Gå til innhold
Hundesonen.no

Bilder fra treff 22.03-09


TonjeRA

Recommended Posts

Skrevet

Her kommer endelig bildene...Bedre seint enn aldri! :icon_confused:

Dronning Yakita:

SDC10323.JPG

Yakita og Marco:

SDC10313.JPG

Tålmodige Marco, og de litt yngre vofsene:

SDC10330.JPG

Sitter vi pent nok nå eller?:

SDC10319.JPG

Eksosrypa Blondie:

SDC10317.JPG

Tassen spiller fotball:

SDC10316.JPG

Skrevet

ser godt hvem som er dronninga her ja :o koser seg rimelig godt der oppe på stolen, med god oversikt over resten av gjengen :lol:

Marco stakkar han er bare nøtt til å bli vant med den klatringa på seg :whistle: er vist noen som liker seg litt oppe i høyden :)

Skrevet

ja Sorry folkens at det tar litt tid! Laderen til dataen virker ikke, så jeg må låne dataen til søstern og ho er litt opptatt for tiden.! Skal prøve å kjappe meg;)

Skrevet

Marco stakkar han er bare nøtt til å bli vant med den klatringa på seg :lol: er vist noen som liker seg litt oppe i høyden :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...