Gå til innhold
Hundesonen.no

Chip


Iago

Recommended Posts

Jeg var hos dyrlegen her om dagen for å fylle inn en vaksine i vaksinasjonsboken og sjekke om det stod riktige opplysninger på chipen til Irma. Da de skrev inn chipnr. hennes stod det at det nr ikke var registrert, og da lurer jeg på hva jeg skal gjøre. De sa vi kunne ringe oppdretter og spørre eller kontakte dyreidentitet. Jeg har null peiling på dette, så hadde vært fint med noe hjelp :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg var hos dyrlegen her om dagen for å fylle inn en vaksine i vaksinasjonsboken og sjekke om det stod riktige opplysninger på chipen til Irma. Da de skrev inn chipnr. hennes stod det at det nr ikke var registrert, og da lurer jeg på hva jeg skal gjøre. De sa vi kunne ringe oppdretter og spørre eller kontakte dyreidentitet. Jeg har null peiling på dette, så hadde vært fint med noe hjelp :icon_redface:

Hvor sjekket de? Hos dyreidentitet? Jeg ville ha kontaktet oppdretter, mest sannsynlig er det veterinærkontoret denne brukte som ikke har fått sendt inn papirene.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gå inn på dyreidentitet.no, dette var det jeg fant:

Når jeg søker på ID-nummeret får jeg ingen treff:

Hvis du ikke får opp treff når du søker på ditt dyrs ID-nummer, anbefaler vi at du tar kontakt med veterinæren som har utført selve merkingen og sjekker status hos denne.Vi anbefaler i tillegg at dette rapporteres inn til oss ved å sende en mail på [email protected]

Du kan også finne et skjema for inaktiv mikrochip:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...