Gå til innhold
Hundesonen.no

Leiebil


HHC

Recommended Posts

Skrevet

Sitter å ser på leiebil til NORD/FINV i desember. Siden Arisen må ha XL/giant vari bur trenger vi evnt ganske stor bil, men syntes alt koster 5000,- og over. Noen som vet om noe billig? Helsinki airport 11-13 des er det vi trenger :blink:

Guest lijenta
Skrevet

Med de internasjonale selskapene må du regne med å leie en stor kassebil så lenge du oppgir at du skal ha med hund. I hvertfall har jeg erfart det. Og at du må ha hunden bak i bilen.

Skrevet

Da vi skulle ha leiebil ble den billigste Europcar. Finner en Golf stasjonsvogn hos de 11-13 desember hentet og levert på Helsinki flyplass til 3380,63. Husker ikke helt om vi betalte noe i tillegg for hunden da, men tror ikke det kan ha vært mye isåfall. De har jo også billigere biler dersom buret går inn i en 'vanlig' bil hvis man legger ned baksetene.

Ellers har man jo Hertz, Avis og sikkert flere jeg ikke kommer på.

Skrevet

I bergen fikk vi en avensis, og da gikk akkurat buret inni (med tanke på høyde). Men tenkte å legge sammen mitt bur uansett, fordi jeg skal ha Giant eller XL fra Vari.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...