Gå til innhold
Hundesonen.no

Bilder fra åpen dag påBryne!


Silje

Recommended Posts

Skrevet

Jeg og Trine var på åpen dag på en dyreklinikk som hadde 35 års-jubileum Bryne på lørdag. Masse hunder og masse folk :) Traff på Rabalder og Anne også!

Det gikk noen jenter å tok bilder, ei av dem tok bilder av vovvene mine, syns de ble ganske så bra :D Bildene er scannet fra fotografier, så kvaliteten ble noe forringet...

HodebildeBryne.png

MalaogEnyaBryne22okt-05.png

litt lek må til :(

CIMG6796.jpg

Trine har flere bilder! Legg ut du også da :D

Skrevet

Ok.. Skal legge ut bilder.. :D

Sosialisering.jpg

Sosialisering2.jpg

Rabalder. Love Forelska meg helt i han.

CIMG6729.jpg

*Kose*

bildeEnya.jpg

En utrolig søt Schæfer.

Schfer.jpg

bildeSosialisering.jpg

Ett veldig sjarmerende bilde.

Tervurenvalp.jpg

Og ett bilde av Silje nusser med Mala.. :)

Siljeogmala.jpg

Hvis dere vil se mer bilder så kan jeg legge ut mer i morgen`?

Skrevet

hihi, hadde ikke sett det Enya kosebildet jeg :) det var søtt :D

Likte godt bildet av Diego som lukta GD'en i rompa :D

Rabalder (eller heter han bare Balder?) er ENDA flottere i virkeligheten enn på bilder!! =D> :(

Skrevet
hihi, hadde ikke sett det Enya kosebildet jeg :( det var søtt :(

Likte godt bildet av Diego som lukta GD'en i rompa :)

Rabalder (eller heter han bare Balder?) er ENDA flottere i virkeligheten enn på bilder!! =D> :D

Har noen kosebilder til. :P

Diego eier ikke respekt.. :D (Ikke snakk om å hilse først osv, rett i rompa på den. :P )

Har mer bilder av Balder også.. :D Han er så nydelig.. :D:(

Skrevet

Flytt til Jæren så får dere grønt gress hele året :(

(nå skal det kanskje sies at dette var en fotballbane, og de får jo ofte litt ekstra stell :()

Rabalder er blanding av Rottweiler, Husky og pointer... om jeg ikke tar feil!

Han er utrolig vakker!

Skrevet
Rabalder er blanding av Rottweiler, Husky og pointer... om jeg ikke tar feil!

Han er utrolig vakker!

Helt rett :( men litt vorsteh også :(

Så kjekt med bilder da :( Skal legge ut noen jeg også :( Bildene mine ble sletta, så jeg har stressa litt, men fant et program som fant de til meg :(

Skrevet

Her kommer noen av mine bilder :( De første bildene er av søstera mi på 10 år som hadde oppvisning "barn og hund"lucastinustu.jpg

rullrundttu.jpg

tinuslucastu.jpg

Bittelille søte Shaylee, skikkelig herlig :(

shaylee.jpg

Nydelige Diego :(

diego.jpg

Balder hilser på Diego :(

balderdiego.jpg

baldernr.jpg

baldertu.jpg

En sjønn valp :(

sjnnas.jpg

Fikk ikke noen gode bilder av sheltiene til Silje! men de var skikkelig herlige :(

Skrevet

Vi kom for sent til å få med oss barn og hund vi... søren og...

Hun ser jo kjempe flink ut da!!

Jeg så at de fotograf jentene hadde tatt et kjempe flott bilde av søsteren din akkurat i det hunden hoppet gjennom ringen!

Skrevet

ååå, vi var å kikka etter bilder av henne men fant ingen :(

Så herlige bilder dere har tatt av hundene som leker på gresset, var det helt i slutten? Vi gikk når det begynte å regne.

Skrevet

Jeg fikk sett søteren din, hun og hunden hennes var flinkest av dem alle :mrgreen:

Hvor gammel er hunden? Rase?

Og Balder var jo bare dritskjønn :( Sier som Trine: Love

Skrevet
Jeg fikk sett søteren din, hun og hunden hennes var flinkest av dem alle :mrgreen:    

Hvor gammel er hunden? Rase?

Og Balder var jo bare dritskjønn :(   Sier som Trine: Love

Lucas er en hittehund som ikke har hatt det så bra, vet derfor ikke hva han er blanding av eller hvor gammel han er, men vi tror han er rundt 18 mnd eller noe sånn :(

Så koselig at så mange synes Balder er like nydelig som jeg synes hihi :(:(

Skrevet

Lucas er en hittehund som ikke har hatt det så bra, vet derfor ikke hva han er blanding av eller hvor gammel han er, men vi tror han er rundt 18 mnd eller noe sånn :(

Så koselig at så mange synes Balder er like nydelig som jeg synes hihi :(:(

Ok, søsteren din var iallefall kjempeflink :(

Skrevet
ååå, vi var å kikka etter bilder av henne men fant ingen :(  

Så herlige bilder dere har tatt av hundene som leker på gresset, var det helt i slutten? Vi gikk når det begynte å regne.

Det var mellom raseparaden og lydigheten! :(

Bilden som fotograf jentene tok vil bli hengende på Tu Dyreklinikk, så du kan jo se der da :(

Skrevet

Det var mellom raseparaden og lydigheten! :(

Bilden som fotograf jentene tok vil bli hengende på Tu Dyreklinikk, så du kan jo se der da :(

ååå fikk ikke med meg det jeg. :(

Ok da må vi nesten en tur inn der å kikke :( Hvor mye kostet de bildene?

Skrevet

ååå fikk ikke med meg det jeg. :(

Ok da må vi nesten en tur inn der å kikke :( Hvor mye kostet de bildene?

30 kr for ett bilde. :(

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...