Gå til innhold
Hundesonen.no

En litt forsinket hallo-hilsen


Stripa

Recommended Posts

Skrevet

Heisann,

Har vært noe aktiv her på forumet over litt tid, men har vel aldri tenkt på å presentere meg selv. Visste ikke at denne tråden fantes faktisk, før her om dagen. Snakk om å være blind :P

Jeg er en jente på 23 år som er sånn passe dyregal, og en stolt eier av den 4 mnd. gammle Shetland Sheepdogen Lucas, og en huskatt ved navn Stripa. Stripa har bodd hos oss i 4 år, og er passe bortskjemt (og akkurat dét synes desverre på mageflesket). Lucas kom til oss for nøyaktig fem uker siden, og det har vel egentlig ikke gått helt opp for meg at jeg faktisk har fått meg hund igjen. Det hender jeg ser på han når han sover, og lurer på om han faktisk er virkelig :P

Vi bor alle sammen på Toten, og trives godt med det. Jeg går for tiden på skole og har igjen minst et år, og er heldig sånnsett for da har jeg masse tid til å være sammen m dyra mine.

Til helga skal Lucas på sitt første valpeshow, og gjett om vi (les. meg) er spente :ahappy: Det skal bli kjempe gøy :wub:

Her følger det noen bilder av mitt for tiden største gull :)

013.jpg

Dette bildet er tatt første dagen hans hos oss, og vi kan se at han har blitt myye større på bare en mnd. på de neste bildene.

043.jpg

Pinner er godt ;)

0204.jpg

Fotball er det morsomste han vet :P

017.jpg

Boff-boff til alle som tørr å gå forbi :P

010.jpg

Egentlig litt i største laget for å ligge sånn :P

Skrevet

Velkommen :wub:

Søt liten sheltie :ahappy: Kjenner til det der å se på hunden og tenke på om den faktisk er virkelig ;) Heldigvis for oss, så er den det :)

Skrevet
Han er en flott hund, men fikk det ikke helt til å stemme at han er en sheltie. Ligner han ikke mer på en aussie? :ahappy:

Sheltie finnes i blue merle de og. Men om fargen heter det innenfor den rasen vet jeg ikke.

:wub: Fin liten sheltie valp.. :) velkommen

Skrevet
Sheltie finnes i blue merle de og. Men om fargen heter det innenfor den rasen vet jeg ikke.

:icon_redface: Fin liten sheltie valp.. :getlost: velkommen

Jeg tenkte ikke bare på fargen, men hunden generelt. Jeg er bare litt overrasket, er som sagt en flott hund.

Skrevet

Hun var søt! Får jo si velkommen til oss, selv om du har vært her en liten stund :icon_redface:

Skrevet

kjempeflott hund :getlost: du er ikke tilfeldigvis på valpkurs med Oslo hundeskole?? på starum der?? jeg går grunnkurs, etter valpekurset, så så det var en sheltie der :icon_redface::blink:

Skrevet
kjempeflott hund :getlost: du er ikke tilfeldigvis på valpkurs med Oslo hundeskole?? på starum der?? jeg går grunnkurs, etter valpekurset, så så det var en sheltie der :icon_redface::blink:

JOOOO :o det er oss :o koselig med flere totninger her inne ;) gått valpekurs der først eller?

Skrevet

jepp det har jeg gjort :P kjempefornøyd :icon_redface: flink med induviduell trening og hjelp synes jeg :getlost:

hvor holder dere til hen på Totenland da?? vi bor på Skreia ;) må bare si fra hvis du vil miljøtrene med noen eller rett og slett bare vil ha sosialisering av lille valpisen din :blink: han var bare SKIKKELIG søt :o :o

Skrevet
jepp det har jeg gjort :P kjempefornøyd :icon_redface: flink med induviduell trening og hjelp synes jeg :getlost:

hvor holder dere til hen på Totenland da?? vi bor på Skreia ;) må bare si fra hvis du vil miljøtrene med noen eller rett og slett bare vil ha sosialisering av lille valpisen din :blink: han var bare SKIKKELIG søt :o :o

Ja, jeg synes også vi får mye individuell trening, de hjelper oss også med egne ønsker som ikke har noe med de andre å gjøre, f.eks. lære inn stå pga utstillinga. Gleder meg også til å begynne på grunnkurset der :P Hadde vært artig å prates om hvor langt dere på grunnkurs har kommet, hvilke øvelser dere driv m osv. Med det får vi vel kanskje ta på pm :P

Vi holder tæll på Bøverbru. Hadde vært kjempe koselig å miljøtrene, Lucas trenger å møte snille hunder av andre raser enn sin egen. Tusen takk, han er skikkelig gussin :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...