Gå til innhold
Hundesonen.no

hei alle sammen:)


antonia

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er ei jente på 22år som er bosatt i trondheim som student. Jeg er helt på tuppa etter hunder, og går drømmen i oppfyllelse blir det hund når jeg er ferdig som student:D

Har aldri hatt hund selv, siden det er allergi i nær familie, og det ikke passer seg med en slik hund jeg ønsker meg på hybel:/

Likevel har vi hatt kaniner, katt og fisker, og jeg har forøvrig en feit katt (med bulimi) men han er på langtidsferie på gården til søskenbarnet mitt mens jeg gjør ferdig studiet.

Har forøvrig aldri vært helt uten hund da, ettersom det alltid har vært noen som mer en gjerne har lånt bort hunden sin til meg i flere anledninger:) Noe som igjen har ført til at jeg er vant til hunder i alle størrelser og fasonger :(

Ble egentlig medlem i dette forumet for å lære ennå mer om hund, og kanskje få kommer i kontakt med noen som har eller kjenner til rasen Grosser Schweiser Sennen!

Jeg har en forkjærlighet for store hunder med kort pels, og har planer om å skaffe meg en slik! I tillegg skal dette være en hund som kan bli med på det meste av tur, også lengre turer der han kan bære kløv. Men samtidig må han også kunne overleve en rolig dag med mindre mosjon..

Dette var da litt om meg og mine ønsker/drømmer/planer! Blir kjekt å kunne følge litt med på hva som skjer i hundeverden og lære mer fra kloke folk med erfaring:D

Skrevet
Hei og velkommen skal du være :D

Forresten; katt med bulimi? :)

katt med bulimi ja, han spiser til han kaster opp, så spiser han litt til og kaster opp igjen!:D

er kanskje ikke helt bulemiker da, siden han i tillegg er feit! hadde han på diett i to mnd, og han gikk OPP 1kg!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...