Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor lang tid?


Guest Gråtass

Recommended Posts

Guest Gråtass

Hvor lang tid kan man forvente at det tar før man får ett svar eller en tilbake melding fra moderatorer når man trykker på "report" knappen? Jeg har ved flere anledninger trykket på nevnte knapp, noen ganger kommer det ett "moderatorinnlegg" i tråden og noen ganger så stiller man ett spørsmål som man øsnker svar på. Jeg rapporterte ett brukernavn i går som jeg syns var alt for likt ett annet. Så da lurer jeg på om jeg vil få en PM med svar, vil jeg gjette på hva utfallet blir, eller er moderatorer så opptatt med sin nye strenge linje at det ikke er tid til å svare på enkle henvendelser fra sonens brukere? (Den siste setningen er sagt i ett vennlig, litt fleipete, men også undrende tonefall)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er ikke alle rapporter som man vil få noe synlig svar på, sånn sett. Angående brukernavnet som er likt et annet så har vi bestemt oss for å ta kontakt med brukeren det gjelder for å se om det er mulig å legge til en bokstav eller forandre brukernavnet. Dersom det blir full nekt fra medlemmets side kan vi ikke bestemme at h*n MÅ, for det er ingen regler som tilsier at man ikke kan ha lignende brukernavn som en annen (men ser at det er litt spesielt akkurat i dette tilfellet). Så der vil det komme PM.

Om du lurer på noe konkret rundt enkelte rapporter så er det bare å sende en PM, så kan du få svar :whistle:

Moderator IW

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mulig jeg får enda en advarsel nå (men i såfall burde Gråtass også få! :lol: ), for da jeg skrev en lignende tråd for en tid tilbake, ble den slettet nesten øyeblikkelig med det grunnlag at tråden var "kommentar på moderering" (eller mangel på sådan), og at det dermed medførte en advarsel (det står i reglementet at man ikke skal kommentere moderatorenes moderering). I likehet med Gråtass, hadde jeg også lenge ventet på svar, så jeg føler meg såpass frimodig at jeg rett frem lurer på om det er forskjellsbehandling av folk her? Siden Gråtass faktisk får svar her, mens min tråd ble slettet, jeg fikk advarsel, og ikke noe svar.. :whistle: Ikke at jeg mener noen av oss burde fått advarsel sånn egentlig, jeg mener vi burde fått svar begge to. :lol:

(Så spørs det om dette er advarselsgrunnlag, siden jeg nok en gang kommenterer moderering.. men shit la gå..) :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vet ikke/husker ikke hvem som modererte i det tilfellet, men tror vi også har blitt mer åpne på det området (selv om dette f. eks er noe som godt kunne kommet i en PM). Hvertfall litt? :lol: Det er hvertfall ikke noen forskjellsbehandling som er gjort med viten og vilje.

Hovedgrunnen til at det ble slettet er nok fordi generelt så er det ikke alltid så greit å diskutere rapporter "offentlig", fordi det fort handler om en person, eller et regelbrudd.

Så helst PM om man lurer på noe om en konkret rapport (som jeg skrev), men følte at dette var generelt nok til å gi et svar på det. Samt svaret mitt kan også gjelde for flere tilfeller tenkte jeg :whistle:

Moderator IW

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mulig jeg får enda en advarsel nå (men i såfall burde Gråtass også få! :whistle: ), for da jeg skrev en lignende tråd for en tid tilbake, ble den slettet nesten øyeblikkelig med det grunnlag at tråden var "kommentar på moderering" (eller mangel på sådan), og at det dermed medførte en advarsel (det står i reglementet at man ikke skal kommentere moderatorenes moderering).

Ha, ha, ha! Jeg ler så jeg griner :baby: (og skjønner jo at jeg må ile til å lese reglene her grundig!)

Har vi ikke lov å kommentere moderering? Hvis det stemmer så er det århundredes regel! Juhu! :ahappy::D

I likehet med Gråtass, hadde jeg også lenge ventet på svar, så jeg føler meg såpass frimodig at jeg rett frem lurer på om det er forskjellsbehandling av folk her?

Forskjellsbehandling av folk er det over alt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ha, ha, ha! Jeg ler så jeg griner :baby: (og skjønner jo at jeg må ile til å lese reglene her grundig!)

Har vi ikke lov å kommentere moderering? Hvis det stemmer så er det århundredes regel! Juhu! :whistle::ahappy:

Forskjellsbehandling av folk er det over alt.

Jeg også trodde og syns moderering bør være lov å kommentere. Hvertfall kunne opprette en tråd her for å diskutere det.

Som Lotta sier, forskjellsbehandling er det overalt, også her :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Grunnen til at det ikke er lov til å kommentere moderering i tråder er jo rett og slett for å beskytte de som blir moderert. Det er mulig å stille spørsmål på PM dersom man har spørsmål, men vi uttaler oss ikke om enkeltsaker eller enkeltpersoner midt i en tråd.

Generell moderering kan dere jo opprette tråder om, f. eks "ønsker at dere sender PM til trådstarter før tråder splittes", "ønsker bedre/annen moderering i Debattkjelleren" og slike ting.

Moderator IW

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...