Gå til innhold
Hundesonen.no

Valper over på fast føde


Caroline&Lillemor

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som har tips til hvordan jeg kan få valpene til å spise valpefor? Har bløtet det opp og hatt leverpostei i og alt, men de spiser kun om de får karbonadedeig :)

Tidligere idag blandet jeg karbonaden i tørrforet og da spiste de litt, men må som oftest "mate" de for at de skal få i seg nok, vil ikke de skal bli vant til å bli matet..

Guest Gråtass
Skrevet

Mine valper er vel ca like gamle som dine. De første to tre gangene så ga jeg bare ren kjøttdeig uten vann og salt fra hendene mine, deretter så blandet jeg ut kjøttdeigen med godt oppbløtt valpefor og litt lunkent vann. De spiser bedre om det er litt varme i maten for det er de vant til fra melka. Du kan også lunke litt biola og ha over blandingen, men man må mose det godt sammen også gradvis ta bort kjøttdeigen. Etter tre dager med denne oppskriften, så spiste ihvertfall mine valpefor av hjertens lyst. De er noen grådige monstre nå :)

Guest Belgerpia
Skrevet

Godt oppbløtt tørrfor (man setter i vann neste måltid når de får det første) - ta på en skvett vann - tilsett en skvett biola - eller aller helst Royal Canine valpemelk - mos tørrforet med stavmixer - varm litt i mikroen - og vips så har du en velling som valpene elsker og som inneholder det de trenger.

Etter at jeg begynte med den blandingen så er det slutt på all matvegring - de spiser som gale fra første gang man serverer maten - aldri noe problem.

1. og 2. kullet vi hadde var skikkelig vanskelig å få til å spise - da var det kjøttdeig, eggeplommer, og en hel masse dill - fra kull 3 var det tørrfor og RC valpemelk og det fungerer 100%

Skrevet
Godt oppbløtt tørrfor (man setter i vann neste måltid når de får det første) - ta på en skvett vann - tilsett en skvett biola - eller aller helst Royal Canine valpemelk - mos tørrforet med stavmixer - varm litt i mikroen - og vips så har du en velling som valpene elsker og som inneholder det de trenger.

Etter at jeg begynte med den blandingen så er det slutt på all matvegring - de spiser som gale fra første gang man serverer maten - aldri noe problem.

1. og 2. kullet vi hadde var skikkelig vanskelig å få til å spise - da var det kjøttdeig, eggeplommer, og en hel masse dill - fra kull 3 var det tørrfor og RC valpemelk og det fungerer 100%

signeres det med valpefor most og tilsatt morsmelkserstetning.

Jeg har også dog gode erfaringer med å hele i en dæsj geitemelk, så jeg hadde det enkelte ganger også. Sånn for variasjonesn del. Og alt glei ned :)

Skrevet

Jeg har jo faktisk royal canin valpemelk så det kan jeg prøve:) Håper de sluker det! Tar eeevig lang tid å mate de om jeg er nødt å gi maten fra hånden min med alle seks!

Fra en ting til en annen: I natt ble jeg holdt våken til klokken halv fem om natten, ene tispen hylte, peset og stresset! Tett før jeg mistet forstanden! Ikke var hun sulten, ikke var hun kald, prøvde alt. Når jeg tok henne ut av valpekassen og ned på gulvet så sovnet hun plutselig.. Noen som vet hva det kan vær? Tror hun tester vettet mitt,hehe..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...