Gå til innhold
Hundesonen.no

THK + Retrieverklubben, 15 Juni


Gjest

Recommended Posts

Skrevet

Her er bilder fra Tromsø Hundeklubbs utstilling i dag, 14 Juni. Ligger også bilder fra Retrieverklubbens egene utstilling (som var i en ring rett ved siden av).

3624388127_ce076cf48c.jpg

BIS-valp, Retrieverklubben. Tolleren ble nr1.

3624383065_e264d0a87e.jpg

Tollervalp.

3625196686_985054a786.jpg

Cuteness, anyone?

3624378091_de12043d1a.jpg

Unghunds-terver.

3624375909_3452d9ebe2.jpg

Tollerfjoller

3625189874_26692beacf.jpg

Gronnis?

3625184514_fd77557e86.jpg

Cocker Spaniel? Right?

3624365427_f8b640fc01.jpg

Flabbis, ble sist i tispeklassen (3BTK).

3625179588_6faf9b3420.jpg

Saluki :icon_cry:

3625177312_700e6d40d0.jpg

S'luki

3625173472_deb4347d2b.jpg

Basenjii-Bono? => Større bilde

3624350555_7daf7de4f7.jpg

Igjen ; større bilde

3624348551_2a36c98740.jpg

Zima, til Mailin? :lol:

3625160764_db1ff4e74a.jpg

Mailin er linselus? :o

3625163032_6d4e98037a.jpg

Terv igjen

3624341105_528b8420ec.jpg

Søøøt!

Skrevet

Nemmen hallo! Så kommer du ikke bort og sier noe? Er søteste Zima (som ikke er min, men sambos), og det er min vakre rygg;) Ingen snikbilder av en (eller to) flekket(e) da? :ahappy:

Jeg hadde alt for stor linse til å få tatt noe skikkelig bilder, må jo langt unna alle.. Må vel kjøpe ny, litt mindre.. en gang :whistle:

Edit: Lille Salukien er Bahram, en vakker ung gutt som også kan løpe fort fort i LC :baby: Og den lille labbevalpen er Chanel. En av de tervvalpene heter Rosa i alle fall;) *ler* Sier sikkert ikke noen noe når det bare er vanlig navn.

Skrevet

Så ingen flekkedyr! :whistle:

Men jeg hadde tenkt å si hei, det er bare ... du vet, når noen ser skikkelig busy ut. Ene gangen stod dere i en gruppe med folk og øvde på tannvisning på RR'en - en annen gang så jeg bare mannen din :ahappy:

  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så dette skjer sammen med andre hunder i huset? Det høres jo ut som hun kan trenger litt tydeligere rammer og trening på ro rundt de andre hundene generelt. Alt dette er jo ting som bør jobbes med, og ikke bare avbrytes og unngåes der og da. Hvis dette allerede har vært sånn i snart to år så vil jeg anbefale å få hjelp av en hundetrener som komme hjem til dere og se på rutinene og hjelpe med et treningsopplegg som kan gjøre henne både tryggere og roligere.
    • Hundene er løse inne så de er ikke i bånd. Har merka at hunden er stresset og ikke helt hva hun skal gjøre med all stresset inne i seg så hopper hun på ryggen. Også eskalerer det. Det samme er i bilen og hundene er i bur. Hunden kan ikke se de andre sitter i bur fordi da bjeffer hun og stresser. Hunden har da eget bur med teppe rundt og det fungerte bedre. Hun må dog hentes ut av bilen sist fordi hun kan ikke se at de andre hundene hopper ut av bilen etter hun er på bakken. Da hopper hun opp på ryggen igjen. Hun er alltid sist ut men noen ganger går heller ikke det og hun blir frustrert. Jeg merka at det var noe med valpen da hunden kom hit og har hatt utfordringer med det senere. Men vi fortsetter å jobbe med dette. Prøver å la hun verken bli overstimulert eller understimulert men med akkurat passe aktivitet. Også det mentale og mentaltrening.
    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...