Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpeshow Dokka 7. juni 2009


Stripa

Recommended Posts

Skrevet

Heisann, kanskje noen har flere bilder å bidra med?

Her er i hvert fall Lucas som ble BIM valp :whistle: Stolt bærer av grønn og hvit sløyfe :ahappy:

021.jpg

Skrevet

Takk for at vi fikk hilse på den bedårende Lucas! :whistle:

Jeg hadde med kamera, men siden jeg ble "tvunget" til å være handler så overlot jeg all fotografering til Marit. Men hun tok over 1500 bilder da så hun kommer HELT sikkert med bildespam snart! :ahappy:

Skrevet

Nydelige Lucas! Lille dotten!

Fikk ikke svart deg på den siste PM'n jeg stripa. Du var ikke tilgjengelig skjønte jeg. MEn ja, kan gjerne ta bilder av Lucas etterhvert :) På bildene idag ser han nesten gjennomsiktig ut :D Men prøve å få de ut i morra jeg .:D

Skrevet

Tusen takk :D

Ja, han er bare så nydelig gutt :) Men hvilken mamma synes ikke det om barnet sitt? :D

Gjennomsiktig ja, hehe, ganske treffende i grunn :D

Gleder meg til bildene kommer, hvordan gikk det med de andre forresten, hvem ble BIS? Måtte dra derifra ama, værgudene var ikke så rause med sol den dagen akkurat :D

Skrevet
Tusen takk :D

Ja, han er bare så nydelig gutt :) Men hvilken mamma synes ikke det om barnet sitt? :D

Gjennomsiktig ja, hehe, ganske treffende i grunn :D

Gleder meg til bildene kommer, hvordan gikk det med de andre forresten, hvem ble BIS? Måtte dra derifra ama, værgudene var ikke så rause med sol den dagen akkurat :D

Grand Danois'n ble BIS. Ingen av hundene "vi" hadde med ble plassert i BIS gruppa, men Knall, Vorseth'n ble kåret til "BIS av Jakthund gruppene" i en egen bedømming der 4 hunder var med.

Holder på med bildene her nå, så de kommer straks :D

Skrevet

Nå kom jeg inn :):D Var nok bare stor L som var i veien :D

Kjempe fine bilder Marit, nå skjønner jeg litt mer med hva du mener at Lucas er "gjennomsiktig" Hehe :D Han burde hete Casper :D

Flotte bilder, som vanlig :D Likte aller best vorstehen med BIR sløyfe i munnen :D Den var skikkelig smashing!

Skrevet
Noen som har katalogen og vet hvilken bernervalp Marit har tatt bilde av? :D

Pori Phnix Au Lee Armand. Født 20.01.09. Regnr NO35446/09 :P

Hvorfor tar du ikke bort passoret? Det var passord på min også til og begynne med, men vis du går inn på intstilinger kan du endre slitt av den ikke blir privat :lol:

Egentlig ønsket jeg at man kun kom inn på DET eksakte albumet med passord, og det var planen med å legge det på. Men ser jo at folk kan se alle bildene uansett da. Men, det bare ble sånn, og jeg har ikke giddet å fjerne det :)

Nå kom jeg inn :D :D Var nok bare stor L som var i veien :D

Kjempe fine bilder Marit, nå skjønner jeg litt mer med hva du mener at Lucas er "gjennomsiktig" Hehe :D Han burde hete Casper :D

Flotte bilder, som vanlig :P Likte aller best vorstehen med BIR sløyfe i munnen :) Den var skikkelig smashing!

hehe, du skjønte hva jeg mente ja? :P hehe

Veldig mange flotte bilder. Den sorthvite basenjien hadde du ikke navnet på så jeg.

Bartene fikk å bli med, så glade de ble!

Hum, usikker på hvem av dem som var tispe og hann jeg? Men antar den sort/hvite er Chagmas Back In Black og altså tispen :P Mens den andre er hannhunden, Aboteres Zharim :D

Skrevet

Film av BIG Goliat og lilleslyngel Ozzy som var for liten til å stille i kamphundgruppen! :lol:

Vil bare presisere at alle de teite kommentarene er alle de andre sine.... :icon_cry:

Skrevet
Film av BIG Goliat og lilleslyngel Ozzy som var for liten til å stille i kamphundgruppen! :wub:

Vil bare presisere at alle de teite kommentarene er alle de andre sine.... :icon_redface:

:wub: Bridie reagerte ikke på filmen her før hun hørte stemmen til Hanne, da kastet hun hodet rundt og skakket på det :wub:

Skrevet
Pori Phnix Au Lee Armand. Født 20.01.09. Regnr NO35446/09 :wub:

Tusen takk, veldig fornøyd med meg selv som gjettet at det var fra det kullet :icon_redface:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...