Gå til innhold
Hundesonen.no

Agility trening i hagen


Jeampi

Recommended Posts

Skrevet

I dag har vi trent litt agility i hagen :D

Det går så det suser det.

Trener hver dag hjemme nå i tillegg til agility treningene med klubben to ganger i uka.

Pito SUSER over hinderne:

0hopp.jpg

0hopp1.jpg

"Dette er gøy! :D "

0hopp2.jpg

Ehm hva er opp og hva er ned på hunden? :)

0hopp3.jpg

0hopp4.jpg

Så så fokusert hun er! Dette er en drømmehund å jobbe med!

0hopp5.jpg

0hopp6.jpg

Jeg ser ut som en idiot med klikker i ene hånda,target stick i andre,godbit lomma full av leverpostei og fantastiske "uggs" på beina...Stakkars naboer sier jeg :D

0hopp7.jpg

KANIN!!! :D

0hopp9.jpg

0hopp8.jpg

Følger targetsticken mot slalomen (Det vil si malingsspannene :oops: :D ) :

0slalom.jpg

Runder siste "pinnen"...JACKPOT! :D

Hun er så fokusert at det er jo en fryd!

0slalom1.jpg

Skrevet
Haha :P Det ser kjempegøy ut! Og så flink hun er! Og du selvfølgelig :P

Ja jeg er også kjempeflink til å hoppe 8) :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...