet også - alt fra plastposer til dynetrekk til ytterjakker. Hvis hun først får lov til å ligge i møblene bretter hun seg ut så godt hun klarer.

Nå på sommeren ligger hun faktisk for det meste på de kalde flisene i gangen.

Skrevet

Dina får egentlig ikke lov til å være i møblene. Hun sover egentlig i buret sitt eller i kurven, men ofte når vi kommer ned om morgenen, er Dina tilfeldigvis i stua og sofaen er på et mystifistisk vis dekket av oransje hår, men Dina bare står der med et uskyldig blikk. "Jeg har da ikke gjort noe galt!"

Skrevet

Chica elsker hundesengen sin:)

Men hun liker også vedlig godt å ligge på klærne mine.. Hvis det ligger klær i senga når jeg drar ut og hun er alene på rommet, har hun dratt ned klærne og langt seg på dem når jeg kommer tilbake.. søtt, men også litt irriterende under røytetiden, hehe!:) Hun liker også å ligge i bagger og kofferter, i senga, sofaen og hvis det er varmt; på gulvet under senga.. Buret er også en fin plass hvis hun vil ha ro og fred! Men favorittene er helt klart senga og klærne:)

Skrevet

Luna er veldig glad i å sove på kjøkkenbordet hun. :) Og sengen til lillesøsteren min er også veldig populær. :) Ellers så bruker hun mye sengen sin. Var nødt til å kjøpe en billig en på Eurppris for da gjør det ikke såå mye om hun gnager i stykker den også..

Skrevet

Veeeel, i å med at jeg har Whippet, så er vel soffa'n og senga en selvfølge, Men utenom det, så er hun en sucker på å sove i verandastolene ute..! Men bare om det er pute der da selvfølgelig..! Pappa pleier å ta ut en ekstra pute til Zoey når vi er på besøk, så da får hun sitte ved bordet hun også.. :) (menneskeliggjøring av hund? Neeeivel.. :) )

Når vi er på besøk hos storebror legger hun seg oppi vogga, eller vogna til tantebarnet mitt.. Ikke helt lovlig, men hun er en snok til å snike seg til det:P

Skrevet

-Vår seng.

- Piknikkurven sin med skinnfelle oppi.. Dette er selvutvalgt av bikkja.. den kurven skulle jeg bruke.. hadde den med meg hjem snur meg til for å bære mere og bikkja har lagt seg oppi snorkende.. jager han vekk, sette kurven oppi sofaen og går ned hente mere ting... kommer opp igjen da har han henta skinnfella si fra andre senga si og oppi kurven for å legga seg..need i say he got his wish?

- Sofaen/armlene

- burene sine(en på lageret og en i stua)

- Under puffen.. den er bare perfekt.

Skrevet

Han sover egentlig på ganske mange forskjellige plasser og bytter ofte, men det aller beste er et kaldt, fliselagt kjellergulv og en vegg å ha bena oppetter. :)

Skrevet

Tinja la sin elsk på bamsestolen fra Ikea fra dag én her i huset :wub:

Da var hun riktignok så liten at hun bare trengte et av "beina" til bamsen :P

Nå derimot bruker hun hele bamsen for å få plass :wub:

Her skal også alle bein tas med for å nytes.

Her er et bilde, om enn av veldig dårlig kvalitet:

post-2058-1249251534_thumb.jpg

Og som man kan se er det en fin kombinasjon med fløyelsstoff og røytende hund :lol:

Skrevet
Ligger det en plastpose (ja, en plastpose) på gulvet kan Kaizer fint finne på å legge seg på den. :wub: Men det beste er selvfølgelig godstolen...

det er det jeg alltid har sagt, tibetansk spaniel er ikke hund men katt :wub:

Bridie har sofaen hun... HELE treseter'n som regel om natta. Så lang hun er. Men dette er på natta bare. Da hun tror vi ikke ser henne :lol: På dagtid er det overalt. Gulv, bia bed'n sin osv.

Skrevet

hihi morsom lesing

har ikke hatt mi så lenge men hun har funnet en favorittsoveplass allerede, midt i trappen :icon_confused:

spørs hvor lenge hun kan ligge der

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...