Gå til innhold
Hundesonen.no

Ny her


Beauvoir

Recommended Posts

Skrevet

Hei, hei!

Jeg er ny her fra og med akkurat nå. Jeg og min samboer overtok en toy puddel i desember i fjor, hun blir tre år 30. september i år. Det har krevd mye jobbing å få henne opp i normalvekt, å få henne til å like kos, tålerere at vi er i nærheten av hodet hennes, å få henne til å roe seg, å få henne sosialisert i forhold til andre hunder og å bli kjent med henne og bygge et tillitsforhold. Vi er ikke i mål, men hun har kommet seg så overraskende langt.

I utgangspunktet ville vi helst ha en staffe eller en bulle etter at vi hadde lest oss opp på disse rasene, men etter å ha passet den lille frøkna vår i lengre og kortere perioder i omtrent ett år hvor vi så at hun ikke hadde det helt topp fikk vi tilbud om å kjøpe henne. Det var da ikke tvil hos hverken meg eller samboeren min. Hun har stjålet hjertene våre og er en fantastisk liten tass.

Vel, det var litt om meg og vovven. Håper ingen her biter :)

Skrevet

Velkommen velkommen! Jeg feil-leste de første linjene dine, og førstod det først slik at din samboer som var 30 sleit med vekta, men at dere har jobbet med det samt kos- tilvenning m.m. He he.. Skjønte fort at jeg hadde lest feil ja :)

Så flott at dere har tatt dere av den lille toy puddelen og jobber for å få henne til å takle tilværelsen bedre.

Ellers er vi skrekkelig glad i bilder her, altså!

Skrevet

:) Takk, takk. Espen(samboeren) gikk riktignok ned noen kilo og sluttet å snorke, men han sleit ikke nevneverdig med vekta, dessuten er han ikke redd for hodet sitt eller ørene sine i det hele tatt, hihi. Vesla vår gir forresten så mye tilbake at jeg noen ganger føler at det er hun som får oss til å takle tilværelsen bedre.

Jeg trodde jeg hadde profilbilde, men jeg ser jo at jeg ikke har det.. ;) Skal titte på det på søndagen og ordne da! Skal legge ut noen flere også.

Skrevet
:) Takk, takk. Espen(samboeren) gikk riktignok ned noen kilo og sluttet å snorke, men han sleit ikke nevneverdig med vekta, dessuten er han ikke redd for hodet sitt eller ørene sine i det hele tatt, hihi. Vesla vår gir forresten så mye tilbake at jeg noen ganger føler at det er hun som får oss til å takle tilværelsen bedre.

Jeg trodde jeg hadde profilbilde, men jeg ser jo at jeg ikke har det.. ;) Skal titte på det på søndagen og ordne da! Skal legge ut noen flere også.

Hei og velkommen. Vi vil ha bilder nå! :)

Skrevet

Der ble det ett par bilder. Går det an å legge ut flere på profilen?

Til nå virker folk veldig hyggelige her :icon_confused: Takk for velkomsthilsener!

post-5615-1247349504_thumb.jpg

Skrevet

Det er svært få av oss som biter. :icon_confused: Si fra hvis dere vil miljøtrene med en liten gutt som er svært forsiktig og hyggelig med andre hunder, da. :whistle:

Skrevet

Så masse hyggelige folk:)

Ida: ja, det hadde nok vært veldig lurt for jenta vår! Hun er som sagt ikke helt sosialisert ennå, så når hun møter en ny hund oppfører hun seg ganske rart. Hun kan hyle litt og prøver å stå bak meg eller samboeren. Vi bruker bare å overse henne og gå litt unna, og litt etter litt blir hun vant til den andre. Noen blir hun vant til etter ett møte, mens andre bruker hun litt mer tid på. Noen ganger overser hun rett og slett de andre hundene også, og hun er ikke så god til å lese signaler. Vi møtte en nydelig liten valp f.eks. som slikket henne i munnviken og det likte hun ikke og ble ganske grinete. Den episoden skjedde like etter at vi hadde overtatt henne og hun har blitt mer vant med hunder nå.

Greit for deg å vite at gutten din kanskje ikke får en superspennende første date om du fortsatt synes det er ok å la de møtes og vi skjønner godt om det ikke høres så forlokkende ut, hehe. Vi bruker å ta turer ned på hundehjørnet og gå litt frem og tilbake og vi går aldri hjem før hun ser komfortabel ut med situasjonen.

Uansett; vi takker ja til alle sosialiseringsmuligheter vi får om tilbudet står ved lag etter denne utgreiingen, men nå har hun løpetid, så kanskje i begynnelsen av august?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...