Gå til innhold
Hundesonen.no

En fin historie...


TonjeRA

Recommended Posts

DEN RETTE VEI

En mann og hunden hans kom gående langs en vei. Mannen gikk og beundret

omgivelsene da det plutselig gikk opp for ham at han hadde dødd natten før.

Han husket klart og tydelig at hunden som gikk ved hans side hadde dødd

for flere år siden. Han begynte å fundere på hvor veien ville føre dem.

Etter en stund kom de til en høy hvit steinvegg som gikk langs den ene siden

av veien. Veggen var laget av den fineste marmor. På toppen av en lang åsrygg

var veggen brutt med en høy portal som glødet i sollyset. Mannen gikk av veien,

og opp en brolagt sti som førte til buegangen. Der var det en port av perlemor,

og innenfor kunne han skimte en sti som ledet til en ny port av rent gull.

Mannen og hunden gikk mot porten, og da han kom nærmere så han at ved

den ene siden av porten satt det en mann ved et lite bord.

Da han kom nær nok sa han: "Unnskyld meg min herre, men hvor er vi?"

"Dette er Himmelen, " fikk han fikk til svar.

"Utrolig! Du skulle vel ikke ha litt vann å avse?" spurte mannen som kjente

seg litt tørst.

"Selvfølgelig min gode mann, kom bare inn så skal jeg få servert deg litt

isvann."

Mannen ved porten gjorde en håndbevegelse og porten begynte å

åpne seg. Mannen som hadde gått den lange veien pekte på hunden sin og sa:

"Kan min venn også komme inn?"

"Beklager, men vi slipper ikke inn kjæledyr", var svaret han fikk.

Mannen tenkte seg om et lite øyeblikk, snudde, og gikk tilbake til veien. Han

fortsatte på den veien han hadde gått på sammen med sin hund. De gikk en lang

stund og kom til slutt til en annen åsrygg. En skitten sølete vei førte opp til en

åpen gårdsgrind som så ut som den aldri hadde vært lukket. Det var ikke noe

gjerde der heller, og bakenfor var det grønne enger. Da han nærmet seg porten

så han en mann innenfor som lente seg mot et tre mens han leste en bok.

"Unnskyld meg!" ropte han til bokleseren, "har du noe vann å avse?"

"Ja selvfølgelig, det er en vannpumpe rett der borte". Han pekte over til

den andre siden av den grønne engen, "kom inn!"

"Hva med min venn?" sa mannen og klappet hunden på hodet.

"Det skal stå en bolle ved pumpen", svarte bokleseren.

De gikk gjennom porten, over den store engen, og ved en gammel håndpumpe

sto det en bolle. Mannen fylte bollen og ga den til hunden sin, og drakk seg

selv utørst.

Da de var ferdig, gikk han og hunden tilbake til mannen som fremdeles sto

ved treet og leste. "Hva kaller du denne plassen?" spurte mannen.

"Dette er Himmelen, " fikk han til svar.

"Hmm, dette er forvirrende", kommenterte mannen – "for en annen lenger

nede i veien sa at det var Himmelen!"

"Å, du mener den plassen med gull, brostein og den flotte porten? Å nei,

det er ******* det!" svarte han under treet.

"Men blir du ikke sint når de misbruker navnet på den måten?" kom det

fra mannen.

"Nei, jeg kan forstå at du tror det, men vi er bare glad for at de siler ut

mennesker som er villige til å forlate sin beste venn for et glass vann."

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. Registrerte meg nettopp. Har alltid hatt mine egne meninger om hundehold. Nå begynner min kjære Lady (13 år gammel Border Collie) å tydelig vise tegn på at hu er gammel. Hu har alltid hatt fri tilgang til tørrfor (og vann seff) - ok hu er litt feit - men å begynne å måle opp ting nå? nei. Hu skal ha fri tilgang som alltid. Prøver så godt jeg kan å ordne slik at hu skal ha det bra - vi sitter en plass i naturen - jeg får hu til å ligge / bli - også hiver jeg diverse godbiter (markies) ut over et område som hu går og snuser og leter opp. Hu har gått på "Rimadyl" i et par år (ettersom jeg har forstått så skal dette hjelpe på forkalkninger i ryggsøylen + at de skal være mildt smertestillende (?) I gamle dager var hu en atlet. Endeløs energi. Nå når jeg skal prøve å gå en tur så "stopper hu meg" - hu går foran - og ser på meg, ser tilbake - hvis jeg snur meg så springer hu rett hjem - tydelig at hu vil bare hjem og ligge uttafor døra (bor på gård) så jeg sitter der og liksom bare bekymrer meg. I know - gammel hund. Men jeg vil at hu skal ha det bra - så lenge som overhodet mulig - Jeg jobber ikke - det er bare meg og hu. Jeg synger alltid en sang om morgenene - "God morgen, god morgen lille golli klump - osv" (I know pretty cringe) hu digger det - kos og hale som går. Hu har vært min love - ikke bare for de siste årene - alltid. Orker ikke tanken på at hu skal dø. Fokk det. Det virker som hu har det greit om natta - men noen ganger er det slikking / pesing - som om hu stresser med noe eller har det vondt (og det er vondt å høre på). Noen netter er det helt stille. Ok. I know. Hvis hu lider så skal hu selvfølgelig få slippe, men vi tar ikke livet av våre gamle bare fordi de plutselig må i rullestol eller blir demente. Hu var med på en hel runde disc golf i dag - men måtte hjelpe hu opp fra et dillete område (hu satte seg fast, klarte ikke å komme seg opp) - egentlig så fatter jeg ikke helt hvorfor i helsiken jeg lager denne posten. Er som regel uenig med de fleste. Men hvis noen har noen ideer / gode forslag så hallelujah.
    • Min første.. er noe som hører med i en dagbok, og i dag er det Edes første diare som er tema -_- Stakkars gutt. Han har vært så snill og god gutt så lenge nå, han fortjener ikke det der. Så snill og god at han valgte gå på badet og ha diare der mens jeg sov. Like a sir.  For å alltid se på den lyse siden av ting, å slippe vaske sofa og tepper og sånt er gull. Dette kunne vært meget verre. 
    • Min første.. er noe som hører med i en dagbok, og i dag er det Edes første diare som er tema -_- Stakkars gutt. Han har vært så snill og god gutt så lenge nå, han fortjener ikke det der. Så snill og god at han valgte gå på badet og ha diare der mens jeg sov. Like a sir.  For å alltid se på den lyse siden av ting, å slippe vaske sofa og tepper og sånt er gull. Dette kunne vært meget verre. 
    • Jeg kan være med i klubben, med bruksrase hann på 8.5 mnd. ..men for tiden er min veldig snill og god gutt. Det vil antakelig endre seg snart. 
    • På mandag ble faktisk Shero hele 12 år gammel. Han mener at gamle hunder ikke trenger å høre mer enn de vil. Han har også, i tillegg til å bjeffe på alt, begynt å bjeffe på ingenting. Men fremdeles ung i sinnet og elsker å leke.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...