Gå til innhold
Hundesonen.no

hvor kjøper men v&h?


Ross

Recommended Posts

Har hørt man får kjøpt det på dyrebutikker, men dyrebutikker pleier som regel å være ganske dyre. Hvor kjøper dere i fra og hva beteler dere?

Det billigste blir å kjøre til Trøgstad og handle direkte fra produsenten. Marit og jeg var der i sommer, fikk kjøpt før det ble fryst (enkelt å porsjonere i passe fryse-ned-biter), handlet forholdsvis stort og betalte vel noe slikt som 7.50 pr kg :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Kåre Lise
Det billigste blir å kjøre til Trøgstad og handle direkte fra produsenten. Marit og jeg var der i sommer, fikk kjøpt før det ble fryst (enkelt å porsjonere i passe fryse-ned-biter), handlet forholdsvis stort og betalte vel noe slikt som 7.50 pr kg :icon_cry:

Ja det er vel prisen om du henter minimum 200kg i 20kg blokker.

Oversikt over alle utsalg her : http://vomoghundemat.no/fylker/norgefylkerfinal.asp

Lenke til kommentar
Del på andre sider

250,- for 20 kg (altså 12,50 pr kg), 19 kr for 1 kgs pølser på Rema 1000 Brønnøysund.

På Rema faktisk... Det har jeg ikke sett her foreløpig, men det er kanskje fordi det er såpass mange andre utsalgssteder her.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

På Rema faktisk... Det har jeg ikke sett her foreløpig, men det er kanskje fordi det er såpass mange andre utsalgssteder her.

Ikke noe de reklamerer med, men jungeltelegrafen funker bra her ... Man må bak på fryselageret for å få hentet ut herlighetene. Kanskje en idé å pushe litt på andre nærbutikker også? Veldig greit, da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ikke noe de reklamerer med, men jungeltelegrafen funker bra her ... Man må bak på fryselageret for å få hentet ut herlighetene. Kanskje en idé å pushe litt på andre nærbutikker også? Veldig greit, da.

Så det er faktisk mulig å få dagligvarebutikker til å ta inn V&H så lenge de har kjøpere nok og eierne av butikken liker hunder? ;) Interessant, og absolutt en tanke å ta med seg for oss som bor så teit til her oppe...

Sender V&H store mengder med f.eks båt? Norwegian Polar kommer med båt hit til byen, og ender opp på et fryselager i havna - må vel gå ann å gjøre det samme med V&H?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du skal i prinsippet alltid gå/kjøre på rødt inn til Norge.
    • De kjører via Sverige, og har rabies og ormebehandling. Men trenger de å kjøre på rødt ved grenseovergangen til Norge på tilbakereisen?? Finnes det også skjema en kan fylle ut når en reiser med hund mellom EU/EØS land? Finner ingenting på Mattilsynet sine sider.    Takk for hjelp
    • Og så en helt ok dag. Var forberedt på det verste, gitt erfaringer fra stedet vi var på. Fikk fineste adferden tilbudt uten krav. Innfridde samtlige forespørsler. .. lenge. Så skjedde tydligvis noe med ham jeg ikke aner årsaken til, og han begynte stresse og sluttet oppføre seg pent, uten å bli veldig vanskelig heller. La seg pent ned på matten sin for å slappe av i 30 minutter på bussholdeplassen, og begynte ikke flippe før de siste 10, da han ble ufyselig vokal mot to huskyer på andre siden av gaten, nyankomne ventende til holdeplassen og livet og universet og alt. 30 min venting akkurat der, rett oppi en travelt trafikkert vei med mye støy fra tungtransport ble å tøye strikken for mye, altså. Han holdt ut fint i 20 min før han fikk eksistensiell angst av å vente så mye lenger enn han er vant med fra før.  Ikke på sitt mest avslappede, men muttern har gått på skole og lært om former og vinkler og komposisjon og sånn derre der, så vi velger heller det bildet som føles mer behagelig å se på, enn det klønete og keitete som viser hvor flink gutt han kan være, men som ikke lar seg beskjære pent:
    • Ups and DOWNS. Helvetes ***** spoiled brætt drittunge av en byksefaen prepubertal ***** dritt har kommet dit at omgivelsene er mer interessante enn både leker og mat, og han krangler tilbake mot disiplinering. Synes ingenting om å bli avkrevd å holde kontakten og gå ved min side, og enda mindre om å bli straffet med time outs fordi han ikke hører etter. Aggressivt vokal i sure protester mot tyrannen som begrenser hans frie utfoldelse.  Han skal få for at han etter femogtredve *SITT* til slutt setter seg lydig ned og er oppmerksom i noen sekunder uten at det er nødvendig å ty til mer maktbruk, men **** for en håndfull av en forbanna dritt han kan være. Vimser og BYKSER og er MANISK på å gå FORAN meg.  Det hjelper IKKE å mosjonere ham mer. For å få ham sliten må en nemlig gå langt over hva som er anbefalt mtp kroppens utvikling, og det blir også en ond sirkel, hvor han bare krever mer og mer for å føle seg vel.  I dag er første gangen lek ikke har vært mer interessant enn omgivelsene. Godis ville han ha, men han ville ikke oppføre seg pent for å få det, så det ble også en konflikt. Forbanna mareritt av en forbanna kontak-nekt byksebikkje. Vi måtte rekke this and that, så han slapp i for stor grad unna med alt også. Fikk fremdrift på tross av den fullstendig uakseptable adferden.  Mamsen kan trenge valium for å komme seg emosjonelt uberørt gjennom dette, tror jeg. Synd fastlegen antakelig er uenig i at trening av hund er en legit reason for å skrive ut en resept -_- Vel, i morgen har vi ikke noe vi trenger å rekke, så den ***** drittbikkja skal få samme turen som i dag, uten en centimeter fremdrift på FEIL adferd. Han skal få holde KONTAKT og han skal få holde seg på siden av meg, og om den jævelungen BYKSER en gang til etter advarsel, så binder jeg ham i en stolpe og ***** går fra ham - for alltid! ..eller til den lille dritten ***** samler seg og slapper for i ******* av.  Jeg er så lei. Jeg gleder meg så intenst til han er voksen og har mer impulskontroll.  *Aaarrgh* Her legges frem klær og utstyr for en lang dag i drittvær, med kakao og boller og powerbank til mobilen. Den lille rotta skal få lære at å bykse og vimse og ikke høre etter meg når jeg ikke har noe jeg trenger komme tidsnok til - det får dørgende kjedelige konsekvenser for ham.   
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...