Gå til innhold
Hundesonen.no

G-navn


HHC

Recommended Posts

Skrevet

A. blir kanskje snart pappa til et G-kull, og jeg har sagt meg ja til å foreslå noen G-navn. Jeg tenker i første omgang "stamtavle navn", men kallenavn på G (til dagligdags bruk) taes gjerne i mot forslag på også :)

På lista fra før:

Good Vibrations

Gun Dog

Go for it

Gold Digger

Gold rush

Gold edition

Gin N`tonic

Game over

Gift from heaven

Good Night

Good Luck

Great Moment

Great Pretender

Grand Slam

Get up

Good as it gets

Guest Gråtass
Skrevet

Gimme some lovin'

Greatest hits

Give me all

Good as it gets

Great expectations

Great explosive

Goodness gracies

Golden royal

Good one

Hvis du søker på hestenavn på "G" på DNT sine sider får du opp en trillion fine og latterlige navn..

Skrevet

Gorgius treat

Get over it :lol:

Gambling Gambler

Golden track

Golden road

Golden river

Glowing Hope

Glansing spirit

Green gras :)

Ghost Whisper

Going on..

Growling shot

Vanlige navn på G: Goliat :) .

Skrevet

Getting Noticed

Getting Awesome

Getting Better

Guitar Solo

Guitar Hero

Guitar Superstar

G-Force

Get up and dance

Get up and sing

Get up

Got to go/run/dance/jump/flee osv

Good morning

Good thing

Good dog

Good feeling

Good time

Good ways

Good boy

Good girl

Good friends

Good old days

osv.

Guest Gråtass
Skrevet

kom på en til.. Det er flat, ikke sant?

Da må det bli "Give me a break" :asmile: !!

Skrevet

Takk for gode forslag, bare å komme med flere :)

Må innrømme at første tanke var at "gråtass" hadde foreslått gråtass :lol::)

Skrevet

Great Pretender MÅ du jo bare bruke!

Give me a break var også et godt forslag. :ahappy:

Good Old-Fashioned *ett-eller-annet* (helst lover boy, men det blir kanskje litt langt?) Forslag bare på grunn av at Great Pretender minnet meg om queen.

Skrevet

Hva med: Ghost Buster; Glam Rock; Goodtime Charlie; Gladis Night; Greta Garbo, Gulla Glitter, Glimmre?

Give me a brake ... var jo superkult på en flat!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...