Gå til innhold
Hundesonen.no

Kaninmorderen er tatt..


Recommended Posts

Skrevet

Kaninmorderen er tatt!

For en herlig artikkel dere...

Likte spesielt godt formuleringene "Voffor måtte dere gå til pågripelse?" Og "Vil hunden få på pelsen?"

Kan virke som hele artikkelen er humoristisk ment.. eventuelt har Dagbladet ansatt dårlige sommervikarer?

Det er vel opp til hver enkelt å diskutere..

Synd med kaninen da, eieren burde passe på hunden sin så unngår han forsideoppslag i Dagbladets nettutgave.. :whistle:

Skrevet

Kjønte ikke hva han mente med "Vil hunden få på pelsen?". :whistle:

Synd på kaninen ja, men det står at hunden gravde seg inn, en kanin som er ute i luftegård skal både ha gulv, vegger og tak. Hvis ikke skal en sitte å passe på kaninen mens den er ute, det virker ikke osm om noen har gjort det. En hund graver seg ikke inn så fort at den er inne i buret bare eier har snudd ryggen til 2 sekund.

Skrevet

eh, den synes jeg var stygg jeg... barna var glad i kaninen sin de, og da er det ufint å gjøre dette morsomt. Skulle tatt seg ut om den samme hunden hadde skremt livskiten ut av en chi... da hadde nok teksten fått en annen vri.

Nei ungene synes nok ikke dette var så stas gitt.

Skrevet

Enig at det er ufint, ja.. Lurer egentlig på hva som foregår oppi hodene på enkelte journalister til tider.. og dette er en utdanning som krever skikkelig høye karakterer for å komme inn på. Får en til å lure, ja..

Stakkars barn. Skikkelig flaut for hundeeier også vil jeg påstå.

Skrevet

Reagerte litt på overskriften kombinert med bildet. "Her blir kaninmorderen tatt" så sitter det en hund i en politibil som om den venter på en biltur. Liksom at den husker/ tenker på hva den har gjort :D

Skrevet
Reagerte litt på overskriften kombinert med bildet. "Her blir kaninmorderen tatt" så sitter det en hund i en politibil som om den venter på en biltur. Liksom at den husker/ tenker på hva den har gjort :D

*ler* tror den husker det veldig godt neste gang den kommer over en kanin :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...