Gå til innhold
Hundesonen.no

Golden retriever


Heidihj
 Share

Recommended Posts

  • 7 months later...
  • Svar 56
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Her er min lille Prins <3  Navn: Flickering Flames First Crush (Midas) Kjønn: Hann Født: 07.05.16 Farge: gylden/rød. Vi håper på å få han godkjent i NRH på sikt  

Da må jeg presentere min goldengutt også Navn: Vassruggens Grim Äger (Grim) Født: 06.03.16 Kjønn: hann Farge: mørk golden Vi er godt i gang med NRH- og LP-trening. Dette er vår første retrie

Elwira er flott Syns Billy er kjempe flott golden retriever

Posted Images

  • 5 months later...
  • 4 months later...
  • 2 months later...
  • 4 months later...

jeg ble inspirert av sheltietråden her. Vært artig om alle med golden retriver her inne hadde presentert sine hunder også!

Navn:

Kjønn:

Alder:

Høyde:

Kg:

Avtegn:

Fra hvilken Kennel:

Har dere noen bra resultater (utstilling, agility, lydighet, spor osv)?

Legg gjerne ved et bilde!

Navn: Exon`s Holger, men Odin til vanlig

Kjønn: hannhund

Alder:2 år den 25 oktober

Høyde:ca 58cm ved skuldrene

Kg: ca 44kg

Avtegn:Mørk gylden, men litt hvitt under magen

Fra hvilken Kennel:exon`s familieoppdrett

Har dere noen bra resultater (utstilling, agility, lydighet, spor osv)? Nei, vi har kul stilt ut en gang som valp og da kom han på 2 plass.

Legg gjerne ved et bilde

i246758457_67798_4.jpg

i246951017_20058_4.jpg

i271027255_45876_4.jpg

*Dobbelpost, mod Nina*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Jeg har en golden retriever tispe på tre og ett halvt år. Hun er virkelig noe for seg selv. Sta som få, lat, små frekk, og har en personlighet som virkelig er herlig. Utrolig morsom hund :) Men for at dette skal være den perfekte rasen for meg, må den være mer aktiv enn hu jeg har. Hun er fra utstillingslinjer, og er derfor en av disse hvite hundene.

Jeg er veldig enig med deg Showtime, golden skal være gyldene. De er utsolig flotte, og de kommer somregel fra brukslinjer. Det er det jeg kaller skikkelig golden! Vakre jakthunder som er utrolig lettlærte og jobber veldig fint.

Bilde av min Elwira:

okL.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Navn: Amorandi's Estrella Bonita, Elwira til vanlig

Kjønn: Tispe

Alder: 3 1/2

Høyde: ca 57 cm

Kg: 30

Avtegn: krem

Fra hvilken Kennel: Kennel Amorandi

Har dere noen bra resultater (utstilling, agility, lydighet, spor osv)? Vi har kun vært på utstilling. Det beste vi har fått er BIM, BIR, 1 BIG :)

Vi trener også andre hundesporter, men Elwira vil ikke konkurrere, så da får vi bare trene utenom konkurranse. Vi trener aktivt lydighet, litt agility og spor og apportering.

IMG_1704.jpg

IMG_7238.jpg

IMG_7244.jpg

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
Guest Maritus

Jeg har en Golden Retriever tispe på 3år. Hun heter Zoogatas Vesla og ble født 22 November 2004.

Ett bilde av henne 4mnd Mars 2005:

Dette er jeg ikke sikker på når ble tatt, men det var i sommer 2007:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Jeg har for tiden ei goldentispe (født mai 04) på fôr (denne mediakjendisen her). Er deilig å ha golden i huset igjen (har hatt henne ett år nå i disse dager).

Er vokst opp med golden fra jeg var 1 år... Til sammen har jeg 26 år med golden (og 4 uten)...

Can't live without them!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...

Jeg har en goldenhann på snart 4 som fortsatt er full av futt og faenskap. Velger ofte å ha selektiv hørsel og avle bæsj i ørene. Elsker hanner som tisper, så lenge de kan løpe og la være å kose.

Er like god som poteten og kan brukes til alt uten å nøle. Selv om han kan virke klaustrofobisk på trange, lange ting så mutters må krabbe inn i dem. Da er den verdens kuleste og da er jeg gjennomtrengelig. Mammadalt til tusen, og verden blir luket ut dersom kobbelet blir overlatt til andre. Kjipt å se ham henge med hodet, men koselig 'au.

Digg å ha en golden fra reine utstillingslinjer med fartfartfartfart og som synes det er superteit at verden ikke helt følger med i hans tempo! :whistle: Han har selvsagt ikke en jaktgoldens eleganse med å smyge seg gjennom ting, hans motto er: rett frem samma hva jeg støter på!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 months later...
  • 3 months later...

Her er Othello! Verdens fineste Othello. Han er 3 år, 33 kg og jeg vet ikke hvor høy han er.

Han blir brukt kun som familie hund fordi han har HD. Ellers ville vi gjerne prøvd han på utstilling.

Han er meget rolig og snill og legger seg på ryggen for å få kos av alle som kommer inn døra. Han elsker elsker elsker å bade og er gjerne i vannet hele tiden om han kan.

tur0306058.jpg

Her er bilde av Othello i sitt rette element.

diverse1487.jpg

Her er han 2 år gammel og på tur på fjellet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 years later...
  • 1 month later...

(..)

Vår vakre jaktgolden, Monti:)

Navn: Solsvingens le Cadet de Montirius

Kjønn: Hann

Alder: født 15.08.11

Høyde: Ikke spesielt høy enda

Kg: Ikke spesielt tung enda

Avtegn: Gylden brun :)

Fra hvilken Kennel: Solsvingen

Har dere noen bra resultater (utstilling, agility, lydighet, spor osv)? Ikke enda, men planer om mange!

316128_252220098149032_100000831310408_635942_1807507722_n.jpg

309839_252220044815704_100000831310408_635941_1277701029_n.jpg

Banker broren sin:

313870_10150337254317225_772132224_7737395_176294950_n.jpg

Tjukke lille klumpen! :wub:316556_10150337254387225_772132224_7737397_122965026_n.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 10 months later...
  • 7 months later...

hei. Jeg og min samboer skal skaffe oss en Golden til sommeren/høsten, og lurer på om det er best å velge tispe eller hannhund? vet at tispene er lettere, men en oppdretter anbefalte oss og hannhund. vil gjerne ha litt flere synspunkter på dette =)

ser og på hundeutstyr og lurer på hvilken størrelse jeg burde kjøpe valpehalsbandet i ?

Er det ellers noen tips dere kan gi meg blir jeg veldig glad :) vil være godt forberedt på dette =)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvorfor anbefalte oppdretter hannhund? Jeg vet ikke så mye om kjønnsforskjellene på golden så jeg har ikke så mye konstruktivt og bidra med egentlig, men sånn generellt sett så er tispe/hannhund en smakssak, noen vil bare ha tisper, andre vil bare ha hanner og andre igjen bryr seg ikke om hvilket kjønn det er, og på golden som er en relativt enkel hund så er det nok ikke kjempestore forskjeller.

Halsbånd bruker jeg og kjøpe et med mye innstilling på slik at valpen kan ha det helt frem til den passer inn i voksenhalsbåndet, så slipper jeg og kjøpe nytt hele tiden. Jeg liker MR sine halsbånd, eller lignende, for der kan man stille inn hele halsbåndets lengde omtrent, så mye og vokse i samtidig som de er solide og gode :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

selges disse halsbandene på nett? =)

hun mente hannhundene var bedre for dem foreksempel kranglet om en ting/sak osv kun en gang, så var de ferdige, mens tispene var veeldig jentete med humørsvingninger langsint osv videre. Surmulet en del når de ikke fikk viljen sin. hannhundene var verre i puberteten, men alt i alt var hun mer fornøyd med gutta og mente jeg og kom til å bli det.

ble litt rotete dette inlegget :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Wow, det er så flott å se at de får selvtillit av arbeidet. Gratulerer med debuten!
    • I helgen deltok Lilje på sin aller første blodsporprøve, etter å ha gått to-tre treningsspor 😅 Her har vi virkelig skyhøye ambisjoner Vi deltok egentlig mest for turen sin del, hun er en utrolig usikker hund både når det gjelder fremmede mennesker og andre hunder, og jeg tenkte en sånn setting kunne være en fin trening for henne. Det jeg var mest redd for var at hun skulle utagere på dommer og sporlegger, men hun kunnen virkelig ikke brydd seg mindre. Når sporsela kommer på er hun på jobb, og å gå spor er tydeligvis morsommere enn usikkerheten på fremmede. Virkelig morsomt å se selvtilliten komme frem i sporet, og vanskelig terreng er heller ingen hindring, selv om hun er en ganske liten hund. Hun brøyter seg frem gjennom tette kratt og nærmest svømmer over myr for å få følge sporet 😅 Treningssporene har bare vært rundt en time gamle, 50-100 meter uten vinkel og opphold, så et prøvespor ble som forventet litt i vanskeligste laget for henne. Men super trening, og fine kritikker: Kritikk lørdag: "Trivelig hund med stor motor. Dessverre går ekvipasjen av sporet i blodoppholdet." Kritikk søndag: "Meget god start. Følger sporet godt frem til vinkel. Tempo fint innledende, men øker gradvis. Ekvipasjen brytes av dommer når de går av og ikke finner tilbake."  Så her er det absolutt noe å jobbe videre med  Søndag var det for så vidt ingen andre i åpen klasse som kom til sporslutt heller, så vi var i godt selskap 
    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...