Gå til innhold
Hundesonen.no

Potesokker til liten hund?


Recommended Posts

Dina er skikkelig sårbeint pga salt og grus og snø. Jeg har prøvd med potesalve, men det er ikke godt nok. Noen som vet av forhandlere av potesokker til små poter? Tipper potene hennes er ca 2-3 cm brede...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har kjøpt Gresshoppa potesokk fleece m/skinnsåle størrelse small til min dachs. Så kanskje du kunne kjøpt disse i x-small til din fox terrier. Prøvde disse i butikk, er ofte det beste når man ikke vet hvilken størrelse man skal ha.

Vi prøvde mange potesokker før vi fant disse.

Men så må du jo også se hva/når du skal bruke de til. Er jo forskjellig til hvilket underlag du går på.

Lykke til

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for tips. Vil tro at X-small vil passe til henne da ja. Hvor kjøpte du disse? Jeg har ikke sett at de har så små potesokker i butikker her, men da kan jeg kanskje finne de på nettet. Jeg skal bruke de til turgåing på salt/snø/asfalt med masse grus. Kommer ikke til å bruke de i dyp snø eller skaresnø, noe spesielt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vil du gjøre det litt billigere? Kjøp da barnesokker med antiskli på, dekk dem med gaffatape, og vips har du billige og fungerende sokker som vil passe en liten hund.

Det finnes noen fra Ulvang tror jeg som har antisklien i form av små poter :) Så det passer jo bra til hund!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kanskje jeg skal kjøpe sånn ballerina sokker til henne? De er jo dekt under hele foten. Spørs om det blir lørvete rimelig fort om det bare er små gummi poter under sokken. Skal jo bruke de ute på tur. Slike ballerina sokker har de sikkert også på hm :)

Har sendt mail til en nettbutikk (husker ikke hvilken) som selger gresshoppa sokker. Håper de minste er passe til henne. Blir vel uansett billigere å kjøpe ballerina barnesokker :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skal du bruke barnesokker, må du nok dekke hele sokken med teip. Jeg prøvde å bare feste de på toppen, men det klabbet noe sykt mye, den falt av (men var festet på dressen så hun gikk med foten inni dressen). Jeg syns ikke det fungerte i det hele tatt, men det hang nok sammen med føret. En annen ting er at de er jo ikke vanntette med mindre du surrer teip rundt hele sokken heller.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Laget potesokker selv jeg. Av fleeceteppe, sydde på borrelås og sprayet med impregneringsspray. Funka helt utmerket mot salt. Sikkert glatt på ren is og sånt, men da brukte vi dem ikke, brukte dem kun på salta veier.

2246793319_83e02fb294.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Chicka har alltid brukt potesokkene som man får tak i på Høøks, men i år har hun bestemt seg for at potesokker er TEIT å ha på :)

Så jeg bruker enten sklisikre eller vanlige barnesokker fra H&M og har på sånne selvklebende hestebandasjer på rull rundt sokkene, fungerer kjempe bra :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ulvang sine med ulvepotene er dyre. Du får de med hundepoter og kattepoter på H&M. Mye billigere. :-)

Sant sant, grunnet til at vi brukte det var at det var blitt kjøpt inn som julegave til kusinene mine, og så ble det aldri gitt bort, så da fikk storegutt bruke de selv.. som da måte vi ha sportstape rundt store deler av sokken (prøvde med sånn elektrisk tape, men det løsnet fort..!)

Men det er jo lett å lage noe selv.. personlig har jeg tenkt å kjøpe Ruffwear sine, men det er fordi jeg har planer om å gå på litt fjellturer, blant annet Besseggen og da trengs det noe litt mer solid enn "ballerina"-sokker :icon_cry:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


×
×
  • Opprett ny...