Gå til innhold
Hundesonen.no

PM NDK avd. BERGEN


Calina

Recommended Posts

NORSK DOBERMANN KLUB BERGENSGRUPPEN

Inviterer til utstilling m/valpeskue og LP på Vestkanten 24.mai 2009

Dommere eksteriør; Dan Eriksson og Kenneth Edh, Dommer LP; Knut Veland

Gruppe 1.Kenneth Edh,Bearded Collie,Bouvier Des Flandres,Polsk Owczarek Nizinny,Pyreneisk gjeterhund,Pyreneisk gjeterhund m/korth.hode

Gruppe 2. Dan Eriksson,Affenpinscher,Aidi,Anatolsk gjeterhund,Appenzeller sennenhund,Bordeux dogge,Boxer,Broholmer,Bullmastiff,Cane Corso,Castro laboreirohund,Dobermann,Dogo Canario,Dvergpinscher,Dvergschnauzer hvit,Dvergschnauzer salt/pepper,Dvergschnauzer sort,Dvergschnauzer sort/silver,Engelsk mastiff,Entlebucher sennenhund,Grosser schweizer sennenhund,Howawart,Karst gjeterhund,Kaukasisk ovtcharka,Landseer,Leonberger,Napolitansk mastiff,Perro dogo mallorquin,Pinscher,Pyreneerhund,Pyreneisk mastiff,Rafeiro do Alentejo,Riesenschnauzer salt/pepper,Riesenschnauzer sort,Rottweiler, Russisk sort terrier,Sankt Bernhardshund korthåret,Sankt Bernhardshund langhåret,Sarplaninac,Schnauzer salt/pepper, Schnauzer sort,Sentralasiatisk ovcharka,Serra de Estrelahund,Serra de Estrelahund korthåret,Shar Pei,Smoushond,Spansk mastiff,Tibetansk mastiff,Uruguayan Cimarron,Østeriksk pincher.

Gruppe 3.Kenneth Edh,Silky terrier, Yorkshire terrier

Gruppe 5.Kenneth Edh,Kleinspitz,Mexikansk nakenhund liten,Mexikansk nakenhund mellom, Mexikansk nakenhund stor,Pomeranian

Gruppe 6.Kenneth Edh,Dalmatiner,Rhodesian ridgeback

Gruppe 9.Kenneth Edh,Bichon Frisè,Bichon Havanais,Boston terrier,Cavalier King Charles spaniel,Chiahuahua korthåret,Chiahuahua langhåret,Chinese Crested,Chinese Crested powder puff,Griffon belge,Griffon bruxellois,Japanese chin,King Charles spaniel,Lhasa Apso,Løwchen,Malteser,Mops,Papillon,Pekingeser,Pet

it Brabancon,Phalène,Shihtzu,Tibetansk spaniel,Tibetansk terrier.Dan Eriksson,Dvergpuddel (alle farger), Mellompuddel (alle farger), Stor puddel (alle farger), Toy puddel (alle farger)

Gruppe 10.Kenneth Edh,Afghansk mynde,Azawakh,Borzoi,Greyhound,Irsk Ulvehund, Italiensk mynde,Polsk mynde,Saluki,Skotsk Hjortehund,Sloughi,Spansk galgo,Ungarsk mynde,Whippet

Påmelding og betalingsfrist; 24.04.09

Påmelding: Norsk Dobermann Klub-Bergensgruppen,Postboks 137 Kristiansborg,5822 Bergen. Email: [email protected]

Bankgiro:3624.51.27213

Påm.avgift:Ekst/LP kr 310.- Veteran/valp kr 200.- Ekst/LP(samme hund) kr 410.-F.o.m 3.hund m samme reg. eier betales 1/2 avgift.Rabatt regnes av laveste avgift,og kun dersom bet. er mottatt innen fristens utløp (gjelder ikke vet/valp). Alle innbetalinger merkes med hundens reg.nr, rase og navn. Det beregnes 50% tileggsavgift på alle påmeldinger som ikke er betalt innen fristen.Påmeldingen kan alternativt bli returnert(jfr. Utst. reglene pkt.4.1) Påmeldingen er økonomisk bindene.

Kontakt telefon; Bente Line Nordtveit, tlf. 45 27 82 07

Utstillingen holdes etter NKK`s regler.Vi forebeholder oss rett til dommerendringer,og vi etterstreber at valper vil bli dømt av rasedommer

Vi ønsker alle våre utstillere og gjester varmt velkommen ! :)

Vi har som vanlig supre loddpremier,samt mat og drikke til salgs :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Nå er snart påmeldingsfristen her folkens! Vi har som vanlig flotte premier,og loddsalget vårt er godt kjent etterhvert...-bedre premier skal en lete lenge etter! :wub:

Vi har bestillt fint vær,men om kjære Bergen skulle glemme bestillingen vår,har vi mulighet til å trekke under tak.

Vell møtt alle ! :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bare for å spørre i litt god tid... Med mindre rasene krasjer tror jeg Synikken skal få æren av å stille lille gale, men om de skulle krasje (som de garantert gjør med min flaks..!) så lurte jeg bare på om noen her tilfeldigvis har lyst til å stille ett stk. spinnvill dobbe-dame i valpeklassen? :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bare for å spørre i litt god tid... Med mindre rasene krasjer tror jeg Synikken skal få æren av å stille lille gale, men om de skulle krasje (som de garantert gjør med min flaks..!) så lurte jeg bare på om noen her tilfeldigvis har lyst til å stille ett stk. spinnvill dobbe-dame i valpeklassen? :ahappy:

Om du tar et stk spinnvil casper i junior så

:wub::wub::):)

isj jeg har eksamen og s¨nn da jeg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

ABSOLUTT aller siste dag vi har sjanse til å melde på til NDK Bergen folkens !!

Det kommer til å blir en kjempefin dag,og jeg håper på å se maaange fjes rundt ringene! :)

Sorry at det ikke er japanere Lazita...det hadde vært supert å hatt en utstillingsdag med dere og evt et brekkjern igjen... :):)

Charpi: Det er overhodet ikkenoe å grue seg for. :D trenger du en handler,er det nok mange av oss som melder seg,ingen fare. Nå jobbet jeg sent igår,så jeg var ikke på trening oppe ved Lagunen,men det er bare å komme oppom og spørre,så hjelper vi deg der. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Nei, en slik statistikk finnes ikke. Vi kjenner til titalls antall hunder som er avlivet, noen bare for bagateller og andre uten bevis, vi vet siden vi har fulgt med i sakene hva som lå til grunn og hvordan de endte. Ifølgje Martinsen har alle som har klaga på avlivingsvedtak sidan 2014 fått avslag. Det finst ingen nasjonale tal for kor mange hundar som blir avliva kvart år. Berit visste ingenting då hunden vart avliva Quercus og Nala De siste fire årene har politiet sørget for at 77 hunder er blitt avlivet på bakgrunn av den nye hundeloven. Fra 2014 til 2018   Det har ikke blitt bedre etter den nye hundeloven kom i 2021 - 2022 for politi og rettsvesen som selv mangler kompetanse på hunder og hundeatferd bruker bare klipp og lim fra tidligere vedtak og domsavgjørelser. Dette er bare så trist både for hundene og deres eiere og jeg lurer på hvor mange saker vi ikke har hørt om enda. Noen av sakene er tilfeldig at vi fikk høre om og det var dette som var bakgrunn for å spørre her på forumet.                
    • Utallige? Hvor mange hunder har blitt avlivet i Norge etter anmeldelser de siste 10 årene? Jeg antar det finnes klar statistikk på dette?
    • "Vi" er to uavhengige personer, se brevet jeg linket til for våre fulle navn, som selv ikke har hatt noen hendelser med egne hunder eller hunder jeg har hatt for trening før omplassering. Vi har kun fulgt sakene fra sidelinjen, for min del fra rundt 2010, og har gjennomgått vedtak og dokumentasjoner vi har fått fra hundeierne. Jeg skulle virkelig ønske at det var slik som du tror, men sånn er det dessverre ikke. Det er derfor vi har valgt å engasjere oss for bak dette finner man utallige døde hunder og ruinerte hundeeiere som har mistet alt de eide hvor de prøvde å redde livet til hunden sin som betydde alt for dem, men alene har de ikke hatt en sjanse mot maktapparatet som overkjørte dem på en skremmende kynisk og ulovlig måte. Hvis du har Facebook, jeg er ikke der, så er det en gruppe Hund hjelper hund hvor flere av sakene er omtalt. En hund Tonic som var i bånd hvor en unge kom løpende og tråkket ham på poten, Tonic glefset og det ble et rift i buksa til gutten, Tonic ble avlivet. Luna sitter på kennel nå hvor eier kjemper i retten, en nabo påsto Luna lagde et lite blåmerke på ham, men det finnes ingen bevis. En annen hund, Rex i bånd som forsvarte seg selv mot en løs hund som bet den, begge hundene ble skadet, men Rex ble avlivet fordi han var størst. Huskyen Luk, også i bånd, slåss med en annen hannhund og der ble Luk avlivet fordi politiet trodde en husky er større enn en tervueren. Sistnevnte hendelse har jeg beskrevet i en kommentar under dette innlegget publisert i avisa Nordlys. Saken om Milo beskrives i selve innlegget og i brevet til justisministeren. I denne videoen er Luk, Luna og Milo.
    • Hvem er "vi" i denne saken? Det har vært flere avlivingssaker de siste årene, og mange som kjemper mot. Enkelte av sakene har virket ganske urimelige, men uten å ha førstehåndskjennskap til situasjonen og saksbehandlingen så er det vanskelig å si hva som er riktig. Politiet har rutiner for dette, og jeg vil tro at det langt oftere er tilfelle at slike saker blir henlagt, enn at en hund avlives. Både på grunn av kapasitet, bevissituasjon og fakta. En avliving foretas ikke normalt etter vurdering av en enkelt saksbehandler og om de har en god eller dårlig dag. Politiet har hundekyndige folk der minst to ulike vurderer en hund før et slikt vedtak. Jeg er sikker på at noen som kjenner systemet bedre enn meg kan beskrive prosessen fra anmeldelse til potensiell avliving av hund. Likevel er politiet også mennesker med ulike meninger og motivasjoner og systemet kan svikte.  Jeg har vært på forumet her en del år nå, og kan ikke huske at noen her har fått hunden sin avlivet etter anmeldelse, selv om noen har vært borti uheldige tilfeller med bitt. Men flere av sakene som har vært i media har selvfølgelig vært diskutert her også.
    • Jeg ønsker å høre om hundeeiere her på forumet har opplevd å få sin hund avlivet etter uhell hvor saken ble anmeldt til politiet? Uansett, dette er viktig informasjon om du ikke har opplevd det - enda. Vi har fulgt en del slike saker over mange år og er sjokkerte over hvor små hendelser som skal til, et lite rift i et klesplagg eller et lite blåmerke, hunden blir omtrent alltid dømt til døden selv om den har opptrådt helt normalt i gitte situasjoner. Gjengangeren i sakene er at politi og rettsvesen helt uten kompetanse på hund bryter hundeloven, forvaltningsloven og dyrevelferdsloven for å gå til slike drastiske skritt. Nå har vi sett så mye urett er blitt begått at vi har valgt å skrive brev til justisministeren, der har vi tatt for oss den siste saken hvor hunden Milo skal avlives selv om han sto fastbundet i et bånd på ca. en meter og uten fluktmulighet bet han en unge. Det finnes sprikende forklaringer på hendelsen, men felles for de to vitnene som ble avhørt er at hundens handlinger ikke kan betegnes som uprovosert, og det var ikke flere bitt eller skadeomfang som oppfyller kravet til betydelig skade. Andre tiltak skal da etter loven prøves først, men politiet går rett til avliving som de nesten helt uten unntak gjør uansett foranledning og skadeomfang. Et fåtall, kan telles på en hånd, har hatt flaks og truffet en menneskelig saksbehandler eller noen som kan litt om normal hundeatferd, men sånn skal det ikke være at hundens liv avgjøres av hvilket politidistrikt som får saken. Brev til Justis- og beredskapsminister Astri Aas-Hansen ligger her: Vi krever at politi og rettsvesen følger loven Vil du forebygge at din hund blir neste offer for offentlig maktmisbruk anbefales det på det sterkeste å underskrive brevet. Alle kan være uheldige og neste gang er det kanskje deg og din hund det gjelder, men da er ingen der som vil kunne gjøre noe for dette er siste mulighet for å få stanset denne praksisen. Alt annet er prøvd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...