Gå til innhold
Hundesonen.no

Skal vurdere konsekvensene av akupunktur


Ingvild

Recommended Posts

Skrevet

Mattilsynet har fått i oppgave å vurdere risikoen ved bruken akupunktur på hund, katt og hest, og da å særlig se på negative konsekvenser akupunktur kan ha på dyr.

Akupunktur har jo etter hvert blitt populært - det er vel flere her inne som har prøvd det på sine hunder også, regner jeg med.

Denne vurderingen er en del av en hel utredning om regulering av akupunktur på dyr, og personlig syns jeg det er positivt at dette blir gjort, slik at man kan være sikret et visst nivå på akupunktører som behandler dyr.

Link til artikkel på forskning.no: http://www.forskning.no/artikler/2009/juni/222315

Skrevet

Veldig bra! Og veldig bra skrevet av rektoren ved NAN!

Og jeg gleder meg veldig til akupunktur blir en beskyttet tittel, så ikke hvem som helst kan kalle seg det, men det er jo en annen diskusjon.. :D

Skrevet

Åja, saken ligger her jo - da trenger jeg ikke bable om det i 'akkurat nå' :lol:

Det blir ihvertfall veldig spennende dette her...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...