Gå til innhold
Hundesonen.no

Skal vurdere konsekvensene av akupunktur


Ingvild

Recommended Posts

Mattilsynet har fått i oppgave å vurdere risikoen ved bruken akupunktur på hund, katt og hest, og da å særlig se på negative konsekvenser akupunktur kan ha på dyr.

Akupunktur har jo etter hvert blitt populært - det er vel flere her inne som har prøvd det på sine hunder også, regner jeg med.

Denne vurderingen er en del av en hel utredning om regulering av akupunktur på dyr, og personlig syns jeg det er positivt at dette blir gjort, slik at man kan være sikret et visst nivå på akupunktører som behandler dyr.

Link til artikkel på forskning.no: http://www.forskning.no/artikler/2009/juni/222315

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Veldig bra! Og veldig bra skrevet av rektoren ved NAN!

Og jeg gleder meg veldig til akupunktur blir en beskyttet tittel, så ikke hvem som helst kan kalle seg det, men det er jo en annen diskusjon.. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Han har det godt i buret. Det står på et varmt underlag og han har myk madrass og tepper. Mer enn nok plass til å snu seg som han vil. Han har vannskål festet på ene burveggen og må han tisse, piper han så jeg går ut med han. Det er ikke bur som er et problem her. Han legger seg inn i det frivillig på dagtid også når han skal sove. 
    • Buret er veldig begrensende, og hunder bruker ulike liggestillinger og underlag for å regulere varmen i løpet av natten. Hunder ligger gjerne stille der fordi de ikke har noe valg. Hvis valpen må gjøre fra seg eller søler når han drikker så blir det fort vått og ubehagelig å ligge der også. Lykke til med kattetreningen, du har nok en jobb foran deg der. Selv om det har gått bra før så er individer forskjellige og har ulike grader av instinkter.
    • Ja, han visste at jeg hadde katter, men mente det ikke var noe problem. Og jeg har hatt både jakthunder og gjeterhunder tidligere og det har gått veldig bra. Valpen ligger fint i buret så jeg skjønner ikke helt hvorfor jeg skal endre på det? Buret står i stuen og valpen sover rolig hele natten der. 
    • Begynner å bli ei stund siden jeg hang på forum nå, ja 😄 dårlig til å sjekke svar og, ser jeg!  Det må jo bli kjøring, da!
    • Visste oppdretter at du hadde katter? Har de noen råd kanskje? Dette er jo en mix av raser som har notorisk høyt jaktinstinkt, så dette kan bli en stor utfordring. Her må det i så fall systematisk trening til med rotrening rundt kattene, belønning for å ignorere dem, og trygge områder for begge. Og det er fortsatt ingen garanti for at det går bra. Har du mulighet til å skille dem i ulike rom om natten så valpen slipper å ligge i bur?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...