Gå til innhold
Hundesonen.no

sele eller halsbånd


Emilia

Recommended Posts

Skrevet

Jeg bruker begge deler. Det kommer ann på hva jeg skal trene. Når jeg sykler med hundene så bruker jeg sele. utstillingstrening så bruker jeg halsband. Går vi spor så bruker jeg og sele.

Skrevet

Jeg bruker mest halsbånd, fordi jeg er mest vannt med det.

Med selen syntes jeg at jeg ikke har "kontroll" nok dersom det skulle skje noe.

Men vi bruker selen endel også, men med halsbåndet på, da er hun tøff for de matcher. 8)

Skrevet

vi bruker som regel begge dele samtidig forde at i halsbåndene så henger brikkene med tlf nummer og den som det står at de er chipet på, mens selene synes jeg er grei å ha på når en skal gå tur med mere enn 2 hunder (blir litt lettere å holde styr på dem da). også er det refleks seler så de synes godt no når det er mørkt ute. :wink:

Skrevet

Vi bruker begge, men meste båndet :D

Selen bruker vi noen ganger, sånn som når vi tregner den, i tilfelle hun ramler i vannet (Bestefaren min har den med på havet når han fisker) eller no' så er den grei å ha Dancing

Skrevet

Jeg bruker begge deler. Sele når hun skal få gå som hun vil, og fra litt og sånnt. mens i halsbåndet, da skal hun gå pent.

Kommer til å bruke halsbåndet når jeg trener også etterhvert, mens sele er på tur

Skrevet

Vi skal få sele, siden Askepott er så liten og skjør til kropps hehe, tror jeg personlig at sele er meget bra på denne rasen! Men det er sikkert individuelt :D

Hilsen Michelle & Askepott

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...