Gå til innhold
Hundesonen.no

Tenner og tannstell


Recommended Posts

Skrevet

Når jeg får en egen hund fra den er valp, har jeg jo mulighet til å bestemme selv hvilke tyggebein den skal ha og ellers annet tannstell. Jeg vet ikke hva en hund trenger for å holde tennene ved like fra den er valp altså forebygge tannsten og dårlig ånde.

Trener en hund Plaque Off eller tannpuss for å forebygge?

Hjelper alle tyggebein mot tannstein, eller er det bare noen typer som har effekt. Hvilke?

Skrevet

Det er sikkert en fordel å pusse tennene, men jeg klarer ikke å venne meg til å gjøre det, så derfor har det aldri blitt gjort.. Brukte plaque off en periode, men jeg falt tilbake på å gi hunden tyggebein. Jeg varierer med vanlig oksehud bein, og noen ganger margbein (harde). Kan også gi denta stix iblandt.

Skrevet

Jeg kan jo venne den til å pusse tenner, men det er altså ikke så nøye å gjøre det så ofte? Kanskje en gang i blandt, så den forbinder det med noe positivt hvis det må gjøres? :innocent:

Hjelper slike oksehud bein da, det blir jo som tyggis? :icon_redface:

Skrevet

Sikkert bra venne til med pusse tennene men,det varierer veldig fra hund til hund hvor bra de er.Forrige hunden min(Engelsk setter) som hadde alt av sykdomer hadde bra fine tenner!Ikke nå antydning til tannstein da hun var over 12 år engang :icon_redface:

Ble aldri pusset og fikk nå endel bein men,hun likte ikke oksehund bein da.Har ikke gjort noe til hun jeg har nå eller og er fine så langt...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...