Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor lang tid?


Guest Gråtass

Recommended Posts

Guest Gråtass

Hvor lang tid kan man forvente at det tar før man får ett svar eller en tilbake melding fra moderatorer når man trykker på "report" knappen? Jeg har ved flere anledninger trykket på nevnte knapp, noen ganger kommer det ett "moderatorinnlegg" i tråden og noen ganger så stiller man ett spørsmål som man øsnker svar på. Jeg rapporterte ett brukernavn i går som jeg syns var alt for likt ett annet. Så da lurer jeg på om jeg vil få en PM med svar, vil jeg gjette på hva utfallet blir, eller er moderatorer så opptatt med sin nye strenge linje at det ikke er tid til å svare på enkle henvendelser fra sonens brukere? (Den siste setningen er sagt i ett vennlig, litt fleipete, men også undrende tonefall)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er ikke alle rapporter som man vil få noe synlig svar på, sånn sett. Angående brukernavnet som er likt et annet så har vi bestemt oss for å ta kontakt med brukeren det gjelder for å se om det er mulig å legge til en bokstav eller forandre brukernavnet. Dersom det blir full nekt fra medlemmets side kan vi ikke bestemme at h*n MÅ, for det er ingen regler som tilsier at man ikke kan ha lignende brukernavn som en annen (men ser at det er litt spesielt akkurat i dette tilfellet). Så der vil det komme PM.

Om du lurer på noe konkret rundt enkelte rapporter så er det bare å sende en PM, så kan du få svar :whistle:

Moderator IW

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mulig jeg får enda en advarsel nå (men i såfall burde Gråtass også få! :lol: ), for da jeg skrev en lignende tråd for en tid tilbake, ble den slettet nesten øyeblikkelig med det grunnlag at tråden var "kommentar på moderering" (eller mangel på sådan), og at det dermed medførte en advarsel (det står i reglementet at man ikke skal kommentere moderatorenes moderering). I likehet med Gråtass, hadde jeg også lenge ventet på svar, så jeg føler meg såpass frimodig at jeg rett frem lurer på om det er forskjellsbehandling av folk her? Siden Gråtass faktisk får svar her, mens min tråd ble slettet, jeg fikk advarsel, og ikke noe svar.. :whistle: Ikke at jeg mener noen av oss burde fått advarsel sånn egentlig, jeg mener vi burde fått svar begge to. :lol:

(Så spørs det om dette er advarselsgrunnlag, siden jeg nok en gang kommenterer moderering.. men shit la gå..) :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vet ikke/husker ikke hvem som modererte i det tilfellet, men tror vi også har blitt mer åpne på det området (selv om dette f. eks er noe som godt kunne kommet i en PM). Hvertfall litt? :lol: Det er hvertfall ikke noen forskjellsbehandling som er gjort med viten og vilje.

Hovedgrunnen til at det ble slettet er nok fordi generelt så er det ikke alltid så greit å diskutere rapporter "offentlig", fordi det fort handler om en person, eller et regelbrudd.

Så helst PM om man lurer på noe om en konkret rapport (som jeg skrev), men følte at dette var generelt nok til å gi et svar på det. Samt svaret mitt kan også gjelde for flere tilfeller tenkte jeg :whistle:

Moderator IW

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mulig jeg får enda en advarsel nå (men i såfall burde Gråtass også få! :whistle: ), for da jeg skrev en lignende tråd for en tid tilbake, ble den slettet nesten øyeblikkelig med det grunnlag at tråden var "kommentar på moderering" (eller mangel på sådan), og at det dermed medførte en advarsel (det står i reglementet at man ikke skal kommentere moderatorenes moderering).

Ha, ha, ha! Jeg ler så jeg griner :baby: (og skjønner jo at jeg må ile til å lese reglene her grundig!)

Har vi ikke lov å kommentere moderering? Hvis det stemmer så er det århundredes regel! Juhu! :ahappy::D

I likehet med Gråtass, hadde jeg også lenge ventet på svar, så jeg føler meg såpass frimodig at jeg rett frem lurer på om det er forskjellsbehandling av folk her?

Forskjellsbehandling av folk er det over alt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ha, ha, ha! Jeg ler så jeg griner :baby: (og skjønner jo at jeg må ile til å lese reglene her grundig!)

Har vi ikke lov å kommentere moderering? Hvis det stemmer så er det århundredes regel! Juhu! :whistle::ahappy:

Forskjellsbehandling av folk er det over alt.

Jeg også trodde og syns moderering bør være lov å kommentere. Hvertfall kunne opprette en tråd her for å diskutere det.

Som Lotta sier, forskjellsbehandling er det overalt, også her :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Grunnen til at det ikke er lov til å kommentere moderering i tråder er jo rett og slett for å beskytte de som blir moderert. Det er mulig å stille spørsmål på PM dersom man har spørsmål, men vi uttaler oss ikke om enkeltsaker eller enkeltpersoner midt i en tråd.

Generell moderering kan dere jo opprette tråder om, f. eks "ønsker at dere sender PM til trådstarter før tråder splittes", "ønsker bedre/annen moderering i Debattkjelleren" og slike ting.

Moderator IW

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
    • Uff, det er vanskelig med oppdrettere man ikke er enig med, dessverre. Du sier det står i kontrakten at avl skal følge NKKs retningslinjer, men hva står i kontrakten om brudd? Det hjelper jo ingenting med en kontrakt dersom ikke betingelsene ved brudd er beskrevet. Juridisk sett står oppdretter som eier, og om hun ikke vil la deg kjøpe ut hunden til full pris så er det dessverre opp til deg å heve kjøpet på grunnlag av kontraktsbrudd. Dette er veldig vanskelig når det er snakk om et levende dyr og ikke en faktisk vare. Du kan jo også eventuelt kontakte NKK for råd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...