Gå til innhold
Hundesonen.no

Hjelp med kritikken...


TonjeRA

Recommended Posts

Skrevet

Kritikken fra Ailos (og min) debutt i ringen lød som følger:

4 mnd livlig h. valp som burde vises mer til sin fordel

Behøver mer benstamme

Bra hode, fine øyne

Tilstrekkelig kropp

Vanskelig bedømme bevegelser

Men hva betyr egentlig "burde vises mer til sin fordel"?

Skrevet

Hvordan gikk debuten? bortsett fra kritikken da, men hvor mange konkurrerte dere mot? hvem plass kom dere på? og ikke minst, hvordan syns du det var! er veldig spent på morgen dagen da det er vår tur til debut.

Skrevet

tja...Ailo var stressa pga alt styret rundt, s han dro jo som en gal i båndet da vi var i ringen...men bortsett fra det er jeg fornøyd...kom på 3. plass av 3 mulige! :whistle: men det er veldig god trening for både han og meg...

Skrevet
tja...Ailo var stressa pga alt styret rundt, s han dro jo som en gal i båndet da vi var i ringen...men bortsett fra det er jeg fornøyd...kom på 3. plass av 3 mulige! :whistle: men det er veldig god trening for både han og meg...

Det er akkurat slik jeg tror Bali vil være i morgen også! selv om hun er flink her hjemme uten hunder, så hjelper det lite når andre hunder er mer interessante på selve dagen :P men da har du trent litt frem til Ås da :lol:

Skrevet
Det er akkurat slik jeg tror Bali vil være i morgen også! selv om hun er flink her hjemme uten hunder, så hjelper det lite når andre hunder er mer interessante på selve dagen :whistle: men da har du trent litt frem til Ås da :lol:

Hehe...Ailo er også veldig flink hjemme, men ble nok litt mye for han i dag...Blir nok endel trening de to neste ukene ja...:P Men er moro å komme i gang da...tror ikke nervene er like ille neste gang... :P

lykke til i morra! :P

Skrevet
Hehe...Ailo er også veldig flink hjemme, men ble nok litt mye for han i dag...Blir nok endel trening de to neste ukene ja...:lol: Men er moro å komme i gang da...tror ikke nervene er like ille neste gang... :P

lykke til i morra! :P

tusen takk, det trenger jeg! hadde planer å dra ned idag også bare for å se hvordan hun reagerte med så mye hunder og ting som skjer. Men været stoppet meg der gitt :whistle:

Skrevet

Hehe...skjønner godt at du ikke gadd i dag, ja...men er meldt fint i morra da!

Vi skal en tur med Ailo i morra også, søs skal stille grandisen seh...så da får hvertfall Ailo trena litt på å fokusere på meg selvom det er MASSE forstyrrelser rundt! :whistle: mulig vi titter p dere...når og hvor stiller dere?

Skrevet
Hehe...skjønner godt at du ikke gadd i dag, ja...men er meldt fint i morra da!

Vi skal en tur med Ailo i morra også, søs skal stille grandisen seh...så da får hvertfall Ailo trena litt på å fokusere på meg selvom det er MASSE forstyrrelser rundt! :lol: mulig vi titter p dere...når og hvor stiller dere?

vi stiller kl. 09.00 i ring 10 :whistle: Er det vanskelig og finne fram når du først har kommet ned i Råde?

Skrevet
vi stiller kl. 09.00 i ring 10 :lol: Er det vanskelig og finne fram når du først har kommet ned i Råde?

Nei...veldig lett å finne fram...Står skilta til råde idrettspark rett etter esson/rett etter råde dyrebutikk...alt avhengig av hvilken vei du kommer fra...:whistle:

Skrevet
Nei...veldig lett å finne fram...Står skilta til råde idrettspark rett etter esson/rett etter råde dyrebutikk...alt avhengig av hvilken vei du kommer fra...:lol:

vi kommer fra Oslo kantene:)

Noen som har gateadressen dit, så kan jeg legge det inn på gps`en :whistle:

Skrevet

Er bare å kjøre til råde liksom (kjøre av E6) og følge veien, kommer du til en essostasjon og da er det første vei til venstre etter det. Står både skilt til idrettsparken og Moss hundeklubb:) Lykke til med Utstillingen, går nok bra:)

Og jeg syntes Ailo var kjempe flink jeg:) hihi (men utrolig hvor mye forsinkelser det var der!)

Skrevet

Jeg fant ingen gate adresse dit da jeg titta i går, men finner du gateadressen til esso'n er du 2 min unna...Dessuten er det sånn info kart på esson som viser hvor du skal...:whistle:

Skrevet

Jeg må jo bare spørre meg om dere har sjekket før dere spør da, men uansett;

På forsiden til MOHK står det;

"Adressen til Råde Idrettsanlegg hvor utstillingen holdes er:

Idrettsveien 26, 1640 Råde"

Skrevet
Jeg må jo bare spørre meg om dere har sjekket før dere spør da, men uansett;

På forsiden til MOHK står det;

"Adressen til Råde Idrettsanlegg hvor utstillingen holdes er:

Idrettsveien 26, 1640 Råde"

:lol: Siden det stod at veibeskrivelsen skulle stå på PM`en og den ikke gjorde det, så sjekket jeg på hjemmesiden deres. men da stod det ikke der, men det gjør det nå! tusen takk :whistle:

Skrevet

Da var vi ferdig med debuten også, og det gikk bedre enn jeg forventet :) Hun hoppet og dro i båndet som forventet, men fikk henne til å gå fint litte gran, og det holdt til at dommeren fikk bedømt bevegelsene hennes.

Vi kom på 2. plass av 2 mulige, og kritikken ble slik:

"feminin helhet. Før tilfället för långa ben. Bra hovud, øgon og øron. Tilr. vinklad fram, nesten for mycket bak. Bra kropp. Bra benstamme. Utmerket temp. rør sig ganske bra, men rygglinje bør bli strammere med alderen"

Vi er fornøyd, og gleder oss til neste gang (da har vi forhåpentligvis trent litt mer på å gå i ringen sammen med flere hunder).

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...