Gå til innhold
Hundesonen.no

Trenger hundepass


Birte

Recommended Posts

Skrevet

Jeg reiser til Trondheim torsdag 14. mai, og trenger derfor hundepass til Sico. Han er en Nova Scotia Duck Tolling Retriever-hann på litt over 4 år.

Jeg bor i Oslo, så om jeg hadde funnet en som kunne passe han i Oslo-området hadde det vært det beste, men jeg kan ta han med på toget til Trondheim dersom det er noen der som hadde hatt mulighet (eventuelt langs Trondheim-Oslo-banen).

Litt info:

- Han er rolig av seg inne

- Har ikke noe problem med å være alene hjemme en arbeids- eller skoledag.

- Går fint med barn (mennesker generelt), men katter og store hannhunder er han ikke særlig fan av.

- Ligger ikke i bur bortsett fra i bil

- Ukomplisert og grei

Har jeg glemt noe vesentlig, er det bare å spørre.

Liker ikke tanken på å levere han til fremmede særlig godt, men føler meg egentlig tryggere ved å spørre her enn noen andre steder.

Birte :blink:

Skrevet

Har sendt deg PM :blink:

og kom på nå at jeg skrev ikke hvor jeg bodde..:)

Bor på Strømmen nå og flytter til Lørenskog i slutten av mnd :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...