Gå til innhold
Hundesonen.no

Klone bilder


ylvak

Recommended Posts

Skrevet

Heisann.

Jeg bruker photoshop.

Ser flere her inne kloner bildene, tar vekk ting i bakgrunn osv.

Jeg har et annet prog jeg pleier og gjøre det, men det blir ikke så bra der.

Noen som her en fin forklaring på hvordan jeg kan gjøre det i photoshop.

Takker på forhånd :D

Skrevet

Hvis det er noe uønsket på bakrunn som ikke passer inn osv, så en får vekk det.

Pleier og klippe froeks hund og legge det til en annen bak grunn.

Men ser på denne linken at det har blitt tatt bort ting fra bakgrunn.

Og jeg kan som sagt gjøre det på det andre bilde prog jeg har, men blir ikke så bra.

Se på denne link :D

http://hundesonen.no/forum/index.php?showtopic=44280

Skrevet

Bruk backgroun eraser/magic eraser tool, eller fjern hele bakgrunnen selv med "eraser" og klipp ut hele hunden. Åpne nytt bilde av bakgrunnen du vil ha og dra den utklippte hunden over. Bruk blur tool på kantene for å få jevn overgang.

Kloningen er jeg ikke sikker på. kanskje noen andre kan svare deg på det... Men vet du skal kopiere bakgrunnen og "lime" den over det du ønsker å fjerne. Klone stamp??

Skrevet
Bruk backgroun eraser/magic eraser tool, eller fjern hele bakgrunnen selv med "eraser" og klipp ut hele hunden. Åpne nytt bilde av bakgrunnen du vil ha og dra den utklippte hunden over. Bruk blur tool på kantene for å få jevn overgang.

Kloningen er jeg ikke sikker på. kanskje noen andre kan svare deg på det... Men vet du skal kopiere bakgrunnen og "lime" den over det du ønsker å fjerne. Klone stamp??

Takk for svar :D

eraser tool har jeg brukt. men strever litt med klone stamp :D

Det var en har inne som var så flink til og forklare, og la ut bilder fra photoshop sammen med forklaringen.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...