Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvorfor flasser ho sånn?


Recommended Posts

Skrevet

Nemi har plutselig begynt å flasse, og jeg aner ikke hvorfor. Ho har ikke skifta fôr eller noe, og ho klør ikke noe. Bikkjene ble behandla med Stronghold, mot lus, for litt over en mnd siden, og de har ikke klødd etter dette. Men litt etter at de fikk Stronghold, så begynte Nemi å flasse. Ho er dusja med flasshampo, men det hjelper ikke. Det er ikke den shampoen ho er blitt vaska med før, så jeg tenkte kanskje ho ikke tåler den? Jeg tenkte også på pelsmidd, men det hadde jo klødd noe fryktelig, samt blitt knerta da ho fikk Strongholden? Ingen av de andre hundene her har det samme problemet, og ingen av de klør. Da de hadde lus, så sparka Nemi med bakbeina da jeg strøyk pekefingeren over magen og ribbeina hennes (hardt, ikke sånn at det kilte), og ho klarte nesten ikke å stå på beina da vi klødde ho på sidene av ryggen, men nå klør ho ikke sånn i det hele tatt. :lol:

Noen som kan ha noen idèer om hvorfor ho plutselig flasser sånn?

Skrevet

var ei på vikersund som sa til meg at flass kunne komme av stress eller når de røytet skikkelig... men veit ikke om din er stressa jeg...

Skrevet

Ho er ikke stressa, nei. Ho er rolig og fin, faktisk, ikke noe unormalt i det hele tatt. Ho røyter ikke sånn overdrevent heller, men nå skal jo ikke boxere røyte som schäfere eller labradorer, så jeg kan jo håpe på at det bare er røyting?

Guest Belgerpia
Skrevet
Nemi har plutselig begynt å flasse, og jeg aner ikke hvorfor. Ho har ikke skifta fôr eller noe, og ho klør ikke noe. Bikkjene ble behandla med Stronghold, mot lus, for litt over en mnd siden, og de har ikke klødd etter dette. Men litt etter at de fikk Stronghold, så begynte Nemi å flasse. Ho er dusja med flasshampo, men det hjelper ikke. Det er ikke den shampoen ho er blitt vaska med før, så jeg tenkte kanskje ho ikke tåler den? Jeg tenkte også på pelsmidd, men det hadde jo klødd noe fryktelig, samt blitt knerta da ho fikk Strongholden? Ingen av de andre hundene her har det samme problemet, og ingen av de klør. Da de hadde lus, så sparka Nemi med bakbeina da jeg strøyk pekefingeren over magen og ribbeina hennes (hardt, ikke sånn at det kilte), og ho klarte nesten ikke å stå på beina da vi klødde ho på sidene av ryggen, men nå klør ho ikke sånn i det hele tatt. :P

Noen som kan ha noen idèer om hvorfor ho plutselig flasser sånn?

Pelsmidd behøver ikke klø - og det du ser er ikke flass men pelsmiddbæsj og død pelsmidd etter stronghold - kjør en runde til med stronghold.

Skrevet
Pelsmidd behøver ikke klø - og det du ser er ikke flass men pelsmiddbæsj og død pelsmidd etter stronghold - kjør en runde til med stronghold.

Allrighty then. Men er det noen grunn til at de andre hundene her ikke har det? Ingen av de andre klør eller "flasser", må de behandles selvom? Og må veterinæren sjekke ho, eller kan jeg bare masjere inn og be om å få Stronghold?

Skrevet
Nemi har plutselig begynt å flasse, og jeg aner ikke hvorfor. Ho har ikke skifta fôr eller noe, og ho klør ikke noe. Bikkjene ble behandla med Stronghold, mot lus, for litt over en mnd siden, og de har ikke klødd etter dette. Men litt etter at de fikk Stronghold, så begynte Nemi å flasse. Ho er dusja med flasshampo, men det hjelper ikke. Det er ikke den shampoen ho er blitt vaska med før, så jeg tenkte kanskje ho ikke tåler den? Jeg tenkte også på pelsmidd, men det hadde jo klødd noe fryktelig, samt blitt knerta da ho fikk Strongholden? Ingen av de andre hundene her har det samme problemet, og ingen av de klør. Da de hadde lus, så sparka Nemi med bakbeina da jeg strøyk pekefingeren over magen og ribbeina hennes (hardt, ikke sånn at det kilte), og ho klarte nesten ikke å stå på beina da vi klødde ho på sidene av ryggen, men nå klør ho ikke sånn i det hele tatt. :)

Noen som kan ha noen idèer om hvorfor ho plutselig flasser sånn?

Altså; hun reagerer ikke på Stronghold da?? :)

Skrevet

Da tok jeg en telefon til veterinæren, og det var veldig deilig å kunne bare snakke med de på telefonen, uten at det blir blåst ut av proposjoner, og jeg må komme ned med en gang, men 40 000 i lomma. :blink: Ho trodde ihvertfall IKKE det var midd, siden ingen av de fire hundene ho har bodd sammen med har reagert noe. Det KUNNE være Strongholden, men ho var litt usikker, siden de pleier å reagere med rødhet og kløe dersom de reagerer på det. Det kunne også være det at ho har fått E-vitaminer som tilskudd i det siste, og at ho har reagert på det. Så vi får bytte ut E-vitaminene med fiskeolje, og kjøpe en shampoo som er snill mot huden, også skulle vi la det gå noen uker. :icon_redface:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...