Gå til innhold
Hundesonen.no

Ribbensbrudd/brist


Huldra

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som har vært borti ribbeinsbrudd eller brist hos hund? Hvordan skjedde det, hvordan ble det oppdaget og hvordan ble det behandlet, og hva var rekonvalesenstiden?

Skrevet
Er det noen som har vært borti ribbeinsbrudd eller brist hos hund? Hvordan skjedde det, hvordan ble det oppdaget og hvordan ble det behandlet, og hva var rekonvalesenstiden?

Hunden fikk brukket ett ribben på begge sider etter å ha havnet i munnen på en større hund. Ble ikke oppdaget med en gang, dyrlegen så det først da bruddene var grodd og det hadde dannet seg callus. Kjennes ut som ei kul over bruddstedene. Grodde helt greit, er likevel ikke stort å gjøre med sånt så lenge endene ikke vrir seg og skader andre organer. Hos henne lå de mot hverandre. Virket ikke som det plaget henne nevneverdig.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...