Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • 7 months later...
  • Svar 56
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Her er min lille Prins <3  Navn: Flickering Flames First Crush (Midas) Kjønn: Hann Født: 07.05.16 Farge: gylden/rød. Vi håper på å få han godkjent i NRH på sikt  

Da må jeg presentere min goldengutt også Navn: Vassruggens Grim Äger (Grim) Født: 06.03.16 Kjønn: hann Farge: mørk golden Vi er godt i gang med NRH- og LP-trening. Dette er vår første retrie

Elwira er flott Syns Billy er kjempe flott golden retriever

Posted Images

  • 5 months later...
  • 4 months later...
  • 2 months later...
  • 4 months later...
Skrevet

jeg ble inspirert av sheltietråden her. Vært artig om alle med golden retriver her inne hadde presentert sine hunder også!

Navn:

Kjønn:

Alder:

Høyde:

Kg:

Avtegn:

Fra hvilken Kennel:

Har dere noen bra resultater (utstilling, agility, lydighet, spor osv)?

Legg gjerne ved et bilde!

Navn: Exon`s Holger, men Odin til vanlig

Kjønn: hannhund

Alder:2 år den 25 oktober

Høyde:ca 58cm ved skuldrene

Kg: ca 44kg

Avtegn:Mørk gylden, men litt hvitt under magen

Fra hvilken Kennel:exon`s familieoppdrett

Har dere noen bra resultater (utstilling, agility, lydighet, spor osv)? Nei, vi har kul stilt ut en gang som valp og da kom han på 2 plass.

Legg gjerne ved et bilde

i246758457_67798_4.jpg

i246951017_20058_4.jpg

i271027255_45876_4.jpg

*Dobbelpost, mod Nina*

  • 1 month later...
Skrevet

Jeg har en golden retriever tispe på tre og ett halvt år. Hun er virkelig noe for seg selv. Sta som få, lat, små frekk, og har en personlighet som virkelig er herlig. Utrolig morsom hund :) Men for at dette skal være den perfekte rasen for meg, må den være mer aktiv enn hu jeg har. Hun er fra utstillingslinjer, og er derfor en av disse hvite hundene.

Jeg er veldig enig med deg Showtime, golden skal være gyldene. De er utsolig flotte, og de kommer somregel fra brukslinjer. Det er det jeg kaller skikkelig golden! Vakre jakthunder som er utrolig lettlærte og jobber veldig fint.

Bilde av min Elwira:

okL.jpg

Skrevet

Navn: Amorandi's Estrella Bonita, Elwira til vanlig

Kjønn: Tispe

Alder: 3 1/2

Høyde: ca 57 cm

Kg: 30

Avtegn: krem

Fra hvilken Kennel: Kennel Amorandi

Har dere noen bra resultater (utstilling, agility, lydighet, spor osv)? Vi har kun vært på utstilling. Det beste vi har fått er BIM, BIR, 1 BIG :)

Vi trener også andre hundesporter, men Elwira vil ikke konkurrere, så da får vi bare trene utenom konkurranse. Vi trener aktivt lydighet, litt agility og spor og apportering.

IMG_1704.jpg

IMG_7238.jpg

IMG_7244.jpg

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

skal vi alle poste bilder av våre golden her inne kanskje?`? koselig å se bilder av alle sammen! :D

Her er min gutt odin:

her er han som liten valp:

i178314620_96360_4.jpg

her er han blitt 5 månder

i207834046_25351_4.jpg

her er bilde av han ¨nå:

2003774037118317607_rs.jpg

2003701692494140766_rs.jpg

Guest Maritus
Skrevet

Jeg har en Golden Retriever tispe på 3år. Hun heter Zoogatas Vesla og ble født 22 November 2004.

Ett bilde av henne 4mnd Mars 2005:

Dette er jeg ikke sikker på når ble tatt, men det var i sommer 2007:

Skrevet

Jeg har også en golden retriever, fra engelske field trial linjer og hun ser da ut deretter :blink: Kokos trenes primært i agility og lydighet, men når tiden tillater det blir det jakttrening og blodspor også. En artig hund å trene med og ha i hus ;)

IMG_5871.jpg

  • Like 3
  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg har for tiden ei goldentispe (født mai 04) på fôr (denne mediakjendisen her). Er deilig å ha golden i huset igjen (har hatt henne ett år nå i disse dager).

Er vokst opp med golden fra jeg var 1 år... Til sammen har jeg 26 år med golden (og 4 uten)...

Can't live without them!

  • 3 weeks later...
Skrevet

Jeg har en goldenhann på snart 4 som fortsatt er full av futt og faenskap. Velger ofte å ha selektiv hørsel og avle bæsj i ørene. Elsker hanner som tisper, så lenge de kan løpe og la være å kose.

Er like god som poteten og kan brukes til alt uten å nøle. Selv om han kan virke klaustrofobisk på trange, lange ting så mutters må krabbe inn i dem. Da er den verdens kuleste og da er jeg gjennomtrengelig. Mammadalt til tusen, og verden blir luket ut dersom kobbelet blir overlatt til andre. Kjipt å se ham henge med hodet, men koselig 'au.

Digg å ha en golden fra reine utstillingslinjer med fartfartfartfart og som synes det er superteit at verden ikke helt følger med i hans tempo! :whistle: Han har selvsagt ikke en jaktgoldens eleganse med å smyge seg gjennom ting, hans motto er: rett frem samma hva jeg støter på!

  • 3 months later...
  • 3 months later...
Skrevet

Her er Othello! Verdens fineste Othello. Han er 3 år, 33 kg og jeg vet ikke hvor høy han er.

Han blir brukt kun som familie hund fordi han har HD. Ellers ville vi gjerne prøvd han på utstilling.

Han er meget rolig og snill og legger seg på ryggen for å få kos av alle som kommer inn døra. Han elsker elsker elsker å bade og er gjerne i vannet hele tiden om han kan.

tur0306058.jpg

Her er bilde av Othello i sitt rette element.

diverse1487.jpg

Her er han 2 år gammel og på tur på fjellet.

  • 3 years later...
Skrevet

Navn: Vårvindens Gyllene Solo

Kjønn: Hann

Alder: 4 mnd (født april 2011)

Kg: 12-13 kg

Farge: Gylden

Fra hvilken Kennel: Kennel Vårvinden

Har dere noen bra resultater? Nei, ikke enda, men håper å komme i mål som ekvipasje i NRH :)

th_IMG_0044.jpg

th_IMG_0080.jpg

:wub:

  • Like 2
  • 1 month later...
Skrevet

(..)

Vår vakre jaktgolden, Monti:)

Navn: Solsvingens le Cadet de Montirius

Kjønn: Hann

Alder: født 15.08.11

Høyde: Ikke spesielt høy enda

Kg: Ikke spesielt tung enda

Avtegn: Gylden brun :)

Fra hvilken Kennel: Solsvingen

Har dere noen bra resultater (utstilling, agility, lydighet, spor osv)? Ikke enda, men planer om mange!

316128_252220098149032_100000831310408_635942_1807507722_n.jpg

309839_252220044815704_100000831310408_635941_1277701029_n.jpg

Banker broren sin:

313870_10150337254317225_772132224_7737395_176294950_n.jpg

Tjukke lille klumpen! :wub:316556_10150337254387225_772132224_7737397_122965026_n.jpg

  • 10 months later...
Skrevet

Navn: Birgir

Kjønn: Hann

Alder: født 15.07.10

Høyde: Det har vi ikke tenkt over, men høyere enn gjennomsnittet ettersom han er en veldig stor gutt

Kg: Trolig rundt 45 kg, men Birgir er redd for vekta hos dyrlegen

Farge: Hvit

post-8117-0-96429700-1343780819_thumb.jp

post-8117-0-41813500-1343780851_thumb.jp

  • 7 months later...
Skrevet

hei. Jeg og min samboer skal skaffe oss en Golden til sommeren/høsten, og lurer på om det er best å velge tispe eller hannhund? vet at tispene er lettere, men en oppdretter anbefalte oss og hannhund. vil gjerne ha litt flere synspunkter på dette =)

ser og på hundeutstyr og lurer på hvilken størrelse jeg burde kjøpe valpehalsbandet i ?

Er det ellers noen tips dere kan gi meg blir jeg veldig glad :) vil være godt forberedt på dette =)

Skrevet

Hvorfor anbefalte oppdretter hannhund? Jeg vet ikke så mye om kjønnsforskjellene på golden så jeg har ikke så mye konstruktivt og bidra med egentlig, men sånn generellt sett så er tispe/hannhund en smakssak, noen vil bare ha tisper, andre vil bare ha hanner og andre igjen bryr seg ikke om hvilket kjønn det er, og på golden som er en relativt enkel hund så er det nok ikke kjempestore forskjeller.

Halsbånd bruker jeg og kjøpe et med mye innstilling på slik at valpen kan ha det helt frem til den passer inn i voksenhalsbåndet, så slipper jeg og kjøpe nytt hele tiden. Jeg liker MR sine halsbånd, eller lignende, for der kan man stille inn hele halsbåndets lengde omtrent, så mye og vokse i samtidig som de er solide og gode :)

Skrevet

selges disse halsbandene på nett? =)

hun mente hannhundene var bedre for dem foreksempel kranglet om en ting/sak osv kun en gang, så var de ferdige, mens tispene var veeldig jentete med humørsvingninger langsint osv videre. Surmulet en del når de ikke fikk viljen sin. hannhundene var verre i puberteten, men alt i alt var hun mer fornøyd med gutta og mente jeg og kom til å bli det.

ble litt rotete dette inlegget :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Bare det lille du beskriver om dognanny gjør at jeg vil fraråde hva som helst hun anbefalte ihvertfall. Som dere jo har oppdaget så er det å korrigere, rykke eller kjefte på en allerede frustrert hund ikke konstruktivt. Det er helt fint å høre hva dere har prøvd å hva som skjer. Men jeg lurer litt på, hva skjer om dere deler opp turene? Maks 15-20 minutter på en tur. Skjer det like ofte på morgen og kveld som på den lengre turen på dagtid? Et par enkle oppgaver i løpet av turen (som allerede er grundig innlært inne og som han kan), en enkel sitt, kontakt, håndtarget e.l. Da tenker jeg en kort stopp og en øvelse, maks to repetisjoner, og så rusle videre. Hvis dere får lært inn igjen grime så kan det være tryggere med å prøve halsbånd, men det er nok lettere for dere å få hjelp av en instruktør som ser dere og hunden. Jeg er helt sikker på at dette er løsbart, selv om dere er kjempetålmodige og har prøvd masse allerede! Håper vi får en oppdatering her også når dere har fått litt hjelp.
    • Takker igjen for godt svar! Vi har brukt både sele og halsbånd, med de siste 6 mnd har vi utelukkende brukt sele som sitter godt. Har flere ganger vurdert å bruke halsbånd i stedet men ser at vi ikke tørr da han helt sikkert hadde klart å vri seg ut av det når han klikker. Flere ganger har jeg vært redd for at han skal komme seg ut av selen når vi krangler. Han river å sliter, ruller å hopper. Eneste gangene jeg er trygg på at han ikke kommer seg ut av sele/halsbånd er om han er bundet fast, for da står han helt stille. Og både sele og halsbåndene vi har brukt er passer han og er justerbart. Vi brukte også retrieverkobbel i starten (fikk anbefalt det av oppdretter) men bruker ikke det lengre. En av teknikkene dognanny viste oss var å bruke retrieverkobblet til å "få han av oss" når han hopper på, ved å rykke i båndet, men det fungerte i en halv dag så trosset han det også å vi ønsker ikke å bli stående å rykke i et så tynt med kraftig bånd, det økte bare stressnivået hans.  Vi har ila året som har gått tenkt at han kan være både over og understimulert og gjort endringer i hverdagen i perioder for å justere aktivitetsnivået både opp og ned. Men det har ikke blitt bedre. I periodene vi har justert det ned ser vi at han blir verre, og gjerne mer pågående inne også. Noe vi mener taler imot at han er overstimulert. Og vi har siden han var liten forsøkt å gjøre tydelig skille på at lek og oppgirende aktiviteter skjer ute, mens inne er det ro.  Mulig jeg ordla meg litt feil i forrige kommentar, men vi krever stort sett ingenting av han ute. Det resulterer i at vi henger etter han å han drar som en galing. Men slik har det blitt fordi hver gang vi prøver å lære han noe ute (gå pent, søke kontakt med oss, sladretrening ol) så ender det etter et pr min med et nytt utbrudd. Så frustrasjoenen vår kommer av at vi føler vi er i en ond sirkel. Han vimser rundt å vet ikke hva som er forventet av han > vi forsøker å korrigere han å lære han noe/forstyrre han ved å gi han en oppgave eller mål med turen > han klikker > vi rykker tilbake til start. Slik har det blitt da vi har tenkt at vi kanskje bare må stå i disse episodene til han lærer seg hvordan han skal oppføre seg på tur, det er jo tross alt en rase som er lærevillig og gjerne vil ha en oppgave. Men selv etter lengre persioder der vi prøver igjen å igjen så later det ikke som at han forstår tegningen. Så de siste pr månedene så har vi ikke krevd eller forventet noe av han. Å selv når han er løs å kan løpe som han vil, feks på inngjærdet hundepark (Maridalen hundepark og Nordkisa hundepark) å vi forsøker å kalle han inn, så kommer han løpende (som jo er bra) men kommer da flyvende med sine 40 kg rett på oss å begynner å bite. Så kort sagt så klikker han både av for mye frihet, for lite frihet, lite/ingen forstyrrelse fra oss og for mye forstyrrelse fra oss... Mulig jeg høres ut som jeg bare kommer med motargumenter til alle forslag, å det mener jeg ikke! Men vi har virkelig prøvd alle vinklinger og teknikker vi kan tenke oss til og finne ut + litt til.  Men tusen takk for konkrete tips til adferdskonsulenter og fysio 😀
    • Nå vet jeg ikke om alle instruktørene til Norges Hundeskole, men jeg har ikke kjent eller møtt mange instruktører derfra med adferdskompetanse. Dognanny kjenner jeg ikke til, men jeg synes bakgrunnen kanskje var litt tynn. Selv om dere ikke ser noe mønster i adferden og han er røngtet fri så kan det godt være muskulære eller skjelett-problemer som bygger seg opp over tid og trigger på ulike tidspunkter, når det bare renner over. Og når du nevner at han har hatt ryggproblemer så blir jeg raskt mye mer oppmerksom på at det kan være noe uoppdaget der.  Bruker dere halsbånd eller sele? Hvis dere bruker halsbånd ville jeg forsøkt en godt tilpasset sele. Om dere allerede gjør det ville jeg faktisk forsøkt halsbånd, for å se om det gjør noen forskjell. Som du sier, ut fra det du beskriver, kan det høres ut som stress, frustrasjon og overtenning. Har dere forsøkt å kutte langt ned på kravene? Og kutte ned på aktiviseringen? Det er ikke det vanligste, men det hender også at hunder er overaktiverte og overstimulerte. Og selv om det er en aktiv rase så finnes det alltids unntak.  Korte, rolige turer, med litt løping om det ikke trigger for mye, og mer ro og hvile hjemme. Prøv å ikke stille for mye krav, gi ham litt mer slakk, litt mer "forberedelse" på at "nå skjer ting", og om mulig la han heller gå en kort tur i lengre bånd og gå hjem før det smeller. Alt dette er såklart forslag til ting å prøve ut, uten at jeg har sett hunden og situasjonene. Dere trenger definitivt en kompetent adferdsekspert til regelmessig oppfølging. https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund#Innlandet-hund Kjersti Bjøntegaard kan jeg personlig anbefale. Vi brukte henne mye med vår til dels krevende ridgeback unghund. Turid Hovland kjenner jeg bare såvidt til, men i likhet med Kjersti har hun en solid og god utdanning og mye god kompetanse ser jeg. Ta kontakt med en av dem, og de kan sannsynligvis anbefale andre om de selv ikke har kapasitet. De kan godt mulig også anbefale en fysioterapeut. I Oslo kan jeg anbefale smarthund.no (Hilde Iren).
    • Går det an å bruke kickspark i langrennsporene? Eller der de har oppkjørte løyper? Finnes det ski på dem? Har lyst på men må se om jeg kan kjøre det først da de vanlige veiene her jeg bor blir strødd. Hvordan trener man da hunden til å trekke? 
    • Glemte å legge til at vi gjør daglig korte økter med søk, hjernetrim, lek, «skattejakt» etter godbiter og leker både inne og ute. Øver mye på håndteringstrening ol.  Å han mestrer alt annet som en drøm, ingen problemer med å være hjemme alene, stueren på 1-2-3, trygg og veldig fin hund på alle andre måter, akkurat det vi så for oss. «Bare» dette ene problemet som skygger over så mye av det som har gått bra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...