Gå til innhold
Hundesonen.no

canon eos 500d


borderen

Recommended Posts

Skrevet

Minnekortleseren på mitt canon eos 400d er blitt ødelagt. Reparasjon koster litt over 3000 kroner, så jeg vurderer å heller oppgradere til canon eos 500d!

Det jeg lurer på er om jeg bruke de gamle objektivene mine på dette kameraet. Leser at det er Kompatibelt med samtlige EF- og EF-S-objektiver, Speedlite EX-blitser og tilbehør.

Jeg har en Sigma DC 55-200mm f:4-5,6 , kitobjektivet som også er sigma DC og Canon EF 50mm f:1,4

Betyr det at det er kun 50mm'ern jeg kan bruke på det evt nye kamera?

Skrevet
Minnekortleseren på mitt canon eos 400d er blitt ødelagt. Reparasjon koster litt over 3000 kroner, så jeg vurderer å heller oppgradere til canon eos 500d!

Det jeg lurer på er om jeg bruke de gamle objektivene mine på dette kameraet. Leser at det er Kompatibelt med samtlige EF- og EF-S-objektiver, Speedlite EX-blitser og tilbehør.

Jeg har en Sigma DC 55-200mm f:4-5,6 , kitobjektivet som også er sigma DC og Canon EF 50mm f:1,4

Betyr det at det er kun 50mm'ern jeg kan bruke på det evt nye kamera?

At det står den er kompatibel med EF og EF-S linser betyr bare på deres egne linser. Om den er kompatibel med en tredjepartslinser må du nesten se etter på Sigma sine sider og informasjon, eventuellt forhøre deg i en fotobutikk :icon_cry:

Skrevet
At det står den er kompatibel med EF og EF-S linser betyr bare på deres egne linser. Om den er kompatibel med en tredjepartslinser må du nesten se etter på Sigma sine sider og informasjon, eventuellt forhøre deg i en fotobutikk :)

Ok. Tar de med til butikken og sjekker om jeg kan bruke de gamle. Er jo ikke nødvendig med 2 kit-linser, selv om det jeg har ikke er så veldig bra... (må prøve å holde igjen litt på pengebruken gitt :P )

Skrevet
Ok. Tar de med til butikken og sjekker om jeg kan bruke de gamle. Er jo ikke nødvendig med 2 kit-linser, selv om det jeg har ikke er så veldig bra... (må prøve å holde igjen litt på pengebruken gitt :) )

Skjønner jeg godt...Men om reparasjonen koster 3000,- til det gamle ville jeg også bare kjøpt nytt hus og bare huset :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...