Gå til innhold
Hundesonen.no

Flytevest til hund


Olsenbanden

Recommended Posts

Skrevet

Lurer litt på om jeg skal kjøpe flytevest til Ally til sommeren. Vi skal ut til kysten å være der en del å dra på sjøen å fiske og andre sånne ting. Er det anbefalt at hunder har flytevest på seg.

Jeg har veldig lyst til å kjøpe flytevest til ally i tilfelle at hun skulle dette over bord eller havne i sjøen på noen måte. Men sambo mener det at hun tørr ikke aunsett, så flytevest trenger ikke Ally :wub:

Hva mener dere??

Skrevet
Jeg ville nok hatt en flytevest på.

Jeg brukte det på Bosse i fjor sommer og har bare gode erfaringer emd det :wub:

Hvilken type bruker du? det er jo så mange typer å velge mellom.

Ser etter en flytevest som er enkel å bruke å som ikke er så dyr :) hehe..

Skrevet

Kennel heter den jeg har. Signal oransje og med reflekser :wub: Hehe.

Enkel å sette på og med håndtak øverst. Jeg kjøpte min på fin for rundt 200,- tror jeg..

Skrevet
Kennel heter den jeg har. Signal oransje og med reflekser :wub: Hehe.

Enkel å sette på og med håndtak øverst. Jeg kjøpte min på fin for rundt 200,- tror jeg..

Hmm.. da skal jeg snuse litt på den :)

Skrevet
Er det anbefalt at hunder har flytevest på seg.

Så lenge du ikke har tenkt å drive med vannsport med hunden din er det helt greit å bruke vest. Ulempen med vest er at hundene har lett for å jukse da dem skjønner at dem blir holdt oppe uansett og dette ses spesielt på noen hunder ved at dem bruker bakbeina mindre og derfor blir liggende ganske dypt med baken.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...