Gå til innhold
Hundesonen.no

HD-røntgen, hva er vanlig?


LBL

Recommended Posts

Likka har blitt HD-røntget idag. Nå sover hun ut rusen og synes fryktelig synd på seg selv.. :lol:

Det er første gangen jeg har HD-røntget en hund, vetrinæren sa ingenting om resultatet. Har fått inntrykk av at det ofte blir sagt noe, ihvertfall når de tror resultatet blir bra. Eller tyder det bare på at vetrinæren er seriøs, man har jo hørt om vetrinærer som sier noe annet enn det resultatet blir. Hva er deres erfaringer?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Likka har blitt HD-røntget idag. Nå sover hun ut rusen og synes fryktelig synd på seg selv.. :lol:

Det er første gangen jeg har HD-røntget en hund, vetrinæren sa ingenting om resultatet. Har fått inntrykk av at det ofte blir sagt noe, ihvertfall når de tror resultatet blir bra. Eller tyder det bare på at vetrinæren er seriøs, man har jo hørt om vetrinærer som sier noe annet enn det resultatet blir. Hva er deres erfaringer?

Vetrinæren sier ikke så mye uten at du selv spør. Men noen vegrer seg for å kommentere bildene for de blir jo sendt inn og avlest og da er det bedre å vente...Har selv fått beskjed med min vet. at det ser bra ut, berre for å få beskjed når de er avlest at det er middels HD...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har selv fått beskjed med min vet. at det ser bra ut, berre for å få beskjed når de er avlest at det er middels HD...

Huff da! Så dumt. :P Bra at vetrinæren min ikke sa noe da (jeg spurte en gang, men hun svarte bare på om Likka lå sånn hun skulle, ikke om hoftene var bra) kan tenke meg at man blir ekstra skuffet hvis vetrinæren har antydet at det er bra. Det er bare å krysse fingre framover! :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det skal estra utdanning til for å kunne lese bildene helt perfekt, derfor er det ofte at dyrlegene ikke sier noe eller bommer når de prøver... :P

Kan de ikke bare holde seg til det de virkelig kan da, så slipper man å bli så skuffa... :P

Men i ekstreme tilfeller av VELDIG sterk HD så er det ikke så vanskelig å se...

Søsteren min hadde en Hoffe som ble testet i alder av 5 mnd.. Han var kjempe stiv og hadde tydelig vondt når han reiste seg etter å ha sovet en stund. Jeg kjente litt på han og "dro" litt i bak bena hans og han hylte bare jeg tok benet litt bakover så jeg anbefalte at en vet så på han.. De dro avgårdet og en uke senere så var Sheriff død.. De sendte ikke inn bildene engang, det var 3 forskjellige vet'er som så på de og tittet i bøkene sine og bildene til Sheriff var værre en de som var i bøkene på sterk HD.. :lol: Ikke rart gutten til tante hadde det vondt.... :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vetrinæren kan egentlig ikke si noe om hunden har HD eller ikke med mindre det er ekstreme tilfeller.Blandingstispa mi hadde så sterk HD at tilmed jeg så det med engang...

Vetrinæren min nå var nesten sikker på at loke og hadde HD men resultatet fra Vetrinærhøyskolen var A. :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Godt at vetrinæren ikke sa noe da.. Jeg fikk bare et lite anfall av noia når jeg stod der og ventet, tenkte at hun ikke ville si noe fordi det så helt ille ut! :lol:

Det er vel ikke så store sjanser for at hun skal ha HD, og i så fall så er hun liten og lett og vil kanskje ikke bli plaget så mye (håper jeg..)

[-o<

Lenke til kommentar
Del på andre sider

når jeg spurte vetten vår så sa hun at egentlig så har ikke den dyrelegen som rønker hunden lov til å uttale seg ombildene(siden det er nkk somskal lese de av), men når jeg spurte hva hun synes om samojeden sine hofter så sa hun, de var beine og fine men det var noe som ikke var helt som det skulle men hvor gale det var kunne hun ikke si, så vi måtte jo vente på svaret(og håpet på svak eller middels grad).

og svaret fra NKK ble hunden deres har HD-E med forkalkninger på begge sider :-o :lol: og hun har aldri vært stiv eller haltet på bakebena sine :P

altså hun viser ingen som helst tegn på at hun har hd.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...