Gå til innhold
Hundesonen.no

2.ak på vår første utstilling


Shilamon

Recommended Posts

Skrevet

I dag feiret Rex bursdagen min med å få 2.ak på fuglehundklubbenes fellesutstilling.

Dommer var Niels Brandstrup og kommentaren var som følger:

God type, vakkert hode, litt for edelt, god hals. Kort, fallende kryss til tross for det bra bevegelser. Framskutt og løs front. Brystkasse ok. Tørr og kjedelig pels. God benstamme

2. ak var som forventet og med mye som kan gjøres bedre skal vi nok prøve oss igjen:)

Skrevet

tror det var tørrheten som gjorde den kjedelig, de to ordene hang liksom sammen på all kritikk som ble gitt på tørr pels:)

Og det edle kommer nok av at hunden min har ett meget godt og pent hode, men det blir nok litt for lett for smaken til dommeren vi hadde i dag iallefall:)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
    • Er det sånn at hunder kun kan gå overens med andre hunder? Og ingen andre dyr? Det samme med katt. Kun med andre katter? Hvis det er så vanskelig å få katt og hund sammen? Er det generelt lettere å få voksne hunder til å gå bra sammen med valper enn andre dyr? Synes det er kjekt å lære.
    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...