Gå til innhold
Hundesonen.no

Gode albumsider


Toller

Recommended Posts

Skrevet

Driver med en ny hjemmeside nå, og trenger en side hvor jeg kan ha bilder (skal linke fra siden min). Har photobucket og picasa, men syns ikke de er så gode.. mye forstyrrelser på sidene osv.

Har du noen gode sider? :)

Skrevet

Jeg liker Porta. Men det fungerer jo ikke på samme måte som Picasa osv; Porta er et gratis program du laster ned til maskinen din, lager album i, og laster opp albumene til hjemmesiden din. Jeg liker Porta fordi det er kjapt, man kan velge mellom tre forskjellige måter albumene skal vises på, og det er et veldig enkelt design som ikke tar fokuset vekk fra bildene. Liker ikke Picasa - treigt og masse "støy" på siden. Du kan se hjemmesiden min for eksempler på Porta-album, Anette har også, og jeg mener Belgerguri har. Finnes sikkert flere her på doggis som har også. :)

Skrevet

Jeg anbefaler også porta! Veldig enkjelt og greit "program" :) Jeg har et annet "design" på albummet enn det Huldra har, så det er jo bare å ta en titt :Dlink

Skrevet
Å! Det ser skikkelig bra ut! :) Problemet er bare at jeg ikke finner hvor jeg kan laste det ned :)

Huldra har lagt ved linken til siden man laster ned fra i begynnelsen av innlegget sitt litt lenger opp i tråden :)

Skrevet

Og etter du har kommet deg inn på linken scroller du deg ned til "Download and history" rett under der står det: Download the latest official version of Porta [v1.04, 606 KB] (Windows version packaged by NSIS). :) Eller så kan du jo egentlig bare trykke :)

Skrevet
Og etter du har kommet deg inn på linken scroller du deg ned til "Download and history" rett under der står det: Download the latest official version of Porta [v1.04, 606 KB] (Windows version packaged by NSIS). :lol: Eller så kan du jo egentlig bare trykke :P

Da gjør jeg det! :P Takk for hjelpen! Men får ikke gjort det før til helgen.. For programmet funker ikke på skole-pc'en. Men etter helga må dere se på siden min og de nye bildene! :) hehe

Skrevet
Jeg anbefaler også porta! Veldig enkjelt og greit "program" :lol: Jeg har et annet "design" på albummet enn det Huldra har, så det er jo bare å ta en titt :Plink

Enig med deg. Genialt og enkelt program. Tilogmed jeg hånderer det

:)

Skrevet

"Problemet" med Porta er at du trenger webhotel, eller et sted på nettet hvor du kan lagre albumene. Det koster ikke all verdens (jeg betaler under 150 kr/året) for stort nok hotell, og da ligger både albumene og hjemmesiden min der. :ahappy:

Skrevet
Jeg liker Porta. Men det fungerer jo ikke på samme måte som Picasa osv; Porta er et gratis program du laster ned til maskinen din, lager album i, og laster opp albumene til hjemmesiden din. Jeg liker Porta fordi det er kjapt, man kan velge mellom tre forskjellige måter albumene skal vises på, og det er et veldig enkelt design som ikke tar fokuset vekk fra bildene. Liker ikke Picasa - treigt og masse "støy" på siden. Du kan se hjemmesiden min for eksempler på Porta-album, Anette har også, og jeg mener Belgerguri har. Finnes sikkert flere her på doggis som har også. ;)

Hm, det er noe jeg ikke skjønner med Picasa. Er det flere "typer" av dette ute på nett? Folk jeg kjenner som har dette forteller at de laster opp bl.a. filmer og da kan de "ta bilder" fra filmen og legge dette som vanlig foto. Videre, at de kan redigere og velge enkeltvis hvilke bilder som skal brukes i blog o.l. Men, detter får jeg ikke til. Jeg har Picasa via gmail. Har dette noe med saken å gjøre? For sånn som det er nå, har jeg klart flere funksjoner i photobucket enn tilgjengelig i Picasa'en.

Skrevet
Hm, det er noe jeg ikke skjønner med Picasa. Er det flere "typer" av dette ute på nett? Folk jeg kjenner som har dette forteller at de laster opp bl.a. filmer og da kan de "ta bilder" fra filmen og legge dette som vanlig foto. Videre, at de kan redigere og velge enkeltvis hvilke bilder som skal brukes i blog o.l. Men, detter får jeg ikke til. Jeg har Picasa via gmail. Har dette noe med saken å gjøre? For sånn som det er nå, har jeg klart flere funksjoner i photobucket enn tilgjengelig i Picasa'en.

Aner ikke. Har aldri hatt picasa, eller dvs - har aldri prøvd det. Men min opplevelse av det som "leser" av en side er helt horribel. Trykker jeg på et album og kommer til et picasa-album, gidder jeg aldri å se på bidler der. Jeg orker rett og slett ikke å sitte og trykke på alle småbildene, alternativt trykke meg forbi alle bildene jeg ikke vil se. Mulig de har noen geniale funksjoner, men de har jeg tydeligvis aldri hatt behov for. :)

Skrevet

Prøver å lage porta album her nå, men er det virkelig sånn at man må ha web hotel ja? ;) For øyeblikket har jeg faktisk ikke 150 kr, så det hjelper lite at det er så billig. For dere ser ikke dette dere?: file:///C:/Users/Jeanette/Desktop/Asles%20stuff/album/index.html Naturlig nok..

Da må jeg bare spørre om det er noen andre sider der ute? Eller er det bare Porta som duger, hehe...

Skrevet

Sorry, klarer ikke å se den linken. :P Du trenger nok webhotel, men hvordan er det med home.no for tiden? Der kan man vel laste opp noe, og det er gratis? De er ustabile, men det er et alternativ til du får skikkelig hotel. ;)

Skrevet
Sorry, klarer ikke å se den linken. :P Du trenger nok webhotel, men hvordan er det med home.no for tiden? Der kan man vel laste opp noe, og det er gratis? De er ustabile, men det er et alternativ til du får skikkelig hotel. ;)

Får vel ta noe midlertidig ja. Får surfe litt rundt og sjekke litt :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Skye terrier skiller seg jo en del ut fra de andre her, både i utseende og type. Jeg kjenner de ikke veldig godt, så anbefaler å sjekke raseklubben i hjemlandet. De andre har jeg møtt en del av. De er jevnt over ganske egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Hvis du er vant til gjeterhund så tror jeg det kan bli en ganske brutal overgang. Det er ikke bare å "jobbe mer og hardere", det er rett og slett en helt annen type hund og mye som ikke vil kunne fungere på samme måte. En utfordring er for eksempel å ha de løse. Pinscher er vagt mildere enn terrierene. Dansk-svensk gårdshund er også en pinscherhund, som er veldig lik brasiliansk terrier og parson russel, men mildere i gemyttet. Jeg har kjent folk som har kunnet kalle inn sine pinschere og dsg fra jakt på vilt. Pinscherene er også større enn manchesterterrier. Det er nok i stor grad trenbarhet, jaktinstinktet og selvstendigheten som skiller terrierene fra gjeterhundene, og i litt ulik grad. De er ikke interessert i å gjøre deg til lags eller høre på hva du sier, de er avlet for å jobbe selvstendig og jakte på og drepe smådyr. Du kan ikke regne med å kunne ha dem løs utenfor inngjerdede områder eller under tett kontroll. Jeg har f.eks. sett mange i konkurranse- og treningssammenheng, men veldig sjelden løse i skogen.
    • Har vurdert Manchester terrier, Person russel terrier, brasiliansk terrier, og skye terrier. Tenker også på Pincher men hva er forskjellen mellom en pincher og Manchester terrier? De er ganske like utseende og størrelse. Vi vet at terriere har mere jaktinstinkt og er mere sta enn gjeterhund. Ønsker helst en av de største terrierne.
    • Hva er likheten mellom alle terrierene sånn generelt? Ønsker en terrier uten napping og vanskelig klipping. Børsting går greit. Hvordan er dem i forhold til gjeterhunder? Er oppvokst med det.
    • Så da har det ikke noe å si da? Kjekt å vite. Synes Lily er så fint navn.
    • Jøss, teksten din er veldig oppriktig og detaljert! 😊 Det merkes at du virkelig har tenkt nøye gjennom dine erfaringer og hva du forventer av hunden fremover. Det er spesielt hyggelig å se hvordan du analyserer tidligere erfaringer med corgien og puddelen og trekker egne konklusjoner – det vitner om at du er oppmerksom og bryr deg om dyret.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...