Gå til innhold
Hundesonen.no

Forkjøla?


Ingvild

Recommended Posts

Skrevet

Tinka nyser og snøfter og "snyter" seg. Lager lyder som om hun er tett i nesa. Høres ut som om det er en gammel mann som står og snyter seg i to minutter.

Kan hunder bli sånn forkjøla? Og hva bør jeg gjøre for å få henne bedre igjen?

Skrevet

Har lest litt om nesemidd nå, og det virket jo litt alvorlig egentlig, siden det er smittsomt mener jeg. Hadde tenkt til å ta en sosialiseringstur på lørdag, med innlagt tur til valpeshow for å se på hundetreffvennen Ask som skal delta. Hva synes dere jeg bør gjøre? Bare se det an og gi henne litt c-vitaminer for å bygge opp immunforsvaret? Det var nevnt "innovernys" flere ganger, hvordan i all verden vet jeg om hun har gjort det?

Og hvor lett smitter det over tror dere?

Hvis det smitter veldig lett er det rundt ti hunder hun kan ha fått det av, bare denne uka..

Skrevet

Innovernys merker du ved at hun trekker luften fort inn akkurat som om det er noe som irriterer hun.

Også hender det at det kommer rare lyder fra halsen samtidig, for luften må jo ned et sted...

jeg trodde Chicka hadde det en gang, men da hadde hun bare fått noe i nesen for det ga seg etter en dag.

Nå har hun også gjort det litt, men det er fordi hun stikker nesen ned i snøen og får snø korn inn i nesen. :-o

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ikke konkret, nei, det må du se selv ut fra informasjonen som ligger der, og sammenligne.
    • Men det står ikke hva forskjellen mellom disse to rasene er i ett hundeleksikon eller hjemmeside.
    • Max har blitt veteran🙃 Gratulere til Max som ble 8 år den 06.04. I desember var vi på jakt etter gulsløyfa, stang ut første dagen, men dagen etter sjarmerte han dommeren nok til den blå, og han har nå bevis på at han er en "very good" gutt.
    • Siste helgen i mars hadde vi ett stort løft etter mye stang ut. Lørdag i AG ble det bare disk på vanskelige baner, men søndag ble det 2 x 2. plass og 1 x 1. plass og 2 napp i hopp, med en liten miskomunikasjon unna 3. Vi hadde ett fra før så nå er han klar for klasse 2 hopp. Og etter en liten forsinkelse pga påske fikk vi godkjent vår første mellomtittel   Og i desember var vi på utstilling for å prøve å fange gulsløyfa til Max, men kan ikke klage på resultatet til Yoshi, nå mangler vi bare stor-cert.
    • Igjen, sjekk raseklubben i hjemlandet. Kooiker er som du sier, en spaniel, fra Nederland opprinnelig. Ingen hunder må brukes til jakt, men hunder som er avlet for å jobbe krever mer enn selskapshunder, og bør brukes aktivt til hundesport eller arbeid for å trives. Kromfohrlander er en tysk selskapshund som har blant annet terrier i linjene. De skal visstnok ikke ha så mye jaktinstinkt, det er jeg skeptisk til. Det er veldig få av dem i Norge. Er du bare nysgjerrig på raser, eller ser du etter en rase som kan passe deg? Det kan være enklere å starte en tråd med hva du ser etter og hva slags livsstil du har og hundetype som passer, enn å spørre om hver enkelt hunderase. Hvis du bare er interessert i informasjon om hunderaser så anbefaler jeg et bra hundeleksikon og å bruke hjemmesidene til raseklubbene i hjemlandet til rasen.   
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...