Gå til innhold
Hundesonen.no

G-navn


HHC

Recommended Posts

Skrevet

A. blir kanskje snart pappa til et G-kull, og jeg har sagt meg ja til å foreslå noen G-navn. Jeg tenker i første omgang "stamtavle navn", men kallenavn på G (til dagligdags bruk) taes gjerne i mot forslag på også :)

På lista fra før:

Good Vibrations

Gun Dog

Go for it

Gold Digger

Gold rush

Gold edition

Gin N`tonic

Game over

Gift from heaven

Good Night

Good Luck

Great Moment

Great Pretender

Grand Slam

Get up

Good as it gets

Guest Gråtass
Skrevet

Gimme some lovin'

Greatest hits

Give me all

Good as it gets

Great expectations

Great explosive

Goodness gracies

Golden royal

Good one

Hvis du søker på hestenavn på "G" på DNT sine sider får du opp en trillion fine og latterlige navn..

Skrevet

Gorgius treat

Get over it :lol:

Gambling Gambler

Golden track

Golden road

Golden river

Glowing Hope

Glansing spirit

Green gras :)

Ghost Whisper

Going on..

Growling shot

Vanlige navn på G: Goliat :) .

Skrevet

Getting Noticed

Getting Awesome

Getting Better

Guitar Solo

Guitar Hero

Guitar Superstar

G-Force

Get up and dance

Get up and sing

Get up

Got to go/run/dance/jump/flee osv

Good morning

Good thing

Good dog

Good feeling

Good time

Good ways

Good boy

Good girl

Good friends

Good old days

osv.

Guest Gråtass
Skrevet

kom på en til.. Det er flat, ikke sant?

Da må det bli "Give me a break" :asmile: !!

Skrevet

Takk for gode forslag, bare å komme med flere :)

Må innrømme at første tanke var at "gråtass" hadde foreslått gråtass :lol::)

Skrevet

Great Pretender MÅ du jo bare bruke!

Give me a break var også et godt forslag. :ahappy:

Good Old-Fashioned *ett-eller-annet* (helst lover boy, men det blir kanskje litt langt?) Forslag bare på grunn av at Great Pretender minnet meg om queen.

Skrevet

Hva med: Ghost Buster; Glam Rock; Goodtime Charlie; Gladis Night; Greta Garbo, Gulla Glitter, Glimmre?

Give me a brake ... var jo superkult på en flat!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er helst jeg som tar ansvar for fôr, tur og trening. Siden jeg jobber langvakter har jeg jo også mye fritid, så det blir veldig naturlig at jeg har hovedansvaret. Men skal prøve å få de andre i huset til å ta i mer.  Begynne med å få en av de andre i huset til å ta han ut når jeg kommer hjem, slik som du foreslår 👍
    • Har god erfaring med Baggen softbelt. Ser de har det hos Troll. Det kan oppleves som litt klumpete for jogging, men til gåtur er det supert. Vet ikke hva du tenker om frontfestet der men jeg har ikke opplevd problemer med det.  Jeg liker spesielt at dempingen er i selve beltet så jeg kan bruke det båndet jeg vil. Ikke alltid så praktisk med strikkbånd. 
    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
    • Bare det at noen har tenkt tanken er for meg helt på trynet. Og det er en herlig ironi i at de ikke tester produktene sine på dyr, men selger til dem... Hjelpes, hvem er disse folka😄
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...