Gå til innhold
Hundesonen.no

Allo' allo'!


Entwine90

Recommended Posts

Skrevet

Velkommen - og så søt bisk! Finske spetser er virkelig vanvittig vakre! (Ser ut som langhårede basenjier nesten..). Bruker dere hunden deres til skogsfugl-jakt?

Skrevet

dem er det ikke mange av her inne, got det kommer noen :) ei jeg jobber med har ei som heter Katrine, elskverdig liten hund :) som uler og snakker støtt :P søting :)

Skrevet
Velkommen - og så søt bisk! Finske spetser er virkelig vanvittig vakre! (Ser ut som langhårede basenjier nesten..). Bruker dere hunden deres til skogsfugl-jakt?

Pappa har prøvd ho litt i skogen,men dessverre uten noen skutt fugl! Har støkka opp noen røyer og tiurer, så det er jo en start :)

Skrevet

Velkommen! Og for en nydelig hund du har! Finsk spets er en utrolig fin rase (kunne godt tenke meg en selv når jeg blir større, men har hørt de ikke er så veldig barnevennlige, hvert fall i følge hunderaseboken "Alle verdens hunder")! :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...