Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor er det mest hunder som ferdes i Trondheim ?


Pai

Recommended Posts

Skrevet

Gutten min har blitt litt snål igjen, og utagerer mot andre hunder på tur. Han SKAL skal bort til de og hilse. Han er 65 kg, så det er litt å holde igjen. Tenkte å sette meg ned en dag å binde han i et tre eller noe, og sitte der å se på mange hunder som går forbi. Bare for å senke forventningene hans, og lære han (atter en gang) at han ikke må bort til alt av hunder. Det er litt viktig med tanke på at jeg får valp om 3 uker. Så er spørsmålet, hvor i Trondheim egner denne type trening seg ? Det bør være en god del hunder som ferdes i området, og det må gå an å knytte fast bikkja i noe - da jeg ikke klarer å stå å holde han en hel dag.

Skrevet
Festningen og Marinen. På Festningen er det mange som har hundene løse da, så da kommer de vel bort til ham enten du vil eller ikke.

Ok, da er festningen uaktuelt. Meningen er jo å senke forventningene hans :-) Hvor er Marinen ? Er ikke så godt kjent i byen jeg.

Skrevet
Festningen og Marinen. På Festningen er det mange som har hundene løse da, så da kommer de vel bort til ham enten du vil eller ikke.

Ladestien ?

Marien er nå nede ved havna. (Piren/pirbadet) Det alle kystekspressene/skipene ligger.

Festingen er det beste alternativet her ja ...

Vil heller si at festningen blir uaktelt jeg da, når det er mange som har hundene løse der.. Poenget mitt er jo å senke forventningene hans.

Ladestien, hvordan er det der ? Er det en vanlig sti hvor det er mye hundefolk å går turer ?

  • 2 weeks later...
Skrevet

Ladestien er ved statiol bygget på Rotvoll.Når det er fint vær og som nå har vært ferie har det vært masse hunder der,særlig på Torsdagen da var så fint vær.

På dagtid til vanlig synes jeg det er ekstremt lite hundefolk der(derfor jeg går der med tispa mi løs under løpetid når ikke er båndtvang)hehe.Enig med deg at festningen ikke er nå særlig trenings plass når de fleste hunder er løse der.

Lykke til med treningen!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...