Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Her kommer bilder av min lille søtnos, Phalene-gutten Snoopy.

Har vært med bestemor og bestefar på tur. Stjal stolen til bikkja som bodde der. :(

100_0075.jpg

Ut på tur, aldri sur. Godt å få litt forfriskninger

100_0080.jpg

"Hund i solnedgang" elns

100_0093.jpg

100_0096.jpg

What chu lookin' at?!

100_0099.jpg

  • 1 year later...
  • 2 months later...
Skrevet

hvem har phalene her inne på sonen??

Navn: Freetains Lollipop, til vanlig Loppa

Født: 14.03.06

Kjønn: Tispe

Høyde/vekt: 23-24cm ca/1,8kg

Brukes til: Konkurranse lydighet etterhvert. Prøvd rundering.

Oppdretter: Kennel Freetains, Anne Grethe Grønli Lyngstad

DSC_012loooopp7.jpg

DSCso_sot0059.jpg

DSC_loppafin0146.jpg

DSC_0128kontakt.jpg

Skrevet

*kremt* Tine... Jeg tror kanskje at Loppa er litt mindre enn 25 cm altså. Tror Rikke er ca 25 cm! :)

Navn: Cingaro's Ulricke, Rikke til vanlig

Født: 22.03.04

Kjønn: Tispe

Høyde/vekt: ca 25cm tror jeg, 3kg

Brukes til: Mamma's lille kosejente, tur og lydighet. Mulig vi debuterer i kl1 i løpet av året.

Oppdretter: Cingaro's kennel

Rikke-vinterkos2.jpg

redigert_ps2.jpg

  • 1 year later...
Skrevet

Hei! Ser ut til at jeg fant en slags Phalene tråd. Jeg har nettopp blitt introdusert til rasen, men fant meg en gang ut at det var denne hunden jeg har lett etter. Har tittet litt på Border Collie blandinger, da jeg ønsker en kosehund jeg kan drive agility med. Men Phalenen kan jo alt det pluss mer. Og perfekt størrelse, da jeg ikke ønsker så lite som Chihuaha, men ikke så stort som retriever. Siden jeg kommer til å bo i leilighet tror jeg den vil passe perfekt inn.

Da jeg vurderer å kjøpe en uregistrert (ønsker ikke å drive med utstilling) så tenker jeg å sterilisere eller kastrere uansett hva jeg kjøper. Heller da mest mot tispe, da jeg tidligere har hatt hannhund og ønsker å prøve noe nytt.

Hva anbefaler dere? Egne erfaringer? Tispe eller hannhund? Sterilisering??

  • Like 1
Skrevet

Jeg tror ikke det er så mange som selger Phalener uregistrert. Annbefaler deg heller å kjøpe en registrert en med stamtavle! Da vet du mye mer hva du får.

Skrevet

Da var det bestemt, og Phalene ble det!

Får henne rundt 12. desember! :P:) Og gleder meg masse. Legger ved to bilder av henne!

Navn: Foreløpig bare Tinka

Født: 19.10.08

Kjønn: Tispe

Høyde/vekt: fortsatt baby

Skal brukes til: Lydighet, agility og kosehund da!

Oppdretter: Familie fra Trysil, Anita og Jan Øien

  • Like 1
Skrevet

Her kommer det noen flere bilder av lille Loppa dyret :P

DSC_0163-1.jpg

Loppa

DSC_0162-1.jpg

Loppa på skogtur

DSC_0094-1.jpg

Loppa koser seg i snøen i år, hehe

DSCblanding3_0084-1.jpg

Loppa koser seg på ryggen

fjelltur14-2.jpg

På vei opp til Andersnatten

fjelltur9-3.jpg

Loppa

fjelltur22-3.jpg

Tar en liten pause

supergirl-2.jpg

På lp-stevne. Foto: Astrid

fvf_lang-2.jpg

Loppa går fri ved på lp-stevne. Foto: Astrid

Det ble noen det :P

  • 3 months later...
Skrevet

Nei, så lurte jeg på hvor mye spaniel det egentlig er i Phalenen, jeg vet jo at den også kalles Continental Spaniel. For personlig trodde jeg ikke det var noe jaktinstinkter i denne hunden i det hele tatt, men så feil kan man ta. Igår lærte Tinka seg en perfekt apport på ca. 10 min. Og dvs. at hun faktisk også søker etter fuglen. Og hvis jeg hadde henne i bånd mens noen andre gjemte fuglen ble hun helt vill (akkurat som en setter).

Men det var ihvertfall kjempemorsomt at mine lille "selskapshund" klarte en så bra apport når mammas stående fuglehund bare løper og spiser de opp.

Skrevet

Nå kan jeg vel legge inn litt oppdatert informasjon om babisen min!

Navn: Tinka Tequila

Født: 19.10.09

Kjønn: Tispe

Høyde/vekt: 25-27cm ca3,5kg

Brukes til: Apport, etterhvert: agility, spor/søk og lydighet.

Oppdretter: Ukjent

Så utifra hennes str. nå som hun er 4 måneder, vil jeg jo tro at hun kommer til å bli ganske stor. Ellers er hun en herlig jente som lærer seg nye triks på en, to, tre. Men hun er også ganske tøff, så det er ikke alltid like morsomt å bli satt på plass da.

  • 8 months later...
Skrevet

Får legge litt bilder ut av Tinka.. som forresten er veldig forskjellig i utseende fra din:P

Bare husk at hun er klipt ned når dere ser på bildene! :flowers: (men det vokser seg ut nå!)

Først må vi strekke oss litt:

p1050354.jpg

Sitte pent i sola:

p1050358.jpg

Løøøøpe!:

p1050370z.jpg

Snuse litt før vi tisser:

p1050362u.jpg

Ååå, deilig :whistle:

p1050363k.jpg

Er vi ferdig med bildene nå mamma?:

p1050372f.jpg

Avslutter med et babybilde:

hungrypw1.jpg

Skrevet

Åååå søteste nurket! Hun er så skjønn hun også!

Er hun veldig liten forresten? Så sånn ut der hun går FVF :rolleyes2:

Skal etterhvert ha hund nr 2.. og det står liksom mellom raser som Korthåret Collie, Malle og denslags "bruks"-hunder.. men så er det en liten del av meg som vil ha en skjønn renraset Phalene! (hmm, kanskje jeg kan skaffe meg en av hver :ahappy:)

Skrevet

Oi oi.. ja litt forskjell der :rolleyes2:

Pene han var! Hadde vært morsomt å se henne sammen Tinka, tror hun veier sånn nesten 7kg nå (mye muskel da), er 37cm fra nakke til halerot, og 33 cm i mankehøyde :ahappy:

Skrevet
Ja :ahappy: Du bor ikke så langt unna da? Bærum? :rolleyes2:

Loppa, 3,5 år: Høyde: 23 cm ca. Veier: 2 kg.

Tintin, 9 mnd: Høyde: 28 cm ca. Veier: 3,7 kg ca.

Drammen ja.. nei da er vi ikke langt unna hverandre. Hadde jo vært morsomt å treffes, det er sjeldent jeg ser andre phalener.

Og oii.. litt annerledese mål fra Tinka ja! Hun er en kjempe!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...