Gå til innhold
Hundesonen.no

Ringtrening


HHC

Recommended Posts

Skrevet

Retrieverklubben avd Telemark skal prøve å få i gang en noenlunde fast ringtrening i Grenland. Vi skal begynne i morgen, men pga litt problemer med hjemmesiden har de ikke fått annonsert skikkelig. Så det er mulig vi bare blir noen få i morgen, men etter det vil nye treninger annonseres på hjemmesiden deres :icon_redface:

Åpent for alle raser (etterhvert mot en liten avgift for ikke medlemmer)

Skrevet

Ser jeg glemte tid og sted, haha :)

Vi kjører en ny trening onsdag 27.mai kl 19 på parkeringen på Gamle Urædd :D

Skrevet

Det var egentlig for å se om de annonserte med samme sted først, men regner med det, så slenger det med :ahappy:

Skrevet

Er nok i utgangspunktet drop-in, men det er bare å følge med på avd Telemark sine sider. De har hatt noe trøbbel med dem, men det ser ut som det hjelper seg litt nå. Håper vi får i gang noe fast, har savnet det her i Grenland :ahappy:

Skrevet

"Treningsvirksomheten i klubben er endelig kommet i gang igjen!

Først ute er Utstillings-/ringtrening.

Onsdag 13.mai var første trening på parkeringsplassen ved "Gamle Urædd Stadion", vis-a-vis BEHA-Gården. Instruktør på disse treningene er Kathrine Normann Gunstad som tross sin unge alder har lang erfaring som handler. Hun har i tillegg til å stille egne og andres hunder, også vært på juniorlandslaget i handling. Så hun kan masse masse om dette feltet.

Første trening kom i gang på kort varsel, men fortvil ikke om du gikk glipp av den. Ny utstillings-/ringtrening er allerede onsdag 27. mai kl 19:00, også det på parkeringsplassen ved "Gamle Urædd Stadion", vis-a-vis BEHA-Gården."

Ser mer ut som egenreklame dette da - men det er i hvertfall "annonsen" kopiert fra hjemmesiden deres :lol:

  • 4 weeks later...
Skrevet

Vi hadde ny trening på onsdagen som var - med 4 ulike retrieverraser representert :)

De skal ha en trening den 24.juni

Og enda en den 22.juli (i forkant av Moss/Sarpsborg, Bjerke etc).

Alle treningene er kl 19:00 på Gamle Urædd (ved BEHA gården)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...