Gå til innhold
Hundesonen.no

Komandoer dere bruker på Agility


elindm

Recommended Posts

Hei jeg er bare litt nyskjerig på hvilke komandoer dere bruker i agility sammenheng? Har hørt mange forskjelige ting så blir litt moro og høre hva dere bruker. Hvis dere bare trener for moro skyld eller om dere konkurere. :getlost:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi konkurrerer i klasse 2, men jeg er ikke så opptatt av kommandoer som jeg er føringen. Likevel har jeg noen kommandoer: hopp, gjennom, hjulet, mønet, over (brukes til alle felthinder), stigen, vippa, (gå) slalåm. Jeg bruker ikke høyre/venstre eller fram, men jeg bruker navnet hennes og hit og her. Dette, kombinert med føring, gjør at vi kommer oss greit gjennom en bane. :getlost:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da gjør jeg det samme, ensete som er forskjell er at jeg sier slalom og ikke gå :getlost:

Hva er det dere sier på langhoppet? Fikk høre fra en dame her for en stund siden at man måtte ha en komando sånn at hunden skjønte at det var et lang hopp.

Min Collie kan ikke lang hoppet enda med alle delene, så jeg må ta bor en eller to. Det var da jeg fikk beskjed av ho at jeg måtte si lang hopp. Jeg ble litt irritert for ho skal altid blande seg, så jeg sa bare at det ikke var noen vits og si lang hopp til han fordi han kan det jo ikke (så han skjønner jo ikke hva jeg mener)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg sier bare hopp på lengdehoppet. Hunden min hopper langt nok uansett om det er et vanlig hopp eller lengdehopp, og det tror jeg de fleste gjør når de begynner å få opp farten!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det var det jeg mente å. Pluss at jeg ikke vil ha alt for mange komandoer fordi da kommer det bare til å gå i sur for meg.

Synes det er greit og ha enkle og korste komandoer som er lette og huske på når man skal konkurere :getlost:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det var det jeg mente å. Pluss at jeg ikke vil ha alt for mange komandoer fordi da kommer det bare til å gå i sur for meg.

Synes det er greit og ha enkle og korste komandoer som er lette og huske på når man skal konkurere :getlost:

Jepp, det er viktig! (Derfor jeg ikke bruker høyre/venstre, for det går helt i surr for meg!)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg sliter litt med om jeg skal si gjennom eller tunell. Gjennom var det jeg begynte med, men prøvde å bytte til tunell så fort som mulig da jeg er redd pølse og tunell en gang står rett ved siden av hverandre og jeg sier gjennom, og hun løper gjennom tunell isteden for pølse fordi hun liker den bedre. Ellers bruker jeg hopp, her, møne, stige, vippe(er ikke trent inn enda da), lengde, slalom, fremmad hopp/frem hopp, ut hopp. Ut hopp blir brukt til hindere som er ute på siden som jeg ikke rekker å løpe helt bort til.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så moro og høre alle komandoene :rolleyes2:

Er det mange av dere som konkurerer i ag?

Jeg skal på et ukes kurs nå i Åre, begynner neste søndag. Så skal jeg debutere med min ene hund i Trondheim :icon_cry:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har konkurrert litt. Fitjar/Stord hundeklubb, Nordhordaland /NBFK og Sør Rogaland Brukshundklubb /NBFK er stevnene vi har vært på.

Disket på Stord, men fått napp på alle de andre stevnene.

Så i morgen på Trippelstevnet, debuterer vi i klasse 2 i både Hopp og Agility. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
    • Et enkelt nettsøk ga meg flere nettbutikker som har det? Ellers så er det flere som har lignende produkter, jeg kjøpte noen veldig gode for noen år siden, men husker ikke merke nå. Var ikke K9.
    • Fortviler, fordi det er tomt for nomnoms 😨 Det perfekte snæck. Smakelighet på høyde med favoritt råfor, men i en konsistens som kan skjæres med ostehøvel, til tynne, store skiver som dekker store deler av tunga og ganen og gir maks bæng for the bucks - verdi per kalori - som belønning. Rene råvarer av dyr, ikke noe vegetabilsk tull som fillere, i verdens mest tasty snæck av en konsistens som ikke klæsser til lomma eller hendene. ..og det er TOMT. Lå to pølser igjen i hylla på K9 Hundesenter i dag. Jeg kjøpte den ene. Tomt.  You don't know what you've got till it's gone. Det der er en uerstattelig belønning. Alt annet er enten for tørt og for lav verdi, og feil form, eller for klæssete og ekkelt og uhygienisk å fare rundt hjemmefra med.   K9 Nomnoms er (var? 💔) den P E R F E K T E treningsgodbit.    Gid noen med litt kundegrunnlag kan pushe på K9 for å få de til å produsere mer av det der. Finnes faktisk ikke andre belønninger av samme kvalitet. Enten må vi nå ned på belønningsverdi, eller jeg må begynne klæsse med å ha Vom og kjøleelementer i lommene K9 Nom Noms  produsert av K9 Hundesenter - Midt-Norsk Kompetansesenter for hund.  Please, please! Noen med litt kundegrunnlag og salgsvolum, push dem for å få produsert mer av det der 🥺    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...