Gå til innhold
Hundesonen.no

Fiske olje -hvordan få det bort fra kjøkken benk?


henrikke

Recommended Posts

Skrevet

Omega3 olje er noe Henrik virkelig har godt av.. :D

Fin pels, bedre motorikk og herlig energi.

men det lekker jo ved bruk fra flaska. :lol:

hvordan får man slike rester bort fra kjøkkenbenken??

Har også klart å få en rød stipe fordi det har smittet av..

Argh!

Tips trengs her folkens :ahappy: !

Skrevet

ja, det kan jo tro... har prøvd sånn antifett spray, det funka ikke, men kanskje skikkelig dose Zalo...

Skrevet

har du noe som heter vaskestein? kan det være kommer i sånn grønn boks som man for kjøpt på sånne bolig messer. Genial liten sak som tar slikt!

Skrevet

Jeg putter flaska i en ubrukt brødpose.OG setter hele greia på et plastikk fat slik at jeg slipper søl..Kan ikke fordra den lukta.

salmiakk burde ta knekken på fettet sammen med en dæsj zalo

Skrevet

Er det heltre kjøkkenbenk du har? Jeg fikk søl inni et kjøkkenskap (laminerte plater). Dette hadde tørket godt inn, men jeg fikk det bort med Ajax Professional. Har det trukket inn i treet (hvis det er heltre altså), så aner jeg dessverre ikke råd. :blink:

Skrevet

Sillit bang! Bang og smusset er vekk! hehe. funker på mye det. ellers er det jif.

Har du prøvd Enjo sine produkter? De sverger jeg til! Men tror ikke du får kjøpt det i butikker, men på sånne partyer. :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...