Gå til innhold
Hundesonen.no

Lady på slanker`n!!!


Baby

Recommended Posts

Skrevet

Lady veier sånn ca 4kg for mye, og det er ganske mye, er faktisk 1/3 av henne det. :wink:

Så her om dagen tok jeg affere, gikk å kjøpte slankefor til henne gikk innom mamma og sa "så og så mye skal du gi henne, IKKE mer. Versågod, FOR"

:P

Mamma tok aldri affære så da måtte jeg gjøre det da. :P hihi...

Kanskje satse på slank hund til neste års Matchshow. Kanskje vi kommer enda lenger enn i år da. :D

Skrevet
Lurer på om jeg skal ta med meg henne også til Trondheim jeg. :)

Godt for henne med litt tur. :wink:

Ja masse bevegelse er jo kjempe bra når de er på slankærn.

Min skalkes også nå, har igjen 1,5 kg så er vi nådd målet. :D

  • 2 months later...
Skrevet

Lady har nå gått på slankefor i 2 mnd og gått ned 1,2 kg. :lol:

Syns det er kjempebra jeg. :mrgreen:

Og det har ikke blitt gjort noe annet enn å bytte for heller. :D

Skrevet

det er jo helt topp det jo.

Aiwa går på light for hele tiden for ellers så legger hun bare på seg igjen.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...