Gå til innhold
Hundesonen.no

Dusjing/ bading


Aisa

Recommended Posts

Skrevet

Er så stolt av Aisa i dag! Ble nesten rørt :) Kanskje ikke store greiene, men en god start på dagen som jeg fikk lyst til å dele her!

Måtte vaske labbene da vi kom inn fra tur i sted. Hun tusla rolig inn i dusjen, venta mens jeg justerte vannet (i steden for å tørne tulling og prøve og spise alt som kommer ut av dusjhodet i ren glede:D) og løfta på en og en labb så jeg fikk vaske!

Da vi var ferdig, gikk hun rolig ut av dusjen og løfta på en og en fot så jeg fikk tørke de alle (I steden for å angripe håndkleet som om det var en løpsk kanin) :)

Syns det er stort jeg, hun er jo bare "lile"jenta mi på 5,5 mnd enda! Oppførte seg jo som verdens klokeste hund hehe :lol:

Hva med deres labbiser? Liker de å bade og dusje? Dukker jo opp en del grøfter og bekker etterhvert nå som Aisa digger å hoppe nedi iallefall :lol:

Skrevet

Så morsomt da.

Luna er ikke særlig glad i å dusje. Hun står stille mens vi spyler henne, men når jeg skal hente sjampoen foreksempel, så rister hun seg så jeg blir klissvåt, og etter det løper hun ut av dusjen og fram og tilbake på badet. Alt fra gulv til tak blir vått og Luna er supervill...

Skrevet

Så kjekt å høre de vokser til;) Min er nå 7 måneder men har stått rolig og pent i dusjen siden 3 mnd og vore veldig flink hele tiden:) Så har ikke hatt noen problemer med det.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
    • Hvorfor er det så mange uoffisielle utstillinger nå enn for ca to år siden? Gjelder ingenting når det er uoffisielt? Blir det det samme som valpeshow da for voksne hunder?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...