Gå til innhold
Hundesonen.no

Tykkelse på madrass/seng til hund


Recommended Posts

Skrevet

Det kommer såklart litt an på hunden, skjønner det.. en lett liten hund syns kanskje ikke det gjør noe å legge seg rett på gulvet nå og da..men min tunge gd legger seg iiikkke ned om ikke det er noe mykt under først :icon_confused:

Hva er passelig tykkelse på en hundeseng etter deres erfaring?

Skrevet

Jo tykkere jo bedre, hilsen Casper, som egentlig foretrekker menneskeseng. I buret har han en vanlig skummadrass som tilpasset buret, mens i stuen har han en madrass fra ikea, sånn med dalmatinermønster (såklart) fra dyreavdelingen. Den er like tjukk som en skummadrass, men litt mykere. Jeg tenkte egentlig å bruke den andre halvdelen av skummadrassen til å lage en seng til ham, legge en babydyne over og trekk, men den ble visst kastet. Men det hadde nok blitt det C hadde vært mest fornøyd med ja :icon_confused:

Jeg har også en ganske tynn hundeseng, også fra ikea, veldig tynn bunn, bare noen lag med stoff liksom, og en myk kant rundt. Den ligger han sjeldent i. Eneste gangene han ligger på gulvet er hvis det er veldig varmt.

Jeg tror det billigste, særlig med stor hund, bare er å kutte til en skummadrass, og er ikke det mykt nok, legge en dyne over :twisted:

(han har også sin egen pute *bortskjemt*)

Skrevet

min GD tispe legger seg heller ikke til på gulvet hvis det er for hardt :icon_confused: hun ligger helst i min seng eller i soffaen :)

ellers har jeg en stor dyna som er brettet dobbelt som ligger på gulvet i stua.

er vi på tur har hun med sin egen seng fra hööks :) ganske tykk pute i den, pls en god bebydyne oppe der igjen :) skikelig primadonnahund da serru :twisted:

Skrevet

Så tykk som mulig sier frøkena her også!Ligger aldri på gulvet og det gjorde ikke forriga eller.Skjønner de godt jeg det er jo hardt!

Hun har nå en bia bed med teppe på stua,en bia bed med baby dyne og trekk på soverommet og en tykk madrass som ikke er i bruk lengere pga den kom fra buret hun brukte noen ganger før.

Sofaen er helt klar øverst på listen,bia beden på soverommet går hun i når er ekstra sliten og den på stua ligger hun i noen ganger.Sover nå i senga mi på natta men,når jeg er borte ligger hun alltid i sofaen.Skal ikke stå på ligge plasser gitt :getlost:

Skrevet

En dobbeltdyne brettet i to(tre om mindre hund) må være et yppelig og billig valg for en stor hund? :getlost:

Du får kjøpe et pent sengetrekk å ha på :lol:

edit;

Kremt. En GD må vel ha ei hel dobbeltdyne *ler*

Skrevet

Våre hunder ligger gjerne på gulvet, spesielt hannhunden. Embla bruker å legge seg i solstrålene som noen ganger titter igjennom vinduet. Hundene har madrasser i stua, de er tykke, men ikke myke. Hundene bruker dem nesten ikke, men når man legger ett ullteppe på er det første mann til mølla :getlost: Egentlig liker de best sofaen eller sengene våre :lol:

Skrevet

Dvergpinscheren ligger i senga vår, sofaen eller i buret sitt hvor han har hundeseng (døra er alltid åpen, ja). Er det veldig varmt ligger han på gulvet, eller under dyna med bena ute til lufting *flire*

Presaen vil helst ligge i senga med oss, men det blir for trangt (ihvertfall når gubben ligger der også :getlost: ellers ligger Blade der) så han har egen madrass fra jysk med tepper og pute på gulvet.

Skrevet

Embla har en enkel overmadrass brettet i to med et fleeceteppe sydd som trekk i stua og det samme tilpasset buret i gangen, ellers ligger hun på gulv, tepper, (og sofa/seng når hun får lov) Storfornøyd og klager ikke hun og økonomisk for meg:D

Skrevet

kjøpte 2stk madrasser fra jysk,klippet litt osv og la delene inn i et dynetrekk..Vips hundeseng.Kjempelett å vaske også.

Bikkja sover der masse,passe tykt og passe trekk fra veranda døra.. hehe

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...