elindm Skrevet 6. Juni 2009 Rapporter Skrevet 6. Juni 2009 Hei jeg er bare litt nyskjerig på hvilke komandoer dere bruker i agility sammenheng? Har hørt mange forskjelige ting så blir litt moro og høre hva dere bruker. Hvis dere bare trener for moro skyld eller om dere konkurere.
Huldra Skrevet 6. Juni 2009 Rapporter Skrevet 6. Juni 2009 Vi konkurrerer i klasse 2, men jeg er ikke så opptatt av kommandoer som jeg er føringen. Likevel har jeg noen kommandoer: hopp, gjennom, hjulet, mønet, over (brukes til alle felthinder), stigen, vippa, (gå) slalåm. Jeg bruker ikke høyre/venstre eller fram, men jeg bruker navnet hennes og hit og her. Dette, kombinert med føring, gjør at vi kommer oss greit gjennom en bane.
Tuskelusken Skrevet 6. Juni 2009 Rapporter Skrevet 6. Juni 2009 Jeg gjør det samme som Huldra. Hopp, hjulet, møne osv.
elindm Skrevet 6. Juni 2009 Forfatter Rapporter Skrevet 6. Juni 2009 Da gjør jeg det samme, ensete som er forskjell er at jeg sier slalom og ikke gå Hva er det dere sier på langhoppet? Fikk høre fra en dame her for en stund siden at man måtte ha en komando sånn at hunden skjønte at det var et lang hopp. Min Collie kan ikke lang hoppet enda med alle delene, så jeg må ta bor en eller to. Det var da jeg fikk beskjed av ho at jeg måtte si lang hopp. Jeg ble litt irritert for ho skal altid blande seg, så jeg sa bare at det ikke var noen vits og si lang hopp til han fordi han kan det jo ikke (så han skjønner jo ikke hva jeg mener)
Huldra Skrevet 6. Juni 2009 Rapporter Skrevet 6. Juni 2009 Jeg sier bare hopp på lengdehoppet. Hunden min hopper langt nok uansett om det er et vanlig hopp eller lengdehopp, og det tror jeg de fleste gjør når de begynner å få opp farten!
elindm Skrevet 6. Juni 2009 Forfatter Rapporter Skrevet 6. Juni 2009 Det var det jeg mente å. Pluss at jeg ikke vil ha alt for mange komandoer fordi da kommer det bare til å gå i sur for meg. Synes det er greit og ha enkle og korste komandoer som er lette og huske på når man skal konkurere
Huldra Skrevet 6. Juni 2009 Rapporter Skrevet 6. Juni 2009 Det var det jeg mente å. Pluss at jeg ikke vil ha alt for mange komandoer fordi da kommer det bare til å gå i sur for meg. Synes det er greit og ha enkle og korste komandoer som er lette og huske på når man skal konkurere Jepp, det er viktig! (Derfor jeg ikke bruker høyre/venstre, for det går helt i surr for meg!)
Papillon Skrevet 9. Juni 2009 Rapporter Skrevet 9. Juni 2009 Frøken, gjennom, slalom, fram. Det er de jeg bruker.
MegaMarie Skrevet 10. Juni 2009 Rapporter Skrevet 10. Juni 2009 Jeg sliter litt med om jeg skal si gjennom eller tunell. Gjennom var det jeg begynte med, men prøvde å bytte til tunell så fort som mulig da jeg er redd pølse og tunell en gang står rett ved siden av hverandre og jeg sier gjennom, og hun løper gjennom tunell isteden for pølse fordi hun liker den bedre. Ellers bruker jeg hopp, her, møne, stige, vippe(er ikke trent inn enda da), lengde, slalom, fremmad hopp/frem hopp, ut hopp. Ut hopp blir brukt til hindere som er ute på siden som jeg ikke rekker å løpe helt bort til.
Tuskelusken Skrevet 10. Juni 2009 Rapporter Skrevet 10. Juni 2009 Litt OT, men hva er forskjell på tunell og pølse?
Kristiin Skrevet 10. Juni 2009 Rapporter Skrevet 10. Juni 2009 Litt OT, men hva er forskjell på tunell og pølse? Tunnel, Pølse (hunden har surret seg litt inn i den pølsa da :rolleyes2: )
Stine Pernille Skrevet 10. Juni 2009 Rapporter Skrevet 10. Juni 2009 Bruker navnene på hinderne, hopp, gjennom på tunnell, rolig, stå, hit, Ace, fram, ut, slenger gjerne på et ett, to på slalommen for å få han i gang. Ellers for å få opp farten og starte sier jeg "kjør".
elindm Skrevet 10. Juni 2009 Forfatter Rapporter Skrevet 10. Juni 2009 Så moro og høre alle komandoene :rolleyes2: Er det mange av dere som konkurerer i ag? Jeg skal på et ukes kurs nå i Åre, begynner neste søndag. Så skal jeg debutere med min ene hund i Trondheim
Stine Pernille Skrevet 12. Juni 2009 Rapporter Skrevet 12. Juni 2009 Vi har konkurrert litt. Fitjar/Stord hundeklubb, Nordhordaland /NBFK og Sør Rogaland Brukshundklubb /NBFK er stevnene vi har vært på. Disket på Stord, men fått napp på alle de andre stevnene. Så i morgen på Trippelstevnet, debuterer vi i klasse 2 i både Hopp og Agility.
elindm Skrevet 12. Juni 2009 Forfatter Rapporter Skrevet 12. Juni 2009 Så morsomt, du får si i fra hvordan det går da Lykke til
Recommended Posts
Arkivert
Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar