Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK Bjerke


Midas

Recommended Posts

Jeg har tenkt å melde tuppa på NKK Bjerke 15 og 16 aug. Problemet er at jeg har arbeidshelg, og har tidligvakt på lørdag. Jeg kan få byttet til sen, og starter da halv tre på jobb, vil jeg rekke å stille henne før det? Kan jo prøve å få fri den dagen. En ting til, er de som stilles søndag de som har gått videre i sin klasse eller er det bare delt opp ift at de ikke rekker alle rasene på en dag?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har tenkt å melde tuppa på NKK Bjerke 15 og 16 aug. Problemet er at jeg har arbeidshelg, og har tidligvakt på lørdag. Jeg kan få byttet til sen, og starter da halv tre på jobb, vil jeg rekke å stille henne før det? Kan jo prøve å få fri den dagen. En ting til, er de som stilles søndag de som har gått videre i sin klasse eller er det bare delt opp ift at de ikke rekker alle rasene på en dag?

Det er jo en sjanse å ta da.

Det kommer jo an på når rasen skal i ringen, for ofte er ikke bedømningene i raseringen ferdige før klokka er både to og tre.

Som regel pleier gruppefinalene og begynne kl tre, så om du skulle være heldig å bli BIR vil du jo ikke få deltatt i grupperingen, og mister dermed sjansen til plassering i gruppa.

Skal du være helt gardert er nok å ta deg fri eneste løsninga.

Surt om hunden går til topps i rasen, og du ikke får stilt den i gruppa liksom...

NKK deler opp hundene lørdag og søndag for at alle raser skal bli bedømt.

Så det er altså ikke hunder som har kvalifisert seg lørdag som vises søndag, men de gruppene som er satt opp da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har jo tenkt på å låne inn en handler, men så synes jeg det hadde vært litt gøy å gjort det selv siden det er første gangen hun skal stilles. Jeg har aldri stilt hund før, så både jeg og hunden er grønn så at det blir noe BIR på oss tror jeg vi kan lete lenge etter :banana: Kommer det opp noen oversikt over hvilken dag gruppe 3 skal stilles da tro?

Hadde jo vært gøy å være der hele helgen da, så kanskje jeg bare skal bytte hele helga. Kjipt å jobbe annenhver helg når både kurs og utstillinger jeg har lyst å være med på havner på arb. helg alltid :banana:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...