Gå til innhold
Hundesonen.no

PM NDK avd. BERGEN


Calina

Recommended Posts

Skrevet

NORSK DOBERMANN KLUB BERGENSGRUPPEN

Inviterer til utstilling m/valpeskue og LP på Vestkanten 24.mai 2009

Dommere eksteriør; Dan Eriksson og Kenneth Edh, Dommer LP; Knut Veland

Gruppe 1.Kenneth Edh,Bearded Collie,Bouvier Des Flandres,Polsk Owczarek Nizinny,Pyreneisk gjeterhund,Pyreneisk gjeterhund m/korth.hode

Gruppe 2. Dan Eriksson,Affenpinscher,Aidi,Anatolsk gjeterhund,Appenzeller sennenhund,Bordeux dogge,Boxer,Broholmer,Bullmastiff,Cane Corso,Castro laboreirohund,Dobermann,Dogo Canario,Dvergpinscher,Dvergschnauzer hvit,Dvergschnauzer salt/pepper,Dvergschnauzer sort,Dvergschnauzer sort/silver,Engelsk mastiff,Entlebucher sennenhund,Grosser schweizer sennenhund,Howawart,Karst gjeterhund,Kaukasisk ovtcharka,Landseer,Leonberger,Napolitansk mastiff,Perro dogo mallorquin,Pinscher,Pyreneerhund,Pyreneisk mastiff,Rafeiro do Alentejo,Riesenschnauzer salt/pepper,Riesenschnauzer sort,Rottweiler, Russisk sort terrier,Sankt Bernhardshund korthåret,Sankt Bernhardshund langhåret,Sarplaninac,Schnauzer salt/pepper, Schnauzer sort,Sentralasiatisk ovcharka,Serra de Estrelahund,Serra de Estrelahund korthåret,Shar Pei,Smoushond,Spansk mastiff,Tibetansk mastiff,Uruguayan Cimarron,Østeriksk pincher.

Gruppe 3.Kenneth Edh,Silky terrier, Yorkshire terrier

Gruppe 5.Kenneth Edh,Kleinspitz,Mexikansk nakenhund liten,Mexikansk nakenhund mellom, Mexikansk nakenhund stor,Pomeranian

Gruppe 6.Kenneth Edh,Dalmatiner,Rhodesian ridgeback

Gruppe 9.Kenneth Edh,Bichon Frisè,Bichon Havanais,Boston terrier,Cavalier King Charles spaniel,Chiahuahua korthåret,Chiahuahua langhåret,Chinese Crested,Chinese Crested powder puff,Griffon belge,Griffon bruxellois,Japanese chin,King Charles spaniel,Lhasa Apso,Løwchen,Malteser,Mops,Papillon,Pekingeser,Pet

it Brabancon,Phalène,Shihtzu,Tibetansk spaniel,Tibetansk terrier.Dan Eriksson,Dvergpuddel (alle farger), Mellompuddel (alle farger), Stor puddel (alle farger), Toy puddel (alle farger)

Gruppe 10.Kenneth Edh,Afghansk mynde,Azawakh,Borzoi,Greyhound,Irsk Ulvehund, Italiensk mynde,Polsk mynde,Saluki,Skotsk Hjortehund,Sloughi,Spansk galgo,Ungarsk mynde,Whippet

Påmelding og betalingsfrist; 24.04.09

Påmelding: Norsk Dobermann Klub-Bergensgruppen,Postboks 137 Kristiansborg,5822 Bergen. Email: [email protected]

Bankgiro:3624.51.27213

Påm.avgift:Ekst/LP kr 310.- Veteran/valp kr 200.- Ekst/LP(samme hund) kr 410.-F.o.m 3.hund m samme reg. eier betales 1/2 avgift.Rabatt regnes av laveste avgift,og kun dersom bet. er mottatt innen fristens utløp (gjelder ikke vet/valp). Alle innbetalinger merkes med hundens reg.nr, rase og navn. Det beregnes 50% tileggsavgift på alle påmeldinger som ikke er betalt innen fristen.Påmeldingen kan alternativt bli returnert(jfr. Utst. reglene pkt.4.1) Påmeldingen er økonomisk bindene.

Kontakt telefon; Bente Line Nordtveit, tlf. 45 27 82 07

Utstillingen holdes etter NKK`s regler.Vi forebeholder oss rett til dommerendringer,og vi etterstreber at valper vil bli dømt av rasedommer

Vi ønsker alle våre utstillere og gjester varmt velkommen ! :)

Vi har som vanlig supre loddpremier,samt mat og drikke til salgs :D

  • 2 weeks later...
Skrevet

Nå er snart påmeldingsfristen her folkens! Vi har som vanlig flotte premier,og loddsalget vårt er godt kjent etterhvert...-bedre premier skal en lete lenge etter! :wub:

Vi har bestillt fint vær,men om kjære Bergen skulle glemme bestillingen vår,har vi mulighet til å trekke under tak.

Vell møtt alle ! :wub:

Skrevet
Alle utstillere utenom oss, som vanlig :sad:

Lykke til med uts. da, er det motsatt dag av Haugesund? :wub:

neida, vi er eksludert vi og! :wub:

Men forstår godt at klubbene sier nei til mye av dette..

Skrevet

Kan jo ikke stille jo står ikke japaner der :ahappy:

Også når det var i bergen da gitt kan vel ikke stille valpen heller da

Skrevet

Bare for å spørre i litt god tid... Med mindre rasene krasjer tror jeg Synikken skal få æren av å stille lille gale, men om de skulle krasje (som de garantert gjør med min flaks..!) så lurte jeg bare på om noen her tilfeldigvis har lyst til å stille ett stk. spinnvill dobbe-dame i valpeklassen? :ahappy:

Skrevet
Bare for å spørre i litt god tid... Med mindre rasene krasjer tror jeg Synikken skal få æren av å stille lille gale, men om de skulle krasje (som de garantert gjør med min flaks..!) så lurte jeg bare på om noen her tilfeldigvis har lyst til å stille ett stk. spinnvill dobbe-dame i valpeklassen? :ahappy:

Om du tar et stk spinnvil casper i junior så

:wub::wub::):)

isj jeg har eksamen og s¨nn da jeg

Skrevet

ÅÅååååååe, du er jo bare teit Lola. Kom daaa, jeg skal heller stille jeg, siden du helt tydelig ikke bryr deg om resultatet! Haha..! :ahappy:

Skrevet

ABSOLUTT aller siste dag vi har sjanse til å melde på til NDK Bergen folkens !!

Det kommer til å blir en kjempefin dag,og jeg håper på å se maaange fjes rundt ringene! :)

Sorry at det ikke er japanere Lazita...det hadde vært supert å hatt en utstillingsdag med dere og evt et brekkjern igjen... :):)

Charpi: Det er overhodet ikkenoe å grue seg for. :D trenger du en handler,er det nok mange av oss som melder seg,ingen fare. Nå jobbet jeg sent igår,så jeg var ikke på trening oppe ved Lagunen,men det er bare å komme oppom og spørre,så hjelper vi deg der. :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...