Gå til innhold
Hundesonen.no

Kongstorp's Embla & Kongstorp's Dyktige Jon


tm100001

Recommended Posts

Kongstorp's Embla/Embla:

Født: 25.02.07

Bruksområde: Jakt, trekk, kløv, sykkel og enkel klikkertrening

Kjønn: Tispe

Eiere: Meg og mamma, Eva Aronsen og Marit Sandersen (registrert på meg)

Hofter: A

Albuer: AA

Høyde: ca. 60 cm (ikke målt)

Vekt: 25 kg

Resultater: Jaktprøve UK. Ikke noe spesielt resultat, henger litt etter makker. Utstilling til neste år, lovende.

Fór: Pro Plan laks og ris puppy + hundepølser fra norsk dyremat

Far: Sjch Falkuddens Edison, regnr. S15126/00

Mor: Kongstorp's Yra, regnr. 04572/00

Oppdretter: Kongstorp

Annet:

Embla er veldig myk, og liksom litt liten. Hun er veldig morsom, og "snakker" mye. Hun er helsøster til Jølle, men fra gjenparring.

Kongstorp's Dyktige Jon/Jølle:

Født: 06.05.05

Bruksområde: Jakt, trekk, kløv og sykkel

Kjønn: Hannhund

Eiere: Mamma, Marit Sandersen

Hofter: A

Albuer: AA

Høyde: ca. 65 cm

Vekt: ca. 33 kg

Resultater: Jaktprøve. Ikke noe spesielt resultat, henger etter makker. Utstilling til neste år, lovende. Stilt i junior på utstilling, god kritikk.

Fór: Pro Plan laks og ris puppy + hundepølser fra norsk dyremat

Far: Sjch Falkuddens Edison, regnr. S15126/00

Mor: Kongstorp's Yra, regnr. 04572/00

Oppdretter: Kongstorp

13za23n.jpg

Jølle og Embla

1y5t74.jpg

Jølle rister seg :)

2yll4bs.jpg

1jq4x2.jpg

Embla vil inn *brr*

29prfv9.jpg

*gjesp*

ngvtpl.jpg

*inn, please* :)

ogx4r8.jpg

Hundene tar i mot kundene på mamma sitt kontor ;)

2vkyys5.jpg

Jølle må lære seg å ta telefonen ;)

2ckdg9.jpg

Tyggebein!

2emn11t.jpg

Elefant-ører!

108clzm.jpg

Søtis :)

ivfxwx.jpg

:)

2s11ymu.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nydelige, vorsthere er bare vakre, og særlig de korthårede :)

Forresten, hvorfor går de på valpefôr?

Fordi det er ganske likt innhold i valpeforet som i performance, bare at det er er mer omega 3 i valpeforet fordi det er av laks og performance av kylling :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kjempesøte :icon_redface:

Kjempe fine :blink: Veldig fint med helt brune Vorsthere synes jeg;).

Takk! :blink:

Nyyydelige! Kanonkule i fargene da..! :yawn: Sjeldent sett helt brune jeg, er de vanlig, eller...?

De finnes i brunskimmel, helbrun og svart i samme variasjoner. Brunskimmel er vanligst, men f. eks. Kongstorp kennel har for det meste helbrune hunder. Mamma synes også de er finest :lol:

Kjempefine hunder du har! :cry:

Takk :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mamma er veldig aktiv, både med sykkel og ski, og de får veldig mye mosjon :icon_redface:

Jeg trodde ikke at de ikke fikk nok mosjon altså! :blink: Trodde bare det var du som holdt på med dem, men skjønner jo at du deler det med mammaen din. :blink: Alltid fint med er "back up". Mammaen min hjelper meg med og gå tur osv. når jeg har masse lekser eller om jeg ønsker og gjøre noe annet (noe jeg sjeldent gjør .. ) :yawn:

Men så er jo kanskje dine hunder litt mer krevende enn mine da :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...