Gå til innhold
Hundesonen.no

En liten teaser av Blue Eyed Aiko:)


Lene og Diesel

Recommended Posts

Skrevet

Denne sjarmøren stjal hjertet mitt :aww:

post-2020-1245278584_thumb.jpg

post-2020-1245278639_thumb.jpg

Han falt godt til ro uten mammaen sin..

post-2020-1245278698_thumb.jpg

Til og med på St.Hans :)

post-2020-1245278728_thumb.jpg

Han ble etterhvert ganske stor,uten å helt skjønne det selv,her er han 3mnd!

post-2020-1245278801_thumb.jpg

post-2020-1245278907_thumb.jpg

Her er han blitt nesten ett år,og livsgleden er på TOPP,alltid!

post-2020-1245278963_thumb.jpg

post-2020-1245278989_thumb.jpg

Ganske vakker er han :)

post-2020-1245279025_thumb.jpg

For dere som lurer,er han en blanding av: Dobermann,Labrador,Border Collie,Husky og Schæfer!

Skrevet

nydelig hund, og de herlige øynene :aww: åsså fra fauske da, min mann er født og oppvokst der, fint der! savner fjellene og fjorden jeg ( bodd der selv i 5 år) Ikke mye av det her på sørlandet..

Skrevet

Takk takk:) Ja,han har fasinert mange med øynene,men det er sikkert like mange som synes han ser skummel ut:)

Fauske er flott ja,savner kun skikkelige sommere:)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...