Gå til innhold
Hundesonen.no

"Problem" hund?


Vivian81

Recommended Posts

Jeg har en bordeaux dogge gutt på snart 14mnd som gjør meg utslitt til tider,han hopper kurrer og biter samtidig.dette har vart endel mnd og jeg blir mer og mer nervøs så jeg er redd det er for sent til og gjøre noe med så jeg spør her om noen har noe råd.jeg har to barn på 3 og 8 år og,og om ho minste kommer i veien for han og meg så går han på ho for og komme til meg.

Om vi er borte er han enda værre men likevel altfor ille når vi er hjemme.

Håper på noen svar.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

takk takk:-)

Det er helt forferdelig dette,han har vært sånn stort sett hele tiden mens jeg har hatt han,dvs siden han var 3mnd.trodde d kun var valpe fakter men jeg tør snart ikke ha han lenger pluss at jeg kan så klart ikke omplassere han bort heller pga dette.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vel, visse valpefakter må lære av, hvis ikke blir de nok sittende. Hopping, lekeknurring og -biting er gjerne slike ting. Hva har dere prøvd å gjøre med situasjonen? Mange hunder blir mye verre hvis man kjefter på de; tenker da på hvis hunden blir veldig glad når man kommer hjem. Hva med å ha gode godis liggende klare, så når dere kommer hjem, ber du hunden gjøre noe, f eks sitte (for mange hunder er det alt for vanskelig å legge seg, i alle fall i starten). Når den sitter, gir du den godis. Gi den ofte i starten, og litt sjeldnere etterhvert. Det er i alle fall en okei ting å gjøre til dere kommer dere på kurs eller får privat instruksjon. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

har lagt han i bakken,overse,bur,men ingenting hjelper.nå bruker jeg ren luft på spray.sier strengt nei når han hopper og biter men han hører ikke.

v maten så sier jeg sitt så kontakt og værsågod.jeg går ut og inn dører først.han sover i bur om natten og når jeg er borte,der liker han seg godt.

jeg skal gi han(og meg) mer tid til og fikse dette.

han kan sitt og ligg og bli så vidt,det sist nevnte er han ikke så gla i og gjøre hehe...

men er ikke altid jeg får med den store spray boksen så når han hopper nå så går jeg bare rett på han til han gir seg.jeg har ikke krefter til og legge han og holde han i bakken lenger.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kaster sikkert inn en fakkel nå altså men detta var hunden du for ikke så alt for lenge siden skulle selge? Også før det så har du jo slitt med han også? Du har skrevet debatt om det her inne tror jeg, eller så var det på et annet forum. Da tror jeg du skulle få hjelp av en privatinstruktør som holdt til i området der du bor. Hvorfor blei ikke det non ting av da? Virker på meg som at du er veldig inkonsekvent når det kommer til hunden og hundeholdet ditt. Kan være jeg tar feil men har jo lest innlegg av deg før.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Min hund har drivi og hoppet endel og skal leke bite etter hendene mine og andre han kjenner. Men dette er ikke no gøy når han er like høy som meg når han kommer på to. Fikk hjelp av Turid Rugaas med lære meg dempende signaler og å bruke de aktivt når hunden gira seg opp og begynte å hoppe. Og nå etter en stund hopper han veldig sjeldent. Jeg trodde ikke at det skulle være så lett men d var nok mer meg som sendte feil signaler til bikkja og stressa den ennå mer me å kjefte på den eller legge den i bakken.

Lykke til;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

han får mye lek ute når han er ute på morgenen,så er det en tur på en time pluss en kort tur.han snuser opp godbiter ute og inne og får godbiter på flaske.god bit snusing skjer ikke hver dag.

ross-oj så bra det gikk såpass bra:-)

mener du at jeg bør gi han oppgaver når jeg ser han begynner og gire seg opp?

må å nevne at det er ikke alltid det at han er giret og vil leke men enkelte ganger som i dag,virker han sint og glefser uten grunn.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg ville fått proff hjelp snarest,det er ingen hemlighet at en må begynne å se på seg selv som hunde eiger,før en begynner med hunden..

Hunden merker at du er usikker,og det gjør ikke ting bedre.

Det er ikke alltid det skal så veldig masse til før du får ting på rett sjøl.

lykke til :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du bør hvertfall ikke aktivisere hunden når den begynner å bølle,for da bellønner du det,og hver gang hunden kjeder seg,begynner den å bølle.

Du kan jo prøve å be hunden legge seg,og la den ligge der til den har roa seg,da forstår den fort at den ikke oppnår noe med å bølle,at den da må ligge helt i ro og det er kjedelig..

Men du må vær rolig,bestemt og konsekvent..Alltid! :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Slenger inn et lite raskt tips.. ser ut som de fleste har gitt deg gode råd. Men husk.. Roma var ikke bygd på en dag, så ikke forvent mirakler etter kort tid.. men vær tålmodig.. for ofte så kommer ting av seg selv etter en liten stund. Hvis du da bare er konsekvent i handlingene dine. Og roser atferd du liker og straffer atferd du ikke ønsker.. ved å straffe mener jeg evt. be han om å roe seg for å ha det kjedelig, ignorere eller denslags. IKKE legge han i bakken eller noe.. det hjelper ikke noe. Kanskje du oppnår at han blir redd for deg, men det er ingen god ting.

Men masse lykke til da! Og håper du tar deg en enkelttime med instruktør som kan hjelpe deg på vei. For så å gå videre på kurs.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Anbefaler deg å ta kontakt med Gry Løberg for en atferdskonsultasjon. Da får du sett om hunden din "bare" er uoppdragen eller om den faktisk har mer seriøse atferdsproblemer. Greit å finne ut av for å vite hva du skal gjøre videre + at du får treningsopplegg hos henne.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

oj så mange tips her:-)

tusen takk for allt sammen,dette var litt info så jeg nå har jeg endel og tenke på:-)

jeg har gått rett på han når han har hoppa og bitt,han rygger som regel unna da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

må å nevne at det er ikke alltid det at han er giret og vil leke men enkelte ganger som i dag,virker han sint og glefser uten grunn.

Hvis han glefser uten grunn så ville jeg tatt ham med til en veterinær for å få ham sjekket. Så har du fått unnagjort det før du kommer deg til en spesialist på adferd.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hun vi har gått på grunnkurs med er utdannet hundepsykolog fra Sverige, og veldig opptatt av "problem hunder". På kurset har vi sett at andre hunder har forandret seg helt - noe som nok skyldes en kombinasjon av gode råd fra henne og mye trening fra eier.

Hun tilbyr også problemhund kurs og privat konsultasjoner, dessuten har de nettopp startet en nettside : hundepsykologen.no - kanskje verdt en titt :ahappy:

Uansett - lykke til :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tror jeg ville fått proff hjelp her ja for bikkja har du jo sliti med siden du fikk den. Du var klar til å gi opp etter første natta mest fordi han ikke var som første bordeauxen din, den som var sjuk og måtte avlives. Å skylde på at privattreneren du skulle bruke fikk personlige problemer er greit men det forklarer jo ikke hvorfor du ikke tok kontakt med noen andre når du sleit så masse med hunden.

Håper for bikkjas del at du får hjelp for om ikke ender det vel opp med at du selger en hund med adferdsproblemer eller avliver han.

Rom ble ikke bygget på en dag nei, men "problemene" har vært fra første dag.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg ville også først fått hjelp bare med han av en atferdsterapeut som kan komme hjem til deg og se problemene som oppstår i hans naturlige miljø. Ofte er de annerledes når de er på kursplassen med mange andre hunder, i tillegg til at instruktøren har mange andre eiere å hjelpe. Dessuten er ikke kursinstruktører atferdsterapeuter. Det er utrolig frustrerende å han en hund som man sliter med, så det å få hjelp er virkelig verdt det. Du bør komme i gang med dette så fort som mulig, fordi jo lenger du venter jo mer setter denne atferden seg i hunden. Dette er jo en stor og sterk hund, som kan skape store problemer om han fortsetter sånn. Når du har kjøpt en så stor hund (eller egentlig uansett størrelse) bør man lære seg å lære hunden god atferd. Det er vårt ansvar som hundeeiere. Lykke til :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
×
×
  • Opprett ny...