Gå til innhold
Hundesonen.no

Piknik i sola


HildeM

Recommended Posts

På fredag var jeg, to venninner, Tassen og Jako på piknik og i ballbingen. Været var nydelig - skikkelig t-skjorte-temperatur. Jako fikk leke litt med ball i bingen, noe som var stor stas. Tassen er ikke så veldig glad i baller (de er ganske skumle faktisk), men han kunne jo løpe etter Jako da.

10-4.jpg

11-4.jpg

12-3.jpg

Meg og Jako

13-3.jpg

Jeg sjefer folk rundt, som vanlig. :lol:

17-2.jpg

Dette bildet klarer jeg ikke helt å forstå meg på.

18-2.jpg

2-9.jpg

Ah, været var herlig!

20-1.jpg

Vi var i fjøra også.

21-1.jpg

22.jpg

24.jpg

25.jpg

26.jpg

Han har blitt så stor!

30.jpg

Tassen syntes Jako var litt snål som spiste de ekle, brune plantene på bakken.

31.jpg

33.jpg

37.jpg

Søtingen.

hildeogtoneogtassen.jpg

Bestevenninna mi og meg (elsker dette bildet).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Utrolig flotte bilder og en FLINK fotograf! :lol: Oi, dere hadde virkelig ikke snø der ? :lol:

Håper det snart blir seende sånn ut her også, vi har enda 1 meter snø her, masse snø i nord :/

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det var masse flotte bilder!!! :lol:

Deilig at snøen forsvinner, og våren begynner å komme...heldigvis har vi like strålende vær her...13 grader ute for øyeblikket...(også sitter jeg her på doggis liksom...:S) får vel komme meg ut i stallen, å ri meg en tur i vårværet...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...